Какво при пристъп на кашлица?

  • 19 380
  • 14
Здравейте на всички Grinning.Малката ми сладурана тази сутрин започна да кашля малко.До обяд кашлицата вече се увеличи и сега кашля почти непрекъснато.По време на следобедният сън почти не спа ,защото през цялото време кашляше.От сутринта започнах да и давам синекод за кашлицата.Отделно и давам и едни бонбончета за гърло ,но кашлицата е доста упорита.Знам,че тази нощ ще доста тежка и затова ще съм ви благодарна ако ми споделите вашият опит.Утре сутрин ще я водя на лекар,но дотогава искам малко да я облекча.Кашлицата е суха и е на пристъпи.Чай се опитах да дам ,но пи много малко от него.
Виж целия пост
# 1
Пчелният мед също помага. Peace
Виж целия пост
# 2
Пчелният мед също помага. Peace
Да, а с лимон и орехи помага още повече...  Peace
Виж целия пост
# 3
Синът ми получи такъв бронхиален пристъп скоро, така се уплашихме, че хукнахме в спешното. За да може все пак да си поеме дъх  Crazy му дадох една доза сироп за отваряне на бронхите и го облекчи.
Виж целия пост
# 4
Аз варя лук с мед и давам по една чаена лъжичка на всеки час. Обаче е гадно на вкус и не всяко дете ще го пие. Също така може да се издълбае ряпа и вътре да се сложи мед. Предлага се сока.
Виж целия пост
# 5
Синът ми получи такъв бронхиален пристъп скоро, така се уплашихме, че хукнахме в спешното. За да може все пак да си поеме дъх  Crazy му дадох една доза сироп за отваряне на бронхите и го облекчи.
Баткото ми е правил два или три пъти такъв пристъп...  ooooh!
Първият път и ние тичахме в спешното, но за следващите вече бях подготвена...
В аптеките продават "Вентолин" спрей, който ни стана неотложна част от кутийката с лекарства...
Пръскам веднъж или два пъти един след друг и започва да диша нормално...
Виж целия пост
# 6
В аптеките продават "Вентолин" спрей, който ни стана неотложна част от кутийката с лекарства...
Пръскам веднъж или два пъти един след друг и започва да диша нормално...

Да, на нас от болницата ни изписаха Вентолин, но на инхалации. Кажи ми, моля те, в България този спрей продава ли се свободно, без рецепта? Защото тук освен аспирин, парацетамол и изкуствени сълзи, нищо не продават без рецепта  Confused
Виж целия пост
# 7
В аптеките продават "Вентолин" спрей, който ни стана неотложна част от кутийката с лекарства...
Пръскам веднъж или два пъти един след друг и започва да диша нормално...

Да, на нас от болницата ни изписаха Вентолин, но на инхалации. Кажи ми, моля те, в България този спрей продава ли се свободно, без рецепта? Защото тук освен аспирин, парацетамол и изкуствени сълзи, нищо не продават без рецепта  Confused
Знам за инхалациите, но тях са ни ги правили в болница...  Peace
Иначе спреят се продава свободно, без рецепта...
И е точно за спешни случаи, а инхалациите не са...
Те са по - скоро като част от лечението...
Виж целия пост
# 8
На скоро ни се случи такъв пристъп на суха кашлица,който явно го раздразни много и дори накрая повърна от кашляне Sad
Това което му помогна беше като отворих широка вратата и влезе чист студен въздух.Така успя да заспи детето,а през нощта отваря още 2 пъти(температурите бяха минусови при това).След това му изписаха Вентолин сироп обаче.
Дано е лека нощта ви!
Виж целия пост
# 9
Знам за инхалациите, но тях са ни ги правили в болница...  Peace
Иначе спреят се продава свободно, без рецепта...
И е точно за спешни случаи, а инхалациите не са...
Те са по - скоро като част от лечението...


И инхалациите са за спешни; когато ни приеха в бърза помощ веднага го сложиха на тези инхалации - вентолин с нещо си друго, и всичко се оправи. След това си наемаш машина за инхалации за по 1 евро на ден от аптеката и за 5 дни правиш 3 пъти дневно тези инхалации и всичко се оправя без други лекарства.  Simple Smile Но ще си взема спрей от Бг за подобни случаи, ако пак стане така, че много се паникьосахме  Rolling Eyes 2 през нощта, той се дере от кашляне и почти не диша, аз примрях, само го увих в одеало и казвам - обличай се, тръгваме за спешното, мъжът ми стърчи насред стаята по боксерки и не реагира. Аз кресвам - обличай се, той се разтича, пръсна си дезедорант и си обу обувките и казва - тръгваме, все така по слипове  Laughing Сега ми е смешно, но тогава ми идеше да го убия, че губи време за дезедорант... но не винаги се реагира адекватно в такива моменти  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Знам за инхалациите, но тях са ни ги правили в болница...  Peace
Иначе спреят се продава свободно, без рецепта...
И е точно за спешни случаи, а инхалациите не са...
Те са по - скоро като част от лечението...


И инхалациите са за спешни; когато ни приеха в бърза помощ веднага го сложиха на тези инхалации - вентолин с нещо си друго, и всичко се оправи. След това си наемаш машина за инхалации за по 1 евро на ден от аптеката и за 5 дни правиш 3 пъти дневно тези инхалации и всичко се оправя без други лекарства.  Simple Smile Но ще си взема спрей от Бг за подобни случаи, ако пак стане така, че много се паникьосахме  Rolling Eyes 2 през нощта, той се дере от кашляне и почти не диша, аз примрях, само го увих в одеало и казвам - обличай се, тръгваме за спешното, мъжът ми стърчи насред стаята по боксерки и не реагира. Аз кресвам - обличай се, той се разтича, пръсна си дезедорант и си обу обувките и казва - тръгваме, все така по слипове  Laughing Сега ми е смешно, но тогава ми идеше да го убия, че губи време за дезедорант... но не винаги се реагира адекватно в такива моменти  Rolling Eyes
Блонди, аз имах предвид друго - представи си, че се случи посред нощ, както и си се случва де...
И при нас и при вас....
Та вместо да вадиш тепърва инхалатор, да включваш и да губиш излишно време, това е като на мъжът ти дезодоранта...  Mr. Green
Ставаш, пръскаш и след 1 - 2 минути вече го няма онзи страшен звук, който може да те накара да откачиш...  ooooh!
Поне при нас звукът беше страшен...
Shocked
И човечето вече е по - добре и може пак да спи спокойно...  Peace

За инхалациите може би се изразих неправилно  Embarassed - по-подходящи са като част от лечението, а не като спешна помощ...
В сравнение със спрея - просто стават по - бавно...
  Tired
Виж целия пост
# 11
Блонди, аз имах предвид друго - представи си, че се случи посред нощ, както и си се случва де...
И при нас и при вас....
Та вместо да вадиш тепърва инхалатор, да включваш и да губиш излишно време, това е като на мъжът ти дезодоранта...  Mr. Green
Ставаш, пръскаш и след 1 - 2 минути вече го няма онзи страшен звук, който може да те накара да откачиш...  ooooh!
Поне при нас звукът беше страшен...
Shocked

О, да, така стана точно и при нас - звукът ме накара да откача и да си представям най-лошото, да. Такова дране, стържене и мъчително поемане на въздух...  Cry Пък и нямаме инхалатор, наема се при нужда, но само с рецепта и не и посред нощ  Confused
Обезателно ще си взема спрей, мерси  Hug
Виж целия пост
# 12
Моля...  Blush
Дано никога повече да не ни се случват такива неща, но дори и да се случат, вече знаеш един бърз начин за да се чувства малчо по - добре...
  Hug
Виж целия пост
# 13
Блонди, тъй като обсъждате Вентолина, да ти кажа, в случай, че те интересува, в БГ се продава и във вид на сироп, беz рецепта. Ако не zнаеш, раzбира се. Синът ми не е правил точно такива пристъпи, но няколко пъти е раzвивал бронхит, винаги иzписваха Вентолин сироп, като основна част от лечението. Та по това време винаги го имах в къщи, zа всеки случай.
Иначе майка ми ни вареше един чай. Не zнам дали помага много, но със сигурност облекчава суха кашлица.. Слагаше вътре мед, орехи с черупките, но счупени, лук, листата от едно растение, Индрише(не zнам точно така ли се каzва и пише) и лукчета(бонбоните). Наливаше ни по цял ден. Не е и лош на вкус, приятен е.
Бърzо оzдравяване.
Виж целия пост
# 14
Много бързо и ефикасно помага и следното нещо....

На гърлото се прави компрес с ракия....Напръсква се едно голямо парче памук,слага се на гърлото,отгоре се слага намачкан вестник(или хартия без мастило,ако ви притеснява мастилото)),върху него найлон и отгоре се вързва шалче.

На гърдите се намазва мед,отгоре се лепва вестник(или хартия без мастило),върху хартията - найлон.Облича се по-стара тениска и после-домашните дрехи.


Кашлицата се повлиява веднага и намалява.Ако се прави по-често окончателно минава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия