Какво означава термина????

  • 1 407
  • 11
Мили мами, скоро ходих на 4D видеозон, и лекарката която ме прегледа каза че от средата на август вече да чакам бебчо а термина ми е 17.09.2005
Въпроса ми е следния : Кога влизам в деветия месец?????????

пп: Хиляда пъти питах а отг.който получавах е че сега съм в еди коя си г.с т.е след еди колко си......НИЩО конкретно

Сега съм в 33 г.с или (31  'нормална"седмица) и според това ще достигна до термина си в 40 г.с
КОлко продължава бременноста 9 пълни месеца ли или с влизането в 9-тия можеш да родиш, а термина си е крайна дата

 Rolling Eyes надявам се да не съм ви объркала
Някой който може да ми помогне да пише
Виж целия пост
# 1
Термина е ориентировъчна дата. Само около 5% от жените раждат на датата на термина. По принцип ти влизаш в девети месец от 17.08, и можеш да родиш по всяко едно време след тази дата, като бебето ще си бъде нормално доносено(както ти е казала и лекарката ти) . Не виждам нищо притеснително. Успех! Къде ще раждаш?
Виж целия пост
# 2
Бременността по принцип трае 10 лунарни месеца по 28 дни или 280 дни (9 нормални месеца и малко). Това са точно 40 гестационни седмици. И аз в началото се обърквах, но сега разбирам, че меренето в г.с. е по удобно. Броят се както знаеш от първия ден на последния ти цикъл. От началото на 37 г.с. бебето ако се роди се води доносено. Ако все пак искаш да си ги броиш в нормални месеци почни отзад напред както те посъветваха в предишния постинг - 9 месец започва от 17.08, 8 от 17.07 и т.н.
Успех и леко раждане.

П.С. Какъв е този 4D видеозон? Това вече е прекалено Simple Smile 3D разбирам, но за четвърто измерение говорим само в математиката и фантастиката
Виж целия пост
# 3
Бременността не е 9 месеца! Тя е 8 месеца и 3 седмици!

Когато влезеш в девети месец, ти остават 3 седмици до термин.
Масово се бъркат, като си мислят, че като влязат в 9-и месец и остава 1 месец до термина.

Не е толкова сложно за смятане, но е останало от едно време тая глупост.
Виж целия пост
# 4
Бременността по принцип трае 10 лунарни месеца по 28 дни или 280 дни (9 нормални месеца и малко). Това са точно 40 гестационни седмици. И аз в началото се обърквах, но сега разбирам, че меренето в г.с. е по удобно. Броят се както знаеш от първия ден на последния ти цикъл. От началото на 37 г.с. бебето ако се роди се води доносено. Ако все пак искаш да си ги броиш в нормални месеци почни отзад напред както те посъветваха в предишния постинг - 9 месец започва от 17.08, 8 от 17.07 и т.н.
Успех и леко раждане.

П.С. Какъв е този 4D видеозон? Това вече е прекалено Simple Smile 3D разбирам, но за четвърто измерение говорим само в математиката и фантастиката

Няма такова нещо!
Ако съм забременяла на 14 юли например, терминът ще ми е 7 април. Това значи ли, че на 7 август аз съм във втори месец, защото според мен това са три седмици!

Даниелка, бременността трае 266 дни!
Значи да обясня по-правилно - ако терминът ти е 17 септември, влизаш в 9 месец на 24 август!
Виж целия пост
# 5
Мерси милички...значи от 17.08 съм в очакване мале то не останало.....

за 4D видеозона разбрах че имало само в правителствена и в Майчин дом Варна ( показва плода от 4етири посоки в реално време...отдолу отгоре,от ляво и дясно) макар че аз лично не съм много доволна ......явно нямам много фантазия и почти нищо не разбрах от образа Rolling Eyes
http://www.maichindom-varna.com/4d_bg.html

А за раждането съм се насочила към Окръжна болница
Виж целия пост
# 6
Виж и тук кога се влиза в 9-и месец. 38 с-ца

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=19
Виж целия пост
# 7
за 4D видеозона разбрах че имало само в правителствена и в Майчин дом Варна ( показва плода от 4етири посоки в реално време...отдолу отгоре,от ляво и дясно)

Не, 4D означава 3D "на живо", т.е. триизмерен ултразвуков образ (в триизмерна координатна система) се движи в реално време (това е четвъртото измерение).
Виж целия пост
# 8
Слънчева мама да уточня - бременността трае 280 дни от първия ден на последния цикъл. Това имах предвид. За другото се поправям.

Не, 4D означава 3D "на живо", т.е. триизмерен ултразвуков образ (в триизмерна координатна система) се движи в реално време (това е четвъртото измерение).


Просто умирам от смях как се опитват да ни изкопчат повече парички Laughing. Че кой видеозон не показва в реално време  newsm78
Виж целия пост
# 9
Слънчева мама да уточня - бременността трае 280 дни от първия ден на последния цикъл. Това имах предвид. За другото се поправям.

Не, 4D означава 3D "на живо", т.е. триизмерен ултразвуков образ (в триизмерна координатна система) се движи в реално време (това е четвъртото измерение).



Да права си тази измислица е само за пари.......50лв струва да те видят на това чудо

Просто умирам от смях как се опитват да ни изкопчат повече парички Laughing. Че кой видеозон не показва в реално време newsm78
Виж целия пост
# 10
Е, хайде потърсете с търсачката преди да изказвате мнение, 4Д е коментиран и там е обяснено реалното време. Като не ви харесва, не ходете, но не изказвайте мнения, когато не сте запознати. Или поне се опитайте Wink
Виж целия пост
# 11
Просто умирам от смях как се опитват да ни изкопчат повече парички Laughing. Че кой видеозон не показва в реално време  newsm78

Бих обяснила, ако не умреш от смях. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия