ГЪРЧ

  • 896
  • 1
Здравейте Доктор Слънчева. На 31.12.2008 г синът ми който е на 1г. и 8месеца направи фебрилен гърч. Последва паника и 7 дневен престой в болница. Антибиотици и системи Беше ад  На никой не го пожелавам. Въпроса към Вас ми е -  Занапред при температура той пак ли ще изпада в подобна ситуация и как да предотвратя появата на недай си Боже втори такъв гърч. Знам че не трябва да позволявам Т над 38 градуса, но посъветвайте ме какво и кога да давам. Дали ако занапред вдигне Т пак ще се стигне до гърч. Има ли някакво лечение с което да се премахне възможността от появата на 2.?
Благодаря Ви предварително
Много ме е страх много.....
Виж целия пост
# 1
Възможно е да се повтори защото децата до 3 години са склонни към фебрилни гърчове. При температура независимо, че е ниска ще давате сир. Нурофен (по 5 мл. за тази възраст ) на 6 ч. или Ехералган същата доза и същия интервал. Не трябва да се допуска температура над 38. При трудно овладяваща температура можете да сложите свещички от 180 мг Ефералган ректално и след това след 4 ч. да продължите с даването на сиропна форма на Нурофен като при висока Т може и на 4 ч.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия