Лекарство при продължителен запек за дете???

  • 105 315
  • 41
Здравейте!

Детето ми е на 2 г. и 4 месеца и има запек вече шести ден. Давах сиропче дуфалак, плодови сокове, боза, киви, тиква, вода от овесени ядки, правих клизма (снощи веднъж и днес три пъти), но още не се е изходила. Следобяд изкара малко от твърдото ако, но явно има още. Моля, ако знаете някакво лекарства или свещички за деца, подходящи за възрастта, да споделите. Досега рових из нета, но не намирам каквото трябва. Не мога да се свържа с лекарката на дъщеря ми. Вчера говорих с нея по GSMа и тя ми каза, че имало някакви прахчета, подходящи за малко дете, но бях навън и нямаше как да запиша името. Който знае, нека пише. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
И аз съм изпадала в безизходицата на същата ситуация.Моята дъщеря е на 2 г. и 3 м. и вече шест месеца е със запек.Сега ми е назначено да и давам 10 дни по 10 мл. Лактулоза-Мип(това е като Дуфалака) и се изхожда на 4-тия ден.Когато не беше акала 6 дни сложих половин свещичка Бизалакс,падна голям рев,но след 15 мин. се изходи.
Говори пак с лекаря да не би да е нужна корекция на дозата Дуфалак,питай я за свещичките,а прахчетата се казват Импортал,но тях не са ни ги предписвали (прочетох в поста на една мама от форума,че много помагали).Успех.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора!  Hug Аз четох в нета за Бизалакса, но той е за по-големи деца. Онзи ден взех от аптеката една свещичка Бизакодил (съдържа бизалакс), но е за деца над 6 години, това ме спираше. Лекарката каза да не й слагам, но мисля днес да й сложа половинка, както ти си направила. И за импортала  четох, ще видя ако свещичката не свърши работа, ще взема.
Виж целия пост
# 3
Сложих половин свещичка бизакодил, малката явно я боли като ака, защото плаче и само прилягва. На няколко пъти ака по малко от твърдото, което не е чак толкова твърдо вече, но не е и меко, а отстрани има по-течно и някаква слуз...  newsm78 Сигурно много се е запекла, щом още не може да излезе твърдото. Надявам се до довечера да го изкара.  Cry
Виж целия пост
# 4
слагай свещички
Виж целия пост
# 5
и моето беше така и никакви лекарства не помагаха   минахме на слабителна диета -да ядем повече разхлабващи храни-има ефект
Виж целия пост
# 6
Мисля, че след свещичката нещата се оправиха.  Simple Smile Най-накрая стигнахме до меко. Отдъхнах си! Ще внимавам занапред да пие повече сокове и да яде повече плодове, че напоследък не пиеше много течности и ядеше много сандвичи. Надявам се да не ни се случва пак.
Виж целия пост
# 7
Синът ми беше със запек дълго време, но на психологична основа. Запасихме се с бебешки клизми от Гърция, които използвах в много краен случай, защото тука в БГ освен бизакодила - свещички друго няма . Тези свещички обаче са за по-големи деца /мисля че беше за над 6 годишни/ и малкия повръщаше чак от тях. Та така ако искаш мога да ти дам от тези клизми, те са с глицерин имам две кутии запас. Пиши ми на личния ако решиш.
Все пак е добре да се направят изследвания, ако това продължи - ехограф и някакво изследване на чревната флора. Гастроентеролог ги назначава.
Виж целия пост
# 8
A как се казват тези клизми, поне наименованието може ли да кажеш да потърся в нета повече информация?

При нас проблемът продължава. Sad Откакто се изходи в неделя, досега пак не е акала. Днес ходих при лекарката и ни изписа капки Dulcolax.

А прахчетата наистина са Импортал, само че обиколих доста аптеки и ми казаха, че от година не ги внасят?!? Вие кога сте ги купували тези прахчета?

Иначе ни назначиха лечение с дуфалак всеки ден, докато се оправи напълно + Капките засега, ако до утре не се е изакала, ще трябва пак да търся лекарката. Слава богу, даде ми мобилния си номер, та ще мога да я откривам по-лесно.

Чудя се как да я накарам да яде киви и тиква. Хапне 2 пъти и толкова. Последните 2 седмици се старах да давам повече течности, сокове, кисело, прясно мляко, боза, мед,овесени ядки... ама няма ефект. Плодове съма давала киви и тиква. И ябълки - тях ги яде поне,но не кой знае колко. И от супите хапне няколко лъжици... От известно време натиска на сандвичи, а по някой път яде сух хляб, даже и сандвич не ще.  ooooh! Абе, чувала съм, че има такива периоди при децата, дето ядат само едно нещо и друго не искат, ама почвам да се притеснявам с тия сандвичи. Преди известно време не искаше да яде друго, освен сандвич с пастет. И така цяла седмица.  ooooh! То да имаше нещо полезно в него поне, а то...  Sad Сега сандвичи гледам да не й правя, сега пък иска "мекички" и "пържени филийки", кифли. Абе все такива работи, дето не трябва. Като реши, че няма да я де нещо, не мога да я накарам по никакъв начин. Например чушки или гъби. Някой път грах. Риба не лизва изобщо...  Нагъва купени банички, а домашните не ги ще, макар че са 10 пъти по-хубави. А пък ако са с друго, освен яйца и сирене - не лизва.

Дайте идеи за вкусни и полезни закуски, които не запичат и спомагат за лесното отделяне. Може и не само закуски, може и манджи, супи някакви. Вече и идеите ми се изчерпаха. Sad Гледам да е нещо със сос. Онзи ден яде кюфтета по чирпански (с картофи), мисля да й правя грах с пилешко, пък ще видим. Не знам дали това е мястото да питам за манджи, но не мисля,че е и в готварския.  newsm78
Виж целия пост
# 9
dixi, не знам какво да ти пиша,пробвала съм много неща за запека на дъщеря ми(вече 6 месеца),давала съм течен парафин,дуфалак,лактулоза,ленено семе,слаба отвара от сена,сок от бъз и със свещичките от Англия се запасих(Glycerin suppositoires for babies),помагат,но са само за спешни случаи.
При моята Ани запека е по-скоро на психична основа,стиска се и ляга,независимо къде сме,ужасява се като има позиви за изхождане  и др.На последната консултация с личната лекарка коментирахме лекарството Лаксал и тя каза,че по принцип мога и с него да опитам.Сега го купих,чудя се,нищо не пише за деца на опаковката,давам по половин капсула и май има ефект,изака се на 3-тия ден(нечувано, до сега акаше на 4-5 дни).
И за яденето ми е проблемна,манджи да не види,също и попари,кремове,овесени ядки,плодови пюрета.Яде само яйца(като ги пържа вътре слагам овесени трици),филия-пълнозърнеста,краставици,домати и кис.мляко.Сутрин на гладно давам някакъв фреш и после след около час закусва нещо дребно,понякога само една бисквита.
От скоро хапва киви и ябълка,но по малко.Вчера хапна около 5 лъжици пилешки бульон и бях на седмото небе,хареса и`, защото беше солен.Сок и вода пие около 500-600 гр.дневно.Всичко е с голям зор.
Твоето момиченце,ако яде манджа или супа,можеш да слагаш вътре 1 каф.лъжица овесени трици или пшеничен зародиш.Пробвай я и със сушени плодове,моята яде стафиди,мисли си,че са бонбони.Дано и при вас да не е на психчна основа,че лошо,нищо не помага.
Виж целия пост
# 10
Ами доскоро си акаше нормално. Според мен причината са храните, но може да има и нещо на психическа основа. Тя пишка в гърне, но ака в гащите  Embarassed , опитвам се да я науча в гърне и й се карам, когато се наака в гащите. В яслата също. Така че може да й се отразява по някакъв начин.

Миналата седмица й сложих свещичка в петък и се изака до разстройство. В събота също + слуз. Това ме притесни и реших в събота и неделя да не давам дуфалак и капки. Сега пак не ака.  ooooh! От понеделник й давам отново лекарствата.

Онзи ден й правих млечен крем с яйца - хареса го, вчера е яла при баба си. Доколкото разбрах, сирене, шпек салам и масло - била натиснала пакетчето масло и е кусала с лъжица!  Shocked Маслото знам, че разхлабва, но тя бая си е похапнала... Давах й салата с краставици и домати, хапна 2-3 хапки баница със сирене, а днес е пила само боза. Мисля докато не каже, че е гладна да й давам само боза, после ще й направя някаква салатка... Купила съм й плодове, ама не ги иска.

Като беше по-малка всичко ядеше с апетит, а сега само казва: Това не искам, онова не искам... ooooh!

Veniz, съчувствам ти и за твойто детенце, дано се оправя бързо.  Hug
Виж целия пост
# 11
Дикси, доколкото съм чела децата в тази възраст са много чувствителни,изживяват по свой начин промените,зараждат се страхове и фобии.Аз на Ана не се карам,просто лятото махнах памперса и тя спря да ака редовно.Вечер слагам памперс и обяснявам,че като не иска на гърнето,може да ака в памперса,но тя се стиска и това е.На яслата ходи само 1 седмица,но се фрапирах от факта,че не им дават вода и в нейната група имаше поне още 5 дечица със запек,което може да означава,че и лелите им се карат. Аз не работя още и я спрях от яслата по препоръка на личната лекарка.Стремя се да се храни с разхлабващи храни-киви,домати,трици,но тя се храни много нередовно и по много малко.
Слуз в изпражненията и аз забелязах и спрях Лактулозата.Това може да означава дисбактериоза и трябва да им даваме пробиотици.Аз купувам Ентеросан и едно специално мляко,но тя не иска да ги пие.
Дано се оправят скоро децата,че и ние да се успокоим!
Виж целия пост
# 12
Слузта беше само след свещичката. Днес изкара мааалко ако, но беше твърдичко и нямаше слуз. А относно това, че й се карам за акането - опитах и този начин, но виждам, че няма ефект. Предпочитам да я оставя да се научи, когато е готова. Насила хубост не става. Аз също й обяснявам, но тя си казва, когато е свършила работата. А в яслата знам, че на децата, които се наакват им казват "БЕБЕШОК" и им се подиграват, за да ги накарат да акат в гърнето. Знам го, защото малката ми казва какво им говорят. Според мен това не е начинът, защото някои деца може да се травмират от това.

А твойто детенце да не би да го е страх, че ще се нацапа ако се наака, може би свалянето на памперса я е притеснило?? (Защото знам, че има и такива деца, които не обичат да се цапат...)
Виж целия пост
# 13
Ето една подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0;topicseen
И аз имах проблеми с дъщеря ми. При нея беше отначало на психологична основа, справихме се с много приказки, обяснения, молби и дори подкупи  Embarassed После доста време бяхме на нещо като диета, с повече разхлабващи храни, защото ме беше страх да не започне пак да се стиска. Вече нещата се нормализираха, но е минала почти 1 г. от тогава.
Прочетете темата, има много полезни съвети  Hug
Виж целия пост
# 14
Камерлитка,  благодаря за линка.   bouquet Като чета някои от мненията в темата, изглеждат ми познати, явно съм я срещала преди, но тогава не сме имали този проблем. Не успях да я прочета цялата, засега прочетох само няколко страници, но виждам, че има полезни неща. Аз, например, не знаех, че киселото мляко запича!  #Crazy Ами аз напоследък й давам доста на мойта щерка и се чудя защо не може да се изходи...  ooooh!  Май трябва да попрочета повече за храните.

А относно слузта в изпражненията, явно е от бизакодила. От това, което прочетох в темата, разбрах, че и при други деца е имало. И е същото като при нас, след слаганетона свещичката, след около половин час почва един рев, болки в коремчето. И така няколко часа. Докато изака всичко.

Преди малко, обаче, свършихме работата. Grinning В гащите, разбира се, Simple Smile, но важното е, че се изака детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия