Смяна на лична карта и въпроси около нея.

  • 1 737
  • 6
Здарвейте момичета.
Знам какво трябва да направя за да си сменя личната карта, но прочетох в архивите, че като сменя нея трябва да сменя и шоф. книжка и задгран. паспорт. Дали има нещо такова?Че ако е така няма да я сменям.
Аз си сменям адреса и затова мисех да я сменя, но май ще се задоволя само с бланка от общината за постоянен адрес.
Благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здарвейте момичета.
Знам какво трябва да направя за да си сменя личната карта, но прочетох в архивите, че като сменя нея трябва да сменя и шоф. книжка и задгран. паспорт. Дали има нещо такова?Че ако е така няма да я сменям.
Аз си сменям адреса и затова мисех да я сменя, но май ще се задоволя само с бланка от общината за постоянен адрес.
Благодаря ви предварително  bouquet

Доколкото знам, ако сменяш постоянния си адрес, трябва да смениш и личната си карта. Настоящият адрес е само с бланка.
Виж целия пост
# 2
Здравейте, нужно е да смените и другите документи за самоличност, не заради смяната на лична карта, а защото  променяте постоянния си адрес. В случай, че изберете нов постоянен адрес /както пишете - бланка в Общината/, тече 30-дневен срок, в който следва да подмените документите си за самоличност. Ако не го сторите - подлежите на наказание - глоба в размер от 20 до 150 лева. Данните са съхраняват в единна система и новия постоянен адрес ще стигне до съответното полицейско управление. Можете да измените само настоящия си адрес - отново в Общината. Тогава документите за самоличност не се подменят.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много
значии само настояш адрес ще смевням в общината, че всичко да сменям няма да стане
Виж целия пост
# 4
Ще се възползвам от темата да питам нещо. Аз си смених постоянния адрес и подадох документите за нова лична карта, сега я чака да стане. Трябва ли обаче и шоф. книжка да сменям? Да поясня, че до сега постоянният ми адрес беше в провинцията и съответно там се водя на отчет в КАТ, а новия постоянен адрес е в София.
Виж целия пост
# 5
Според това което е написала мамата по горе трябва да се смени и задграничния паспорт и шоф. книжка Peace
Виж целия пост
# 6
трябва да си смениш ли шоф. книжка, щом вече е сменена л.к. трябва да отидеш до КАТ и да подадеш молба да ти прехвърлят местоотчета в софия. чака се около 3-5 седмици, че и повече, докато се изпратят по служебен път документите. след това се подава заявление за нова книжка, снимки и медицинско също се искат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия