Гласуване за колаж "Моят малък вълшебен свят"

  • 3 074
  • 33
Конкуренцията е голяма - всички колажи са невероятни, приказни и направени с голямо желание! Сигурна съм, че ще бъдете затруднени да дадете гласа си за ДВА[/b] от тях! Гласувайте и обяснете защо давате гласа си точно за тези колажи, какво харесвате в някоя творба и какво не харесвате в нея! Всяко мнение е ценно! Peace

Условието в тази част от конкурса беше да направим вълшебен колаж, в който като задължителен елемент трябваше да има:
- гора с подаваща се зад листата луна
- няколко феи
- светулки, осветяващи тъмнината наоколо
- и замък, показващ се на хоризонта.
Ами условията предполагат колажа да бъде малко тъмничък, но и често срещано във вълшебните приказки място за развитие на действието е именно лунноосветената гора, където главният герой  се бори с лошия вълшебник с помощта на добрите феи. Това исках да пресъздадем в колажите си - мястото, където доброто побеждава злото!
Да, присъствието на феите предразполага към кичозност, както и светлините от светулките, но нима няма в приказките доза екстравагантност и дори кичозност?!

Победителят в тази категория нека определи условието за колаж в следващия конкурс!

1


2


3


4


5


6


7


8


9


В голям размер можете да видите тези чудесни колажи тук http://mamite08.multiply.com/photos/album/76/76
Виж целия пост
# 1
2,3 са тук моите фаворити. Гласувам за тях защото наистина се почувствах във вълшебен свят като се вгледах в творбите.
Благодаря момичита, че правите такива красоти Hug
Виж целия пост
# 2
И аз съм за същите номера 2 и 3  Peace

Всички творби заслужават адмирации и са толкова красиви  Hug
Виж целия пост
# 3
Много хубави неща момичета, браво thumbsup!
Виж целия пост
# 4
3 и 9, но много ми харесва и 5 Grinning
Виж целия пост
# 5
Отдавна не съм се вясвала, но се радвам, че сега улучих гласуването за тези страхотни колажи.
4 - отлична перспектива и избледняване в далечината. Само малко феята не ми пасва. Някоя в по-естествени тонове ще седи по-добре в картината.
9 - отлично смесване на слоевете. Елементите се преливат чудесно и стои като цялостна картина. Осветяването също е супер. Дори крилата на феите са прозрачни. Grinning
Виж целия пост
# 6
 Заглавието на темата ме кара да си представя един вълшебен Детски свят (може би защото там е толкова по-весело, слънчево, вълшебно...) Затова се чудя защо почти всички рамки са толкова тъмни. Вълшебният свят, не е само в сънищата, нали  Heart Eyes
Всички рамки са добре композирани и създават исканото вълшебно усещане, но мога да гласувам само за 2 от тях и избрах 1 и 7. Първата може би заради детенцето, а номер седем ме привлече с красивите си цветове  Peace
Успех момичета!  Hug
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Jeanny link=topic=363076.msg9785718#msg9785718 dможе би защото там е толкова поate=1231835764
Затова се чудя защо почти всички рамки са толкова тъмни. Вълшебният свят, не е само в сънищата, нали  Heart Eyes   Peace
Джени, условието беше да има луна, подаваща се зад облаци, което предполага нощ. И на мен много не ми допадна това ограничени, както и условието да има и светулки - още един светлинен източник и феи, с което нещата вече стават претрупани и отиват към кич. може би ще е добре Мира да напише и условията, така че гласуващите да вземат под внимание и тях Peace щеше да е хубаво и всеки да даде основата на фона, по която е работил. Струва ми се, че има фонове, които са изцяло авторски и други, взети наготово без обработка.
Виж целия пост
# 8
1 и 3 , харесва ми смесването фантастичното и нереално с невинността на малките деца.
Виж целия пост
# 9
Гласувах и аз.

Лекси, много са резонни предложенията ти (особено за фоновете), но едва ли това може да повлияе избора на масовия гласоподавател.
Виж целия пост
# 10
Гласувам за номер 4.
Може би, защото при него усещането за колаж е най-ненатрапчиво.
Също така, заложено е на пастелните тонове - доста оригинално и сполучливо, предвид това, че повечето от останалите са наблегнали на тъмните в синьо-лилавата гама, с което лесно се постига осезание за мистичност.
Композиционно - много добре поставено. Няма неестествено стоящи елементи от гледна точка на перспективата.

Личи си усетът за постигане на хармония.

С този колаж преживях вълшебство.   bouquet




Поздравления и за останалите!





 
Виж целия пост
# 11
Гласувах за 3 и 7, 9 също много ми хареса.
Виж целия пост
# 12
леле днес съм в кисело настроение явно Mr. Green На 4 не виждам луната, подаваща се зад облаците и светулките. Много ми харесва това, за което мистейк е писала - переспективата и избледняването в далечината. Това авторско дело ли е или фонът е готов? Ако авторът сам го е постигнал, браво! И тъй като подхванах коментарите, хайде да се включвате и вие. Обикновено след гласуване вече на никой не му се коментира, така че сега му е времето Grinning
Виж целия пост
# 13
След малко ще направя и аз коментарите си! Мисля обаче, че всички колажи са невероятни!
Виж целия пост
# 14
Хайде ще изляза от анонимност, за да обясня някои подробности.

Колаж номер 4 е мой. В него луната е това нещо, върху което стои феята. И тъй като във вълшебния свят всичко е възможно, реших, че луната може и да не бъде в небето, а в езерото. А облаците са всъщност мъглата, около луната и тъй като от уроците по география знам, че мъглата представлява "ниска облачност"  Wink (това съвсем сериозно), реших, че може да мине за облаци.

Мъглата съм я правила сама, замъкът в далечина също е отделен фон, светулка е това нещо върху водната лилия, но е малка и едва ли се разбира. Цветята във водата също са добавени от мен.

По-късно ще покажа кои фонове съм ползвала във втория си колаж, там са повече.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия