субфебрилна температура

  • 4 207
  • 4
Здравейте!Преди около 2 години случайно установих че поддържам температура обедно -следобена 37,37.2. Сутрин и вечер е  нормална и е на периоди.Главно във  втората част на месечния цикъл,с настъпването на овулацията се повишава и с идването на цикъла спада.През тези 2 години съм правила различни изследвания и консултаци(ако трябва ще ги изброя),до тук всичко е в норма.Въпроса ми е до колко е нормално това,може ли да се счита като предменструален синдром?На 34 години съм и искам второ дете.Противопоказно ли е за евентуална бременност?Ако трябва да направя някакви изследвания ,то какви?Благодаря ви предварително за отровора и ви желая лек ден!
Виж целия пост
# 1
В момента се боря с абсолютно същия проблем. Около седмица преди да ми дойде цикъла, качвам температура около 37.2. Това нещо разбира се много ми пречи. Изобщо не съм работоспособна. Гинеколога ми ми обясни, че било нормална част от предменструалния синдром и евентуално щяло да се оправи когато родя. Само че аз съм много притеснена, защото никога преди не съм имала подобен проблем. Вече не знам дали тези предменструални синдроми не се изострят с възрастта...Наистина не знам какви изследвания да правя вече или да се примиря, че ще съм така за в бъдеще. В момента съм на дуфастон, уж да проверим като регулирам малко хормоните как ще е, но отново си качих температурата. Май ще пробвам и с някакви противозачатъчни. Иначе пълната кръвна картина и половите хормони са ми в нормите. Общо взето всичко ми е ОК, само малко преди да ми дойде цикъла съм леко зле. Температурата ме кара да се чувствам все едно ще се разболявам, но в момента, в който цикъла ми дойде, ставам друг човек. Температурата ми постепенно спада до нормалните и стойности от около 36.5-36.6.
Виж целия пост
# 2
Пълната кръвна картина и изследването на хормоните далеч не изчерпва всички изследвания които могат да се направят преди да се успокоиш че може да се дължи на цикала. И аз се боря с този проблем, но решение няма, вече свикнах да живея с тая температура, но съм сигурна че има причина за нея. Просто все още не мога да я открия.
Виж целия пост
# 3
Аз бях така две години .Много изследвания правих и нищо.До преди 4 месеца,когато получих криза на бъбреците и извадих камък-още на другия ден температурата от раз изчезна.
Виж целия пост
# 4
Аз бях така две години .Много изследвания правих и нищо.До преди 4 месеца,когато получих криза на бъбреците и извадих камък-още на другия ден температурата от раз изчезна.
А ти постоянно ли си поддържала субфебрилна температура или е била само понякога?
При мен гинеколога ми ми обясни, че температурата се покачва след овулация и е нормално да достигне стойности от 37.1-37.2 след което спада с настъпването на менсруацията. Охх не знам вече, понякога се плаша да ми няма нещо сериозно #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия