Бременност и зъболекар?

  • 22 235
  • 31
Имам съмнения за бременност в 1-ви месец.Днес бях за зъболекар защото ми падна пломба на един зъб,тя обаче не ми сложи пломба,а лекарсво и след 2 дни ще ми го махне.Дали има някаква опасност от това лекарство за плода?
Виж целия пост
# 1
Значи да ти кажа, дори когато има съмнения за бременност се казва на стоматолога, за да се взимат адекватни мерки.
Какво значи съмнение за бременност?
Какво лекарство ти сложиха?
Виж целия пост
# 2
Няма лошо да се ходи на зъболекар,през бременността,нали бушуват хормони,стават възпаления на венците и тн.,но винаги се предупреждава стоматолога,гинеколога също може.А тези съмнения,защо не си ги опровергала? newsm78 Какво чакаш?
Виж целия пост
# 3
Ако лекарството не е арсен не се притеснявай,но следващия път предупреждавай!
Виж целия пост
# 4
Имам съмнения за бременност в 1-ви месец....
Не съществува бременност 1 месец!
Не вярвам лекарството,което е сложил да е арсен,той е за умъртвяване на нерва,а след като е казал,че ще го пломбира другия път,значи е обикновено памуче натопено в разтвор.Иначе щеше да вади тепърва нерва...
Следващият път обаче предупреждавай  зъболекаря за потенциална бременност! Peace
Виж целия пост
# 5
Ами вижте сега имам отрицателен тест,но все още имам закъснение от цикъл и забелязвам някои промени в тялото си-това означава съмнение за бременност.
и тъй като се съмнявах рехиш да не споменавам на зъболекарката.Но после като си тръгнах започна да ме гони параноя,че може би сгреших.
Лекарството не знам какво е,но не е памук със сигурност.Сложи ми го защото дълго време съм била без пломба и зъба се бил размекнал  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, каквото и да е лекарството едва ли може на навреди на бебчето, ако го има. Следващия път спдели за съмненията си със зъболекаря. Peace
Виж целия пост
# 7
Има опасност единствено от упойките, за бременни се ползва упойка без адреналин!
Не се притеснявай въобще - бъди зрава и стискам палци да си бременна! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 8
Благодаря много  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз ти стискам палци да си бременна.
И винаги си имай от сега нататък едно наум - дори и при най-малки съмнения за бременост, а и през цялата бременност, веднага казвай на лекарите за състоянието си. Няма да се притесняваш. Това може да спести много главоболия и тревоги.

Успех!
Виж целия пост
# 10
Стискам палци да си бременна.Знам,че не е хубаво също така да се прави снимка на зъба или на който и да е орган.Защото се облъчва ,а именно това облъчване е много опасно.А иначе аз съм була на зъболекар докато бях бременна и ми сложиха амалганова пломба и слава богу дъщеря ми е жива и здрава.
Но наистина послушай съветите и на другите майчета-не срамувай да казваш,че си бременна или имаш опасения за бременност.Наистина ще ти спести доста главоболия и тревоги.
Виж целия пост
# 11
 Аз бях в 5-я месец когато ходих на зъболекър. Правих цели 4 зъба  Grinning въпреки че не бяха спешни. Отидох за 1 а се оказа че е здрав ,било от венеца. Но зъболекаря се вманиячи да ми оправи всички останали. Та по темата - казах че съм бременна / не че не си личеше/  Grinning и той ми сложи спецялна упойка. Обясни ми че за бременните се слага определено количество , защото ако е повече упойката съдържа...............................оф забравих думатаааааааа  Close като се сетя ще я напиша. Знам че не е хубаво зъба да стои с лекарство няколко дена. При мен всичко стана за деня.
Виж целия пост
# 12
Има опасност единствено от упойките, за бременни се ползва упойка без адреналин!
Не се притеснявай въобще - бъди зрава и стискам палци да си бременна! Praynig Praynig Praynig
Подкрепям Прити .  От личен опит мога да кажа , че в трети месец правих два зъба , на единият умъртвявахме нерв с арсен , след това третирахме с антибиотик , всичко бе съгласувано със зъболекарката , тя каза че няма опасност за бебето тъй като количествата на лекарствата които ползва са твърде малки . Така че тея митове да не се ходи на зъболекар , че било опасно ги оставете настрана , трябва да се ходи на зъболекар , ако има проблем и то навреме  Naughty
Виж целия пост
# 13
Има опасност единствено от упойките, за бременни се ползва упойка без адреналин!

Peace Peace
Виж целия пост
# 14
Бях на зъболекар в много ранна бременност. Слагаха ми арсен. Бях казала, че съм бременна, но ми беше обяснено, че арсена, който се слага е в малко количество и действа само локално. Наистина това не оказа никакъв проблем на бременността, нито на бебето.
Не са ми слагали упойка  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия