Бременност и високо кръвно!

  • 202 707
  • 477
Здравейте, Мами!

Искам да ви попитам дали има някоя от вас, която е имала високо кръвно налягане по време на бремеността и как й се е отразило това! Какви мерки сте взели, какво са ви съветвали лекарите.
Благодаря ви предварително!
 Hug
Виж целия пост
# 1
b.naidenova високото кръвно е опасно по време на бременност, ако си бременна и имаш високо кръвно веднага потърси лекар, ако той не ти обърне внимание /защото ги има и такива/, го сменяй на момента. Трябва да ти се следи редовно кръвното, да го поддържаш в нормално граници, с хапчета ако трябва и да се следи да нямаш албумин в урината
Виж целия пост
# 2
Да, аз имах такъв проблем. Започна от петия месец.  Редовно го поддържах около 140/90. В началото ми даваха Допегит, но към седмия месец вече спря да ми действа. Тогава влязох за една седмица в болница за изследвания, уж да разберат от какво го вдигам. Всичко беше нормално, така че решиха, че е от бременността само. Към края на осмия месец обаче при преглед се установи, че бебка изостава в седмиците и пак влязох в болница. Смениха ми лекарствата и пак изследвания и накрая в самото начало на деветия месец направиха секцио. Слава Богу, всичко беше наред с бебето.
Разбира се, това не означава, че и при теб ще стане така. Колко е високо? Имаш ли отоци? Пиеш ли някакви хапчета?
Много е важно да се направи доплерово изследване за кръвоснабдяването на бебето. Също така, следи си много редовно кръвното. Иначе най-общо казано, трябва да ограничиш пържено, мазно и сол до минимум и почиваш много. Трябва ти пълно спокойствие.
Желая ти най-сладкото и здраво бебче!Успех!

П.П. В кой месец си? Около седми - осми вече може да се проследяват и тоновете на бебето.
Виж целия пост
# 3
не съм имала такъв проблем,но знам,че трябва редовно да те наблюдава лекар и да приемаш лекарства
Виж целия пост
# 4
Не съм имала,но моята лекарка постоянно ми говореше вдигна ли кръвно незабавно да й се обадя.Знам,че е опасно .
Виж целия пост
# 5
Високо кръвно в резултат от бременността или хронично? Ако кръвното се е повишило до 140 на 90 след началото на бременността, е абсолютно наложителна спешна консултация с лекар - може да става въпрос за токсемия (прееклампсия), която е опасна и за майката, и за бебето. Настоявай за изследвания (албумин в урината), наблюдение, и лекарства, ако трябва. Токсемията може да предизвика преждевременно раждане и изоставане в развитието на плода, а при майката може да се стигне до сериозни поражения и дори инсулт. Не се стряскай, но не е шега работа.
Виж целия пост
# 6
Твоето АГ какво каза? Назначи ли ти някакви лекарства?
Виж целия пост
# 7
и аз бях като svetlitsa но по-късно разбрах че ми е високо кръвното защото лекарката не ми го мереше.
кръвно 140/100 албумин, отоци, бебето не расе  Confused
2 пъти в болница и при втория взех че родих в 37гс секцио през повечето време на  системи, белтъчна диета пиех и протеини.
Не е шега.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм имала високо кръвно. По принцип съм с много ниско 80/50 в най-добрия случай 90/60, но по време на втората бременност стигаше до 120/80, което за мен е доста висока. Вдигането на кръвното беше съпроводено винаги с контракции, така че не е шега работа. Трябва непрекъснато да те следят, особено в 8-ми месец  Peace Познавам мама, която изгуби бебчето в края на 8-ми месец именно поради високо кръвно  Tired Не се стряскай! Казвам го , за да знаеш какво да правиш  Peace Аз лично ядях канела, когато усетих проблем, но пак казвам, че моето кръвно си беше в норма.

Успех!
Виж целия пост
# 9
много жени лежат по болници заради високо кръвно,опасно е-може да предизвика преждевременно раждане
Виж целия пост
# 10
b.naidenova ,високото кръвно трябва да се наблюдава внимателно.Как да го нормализираш и какво да предприемеш -е най-добре да ти каже твоя доктор.Тук можеш да получиш само подкрепа ,но не и правилният за теб начин на действие.
Виж целия пост
# 11
Аз съм хипертоничка, но по време на бременността кръвното ми бе ниско до 7 месец. Толкова ниско бе, че не пиех лекарства за кръвното изобщо. Но в 35 г.с. се вдигна рязко. Стигна до стойности 180/90. Чувствах се ужасно, въпреки, че по принцип съм свикнала с по-високи стойности на кръвното. Веднага постъпих в болница. Бях на системи, пиех Допегит, но кръвното не падаше. Поради факта, че съм хипертоничка, още в 21 седмица ми правиха Доплер, нищо че кръвното бе ниско тогава, правих всяка седмица изследвания за белтък в урината и мерех кръвното два пъти дневно. В 28 г.с. отново ми правиха Доплер и глюкозно натоварване, за всеки случей. Не се откриха проблеми, изследванията ми бяха добри. В 35 г.с въпреки кървното и факта, че се появиха отоци, белтък в урината нямаше. Затова ми поставиха диагноза среднотежка преекламсия. Изследваха ми очните дъна, които показаха хипертония 2ра степен. Всеки ден по два пъти слушаха тоновета на бебето и правеха записи. След поставянето на диагнозата, ме изписаха Shockedвместо да ме задържат още седмица и да ми направят секцио. Ужасно се уплаших, платих си на доцента, той веднага ме върна в отделението и насрочи дата за секцио.  Най-странното е обаче че като влязох в 37г.с., кръвното се нормализира от самосебе си. Явно преминах през някакъв етап. Но на бебето кръвното се бе отразило, роди се 2750 г и 48 см, просто бе спряло да нараства в 35 г.с. Ама сега е 105 см и 15 кг, така че всичко мина успешно, може би защото си платих и отношението вече бе друго.
Виж целия пост
# 12
Здравейте,

много ви благодаря за бързите отговори и за загрижеността!
Проблемът с високото кръвно има една моя близка! В момента вече  е в болницата и ние сме притеснени затова и попитах! И на нея са й казали, че бебето изостава с две седмици и, че е малко! В края на осми месец е,ще влиза в деветия месец другата седмица.Дано всичко е наред! Не можеха да й свалят кръвното с лекарства и сега е на системи.
Ще пиша пак!Стискайте палци!
Виж целия пост
# 13
Щом е под наблюдение, вярвам, че всичко ще е наред  Peace
Чакаме хубавата новина  Hug
Виж целия пост
# 14
Първо трябва да се успокоиш, защото от притеснения също се вдига високо кръвно налягане.  Peace С първата бременност имах високо кръвно и шум на сърцето. Пих Допегит, но ми обясниха как да го взимам - ако вдигна над 140/90, пия по половинка. Ако стане много високо - цяло. И естествено ежедневно мерене вкъщи и редовни прегледи.
С втората бременност пак вдигах, но не съм пила лекарства, защото рядко беше повече от 150/100. Като отидох да раждам, явно от притеснение (уж бях спокойна, но самата остановка в приемния кабинет с това суетене е малко натоварваща) ми го измериха 180/100. И веднага ми праснаха в картона "прееклампсия" и задължително секцио. Тъй като бях и с близнаци. Обаче моят доктор е печен и знае, че вдигам кръвното, когато се притесня и си ме вкара в залата и си родих нормално.  Peace
След раждането така се бяха ошашкали с това кръвно, че ми го мереха през 5-6 часа.  ooooh! Имаше само една лекарка и една сестра, които бяха тоооолкова спокойни, че кръвното ми беше нормално. При другите вдигах към 160/100 и веднага лекарствата (аз си ги събирах в чекмеджето естествено, защото исках да кърмя, но това е друга тема).

Пиша ти това, за да видиш, че и с високо кръвно може да се роди нормално, може да се изкара бременност до 39 г.с. и да се успокоиш. НО... ходи на редовни прегледи. Това ще ти спести всички притеснения.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия