постоянно ниво на ЧХГ

  • 7 565
  • 16
Здравейте,
Сигурно е странно че пиша тук, но аз поне да се надяваме съм бъдещ татко. Обаче с приятелката ми имаме следния проблем. на 09.01. ЧХГ-то и беше 87. На 10.01 вече беше 220 и оттам нататък - вече два дни не е мръднало въобще. Според изчисленията тя трябва да влиза в 6 г.с. Изчетох много материали по въпроса, но искам да чуя мнението на някой препатил.
Много Ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
За ЧХГ-то, може да е лабораторна грешка.....примерно  Rolling Eyes
Надявам се да е грешка...
След като по изчисления евентуално е около 6 г.с., не сте ли ходили на преглед?
Би трябвало да се види  Peace
Виж целия пост
# 2
Отидете на преглед  Peace по-скоро!!! Дори и да  е малък ембриома на този етап, винаги има индикации които ще покажат дали матката изглежда бременна. Дано да е лаб. грешка, дано!
Виж целия пост
# 3
Тя в момента е в Шейново. Онзи ден видяха плодното сакче, но много трудно, а днес някакъв пишман млад доктор не е видял нищо. Даже директно и казал, че предполага, че е направила спонтанен аборт. Вярно, че тя има леко кървене, но няма болки и не е кървяла обилна.Даже я засилил утре да и правят кюртаж, но преди това иска второ мнение. Дали е възможно от стрес да е спряло отделянето на ЧХГ. А каква е вероятността от лабораторна грешка??? Незнам в този стадии от бременността дали се вижда добре сакчето. Просто съм пълен лаик - все пак за първи път ми е!
Виж целия пост
# 4
Дано да греша, но мисля, че бременност няма. При нормално протичаща бременност ЧХГ-то нараства двойно в рамките на 48 часа.
Виж целия пост
# 5
Виж, плоден сак се вижда 7-10 ден след закъснението на цикъла, т.е в 5г.с ве4е се вижда точица. Лаб грешка се слу4ва макар и не толкова 4есто но има датиращи слу4аи. Колкото до аборт, незнам какъв кюртаж  ще се прави на този ранен етап, дано не е извънмато4на. Има и трети вариант биохими4на бременност, която е свързана с леко нарастване на ЧХГ, но до тук, плод в матката не се открива. Отидете на добър диагности с хубава паратура да си каже мнението. Успех!
Виж целия пост
# 6
Аз ви съветвам да отидете в Токуда за второ мнение.
Виж целия пост
# 7
Ако сте били двата пъти в различни лаборатории, може това да е причината.Другото което може да е - биохимична бременност.Има и по-сложни варианти като кухо яйце, извънматочна и др. но едва ли е това. Лабораторни грешки се случват много често и сигурно това е проблема. А сакче мисля се вижда при ЧХГ над 2000 и незнам защо лекаря бърза за кюртаж. newsm78
Виж целия пост
# 8
потърсете още едно мнение и направете кръвен тест отново. освен в токуда и във вита биха ви дали компетентно мнение. дано нещата се развият добре.
Виж целия пост
# 9
Ооооо бременност си има и още как!Над 20,5 се смята теста за положителен!При мен плоден сак се видя със стойности на ЧХГ 103,5 така,че само времето ще покаже!Но да подкрепям за повторен кръвен тест!!!И дано всичко се развие във ваша полза Praynig PeaceУспех Ви желая!!!
Виж целия пост
# 10
Аз няма да те окуражавам. Два дни немърдащо ЧХГ трудно може да се обясни с лаб. грешка. Освен това 200 единици в края на 5 и началото на 6 г.с. са твърде ниски. И дума не може да става ЧХГ да не расте заради стрес.
Виж целия пост
# 11
Дано да греша, но мисля, че бременност няма. При нормално протичаща бременност ЧХГ-то нараства двойно в рамките на 48 часа.
Peace
Виж целия пост
# 12
Не е нормално. Дано да греша, но ненарастващото или намалящото ЧХГ може и да е признак на аборт или че нещо не се развива правилно.
Виж целия пост
# 13
Моят опит доказва, че спирането на ЧХГ означава спиране на развитието на плода. Съжалявам! Sad
Виж целия пост
# 14
Пак повтарям че може да е лабораторна грешка.Аз бях така. Падащо и нерастящо ЧХГ и то в поредица от 3 или 4 изследвания. Резултата от това ЧХГ е на снимката в подписа ми. Помня колко рев ревах заради тези резултати. Излишно. По-късно като си говорих с лекарката ми, тя предположи, че може да са били първо два ембрионите и от там объркването с ЧХГ.
Аз няма да те окуражавам. Два дни немърдащо ЧХГ трудно може да се обясни с лаб. грешка. Освен това 200 единици в края на 5 и началото на 6 г.с. са твърде ниски. И дума не може да става ЧХГ да не расте заради стрес.


Глупости. Аз бях в края на 5та седмица с ЧХГ 300.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия