Към мамите, които дават сурови плодове...

  • 1 174
  • 15
Аз се изчерпвам с ябълка и банан, с цитруси не сме се захранили...какво мога да предлагам за разнообразие или да отварям пюренца Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз давам още грозде и круши.
Виж целия пост
# 2
Ябълка, банан и круша. За цитруси ви е рано. По принцип се дават плодовете на сезона. Гроздрето не е плод за сезона и аз не бих давала ако не е съхранявано в домашни условия. Но то по това време грозде необработвано няма.
Виж целия пост
# 3
Аз освен ябълки, банан и круша, от 3-4 дни давам и по малко киви. Махам черните семчици, харесва му на малкия и засега му понася добре.
Виж целия пост
# 4
Авокадо.
Виж целия пост
# 5
Аз давам ябълки, банан, круши Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз давам ябълки,  банан, манго, ананас, круша и да смуче мандаринка (по препоръка на педи)

Пробвай ананас да даваш и манго- и двете са сладки и много полезни Wink
Виж целия пост
# 7
А, пардон, за гроздето да не ви объркам - нашето е домашно и си го съхраняваме в едно просторно мазе. Доста време се запазва. А иначе не е сезонно, права е Ивбен.

Имам и райски ябълки, ама представа нямам дали могат да се дават, затова си ги ям аз.
Виж целия пост
# 8
Аз бих дала райски ябълки. И грозде - щом ви е домашно.
Виж целия пост
# 9
Аз също давам само сезонни плодове. Освен тези, които даваш, щом още се въздържаш от цитруси, можеш да предложиш печена дюля.
Виж целия пост
# 10

Пресни плодове за 9 м.:
- круша, грозде (добре измити и обелени - задържат доста пестициди, както и ябълките впрочем)
- авокадо, манго (тропическите плодове задържат малко нитрати и пестициди)

Райска ябълка
- 8-10 м.
- може и след 1 год. (съгласно препоръките за нетрадиционни, неместни плодове)
- от семейството на ябълките, сливите, крушите, черешите, прасковите и т.н. ( няма особености от гледна точка на алергиите - но източниците за детско хранене не са много изчерпателни по въпроса)
- слаба киселинност
- разнообразни витамини
- доста калорична (предимство в детското хранене)
- пасираната или намачкана сърцевина има мека и гладка консистенция (подходяща за по-малките)

Виж целия пост
# 11
Да разбирам че мога да дам на малчо райска ябълка,че ми донесоха домашни ...ще пасирам и ще пробвам Peace
Виж целия пост
# 12
Извинете, но кога изобщо може да се започне с даването на сурови плодове? Митя е на 6 м. Аз правя домашно пюренце от ябълки и банан, но при топлинната обработка банана става тъмен на цвят и малко неприятен на вкус и ми се иска да започна с пресни плодове (поне банана).
Виж целия пост
# 13
Аз дадох суров плод на 6 месеца - парче ябълка да дъвче, малко по-късно черешка без костилката (беше им сезон). По същото време започнах и със суровите зеленчуци - краставица и домат да смуче и дъвче.
Виж целия пост
# 14
В петия месец ние си хапвахме круша и райска ябълка - сурови и пасирани. Направи ми впечатление, че апетита на бебчо се увеличаваше и около половин час след плодово пюренце се нахвърляше жадно на гърдата. Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия