Мога ли да премахна залъгалка на 4-месечно бебе?

  • 562
  • 5
Здравейте мами, имаме голям проблем с кърменето, защото бебчо се дърпа само от гърдата и мога да го кърмя само докато спи, но и това започва да става трудно. Така караме вече 3 месеца. На 4 месеца сме и сме на кърма, а от скоро и на малко пюре. Наддаваме - 1.5 к, 680 гр, 680 гр., 650 гр. Усещам че започваме да сучем все по грешно и преудсещам че е заради бибата. Моля ви кажете дали и как ще мога да я махна. Много сме свиканли с нея. Докато спим също я цокаме. Опитвам да намалявам времето с нея, като докато е буден е без нея. Но през нощта щом му падне от устата почва да плаче и не иска да заспи без нея. Два дена се пробвам да го оставям вечер след кърмене да плаче и да заспи без нея, но той плаче 20 мин и не иска да заспи без нея. Има ли начин да го откажа сега и как според вас? Пречи ми много на кърменето а то е най-важното сега.
Виж целия пост
# 1
Моята голяма дъщеря не и пречеше залъгалката и ми беше голямо облекчение,защото иначе трябваше мен да дъвче! Бебето си задоволява сук. рефлекси!Махнах я на 1г. след като беше отбита! Втората ми дъщеря обаче пищи от залъгалки и е чудо да ги засмуче! За сметка на това обаче иска да виси на цицата ми постоянно и това вече много ми тежи!
Виж целия пост
# 2
Бибата можеш да я махнеш съвсем лесно Simple Smile Просто предлагай гърдата всеки път като иска биба  Mr. Green
Аз тъй правех.. и Тони почти не е ползвал биберон - по-скоро го гризеше чат-пат да си чеше венците, отколкото да го смуче Simple Smile
За сученето и за бибата не знам дали е грешно.. Ама захранването може да пообърка работата Simple Smile Демек - може да започне да предпочита пюретата и съвсем да стане трудно кърменето  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Аз пък се радвам, че бебето ми смуче биба. Много по-добре е отколкото да ми е по-гърдите, както е писала veni-b, или пък да трябва да го люлея и да го успокоявам на ръце. А така му тиквам биберона и това е. Дъщеря ми не искаше биберон и точно се приспивахме на ръце година и нещо #Crazy. Както е писала duhi_puhi едва ли проблема е в бибата във вашия случай. По-скоро в захранването. За мен е грешно да оставиш бебето да плаче 20 минути, при положение, че то може да си смуче бибката и да си кротува.
Виж целия пост
# 4
Аз пък се радвам, че бебето ми смуче биба. Много по-добре е отколкото да ми е по-гърдите, както е писала veni-b, или пък да трябва да го люлея и да го успокоявам на ръце. А така му тиквам биберона и това е. Дъщеря ми не искаше биберон и точно се приспивахме на ръце година и нещо #Crazy. Както е писала duhi_puhi едва ли проблема е в бибата във вашия случай. По-скоро в захранването. За мен е грешно да оставиш бебето да плаче 20 минути, при положение, че то може да си смуче бибката и да си кротува.

Туй май не беше към мен  Wink
Виж целия пост
# 5
Ами аз отговарям на авторката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия