не мога да забрременея; висок пролактин

  • 11 406
  • 32
Опитваме от една година да забременея и преди два месеца разбрах че имам висок пролактин 1200 при норма под 600 дали само това е причината вече не знам какво да си мисля  Embarassed Hug
Виж целия пост
# 1
Твърде вероятно newsm78 толкова голяма стойност над норма... но все пак специалист по стириелитет  ще каже Sad
Виж целия пост
# 2
Търсете причината за високия пролактин и да ти назначат лечение. Прави ли си пълен хормонален профил - как е прогестеронът ти?  През лутеалната фаза стойността на прогестерона трябва да е с пъти по-висока от тази през фоликуларната фаза на цикъла. Това говори, че е имало овулация. Затова виж и прогестерона, но високият пролактин определено може да е причина за невъзможността да се забременее. Когато се разбере точната причина за високия пролактин и ти назначат лечение, стойностите му ще се нормализират. От ендокринолога си зам, че много жени забременяват по време на лечението на високия пролактин. Така че смело напред и успех!
Виж целия пост
# 3
Предполагам, вече лекуваш високия пролактин, след като си го открила преди два месеца. За това време трябва да влезе в норма. Най-лесно ще стане ясно, дали той е причина за незабременяването, ако неуспехите продължат.
Виж целия пост
# 4
Вече пия бромокриптин и ми спада вече е кам 600 моята гинеколожка ме успокоява, но аз се претеснявам като я питах от какво ми е висок тя ми каза че е било по рождение. Sad   
Виж целия пост
# 5
Настоявай за ЯМР, за да се изключи аденом!

Направи консултация с ендокринолог! Успех! Peace
Пролактинемия се лекува само от ендокринолог или ендокринолог - гинеколог!

Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191077.0
Виж целия пост
# 6
Смени си лекарката. Как така Ще ти каже, че е по рождение??? Това да не е бенка?  ooooh!

Виж и таzи тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288938.0
Виж целия пост
# 7
Както са казали момичетата, високият пролактин подтиска овулацията. Определено може да е причина за да не можеш (в момента) да забременееш.

Поискай ядрено магнитен резонанс за да се види как е хипофизата (жлезата секретираща хормона).

Не се притеснявай високия пролактин се оправя с лекарства, но все пак трябва да се знае от какво е предизвикан.

Миле ти е дала линк и за темата ни. Успех    Hug
Виж целия пост
# 8
Консултирай се със специалист.Тук в сайта има он-лайн консултации с лекари.Като за начало можеш да попиташ тях и евентуално те да ти дадат някаква насока.Пожелавам ти всичко да е наред и скоро да видиш  EFP
Виж целия пост
# 9
Аз,както и другите момичета,ти препоръчвам да посетиш ендокринолог и да го попиташ за ЯМР.Високите нива на пролактина подтискат овулацията,при адекватно лечение,както са ти писали,може да настъпи забременяване.Не се оставяй на течението,намери причината за всидокия пролактин,за да приложите най-правилното лечение.Успех Peace
Виж целия пост
# 10
   А при висок пролактин възможно ли е все пак да има овулация, а просто лутеалната фаза да е скъсена под негово влияние? Нещо такова четох, но не съм попадала на подробна информация. Ще съм благодарна да ме насочите. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
мила ели,аз също имам проблеми с хормоните,дори един от тях е доста над нормата.гинеколожката ми,ми каза че е малко вероятно да забременея при такиви резултати,но ето че вече съм в 3-тия месец.
затова мога да ти кажа да си спокойна и всичко ще стане,казвам ти го от личен опит.
успех ти желая и много добри чувства Hug Peace Wink
Виж целия пост
# 12

затова мога да ти кажа да си спокойна и всичко ще стане,казвам ти го от личен опит.

Ами ако не стане? Thinking Не се обиждай, но съвета ти е несериозен! Ако беше толкова лесно, нямаше да има толкова потребители в съседния форум.
Лека и безпроблемна бременност на теб! Peace
Виж целия пост
# 13
Преди няколко години имах много нередовна М, закъсняваше ми всеки месец с най-малко 7-8 дни. Когато случайно го споделих с гинеколожката ми, тя ми назначи изследване на няколко хормона, в различни дни от цикъла. Първите няколко бяха в норма, докато не дойде ред на пролактина. И при мен стойностите му бяха около два пъти над нормата и док ми каза, че в такъв случай нямам овулация и започнах лечение с Достинекс. Според нея високите стойности на хормона бяха породени от голям стрес (тогава имах доста нежелани промени в живота си). За доста кратък период пролактина ми влезе в норма, но продължавах лечението, под нейно наблюдение. Точно по това време, с мъжът ми решихме вече да не се пазим и още първия месец видях двете чертички. Веднага спрях Достинекса и оттогава не съм имала проблем с пролактина (след раждането на детето ми го изследвах още няколко пъти). Затова просто реших да споделя историята си, мисля че всеки случай си е индивидуален и не може всичко да се поставя под общ знаменател. Аз имах и все още имам голямо доверие в лекарката си и смятам, че в моя случай постъпи правилно.

Само да добавя относно електромагнитния резонанс - при условие, че пролактина ми не беше влязъл в норма за този кратък период или започнеше да се понижава много слабо, мен също щеше да ме изпрати на такъв. Слава богу не се наложи, но го имаше като вариант. Затова аз лично си мисля, че това се прави, когато пролактина не се повлияе от лечението с медикаменти. Но това си е лично мое мнение, разбира се, аз не съм медицинско лице и само си правя своите изводи от ситуацията, в която бях. Стискам палци на авторката всичко да се развие по най-благоприятния за нея начин и скоро да види двете чертички.  Hug
Виж целия пост
# 14
kiαrrα Наистина си попаднала на добра лекарка. В повечето случай гинеколоzите иzписват просто бромокриптин и до там. Не се търси причината, а тя може да е от zначение.

rumik, наистина е несериоzен съветът ти. Каzвам ти го като иzпатила. При висок пролактин е въzможно иzобЩо да няма овулация. Колкото и да е спокоен човек, беz овулация не може да настъпи zабременяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия