Летяща очна клиника?

  • 3 896
  • 11
Здравейте мили мами.

Моля,някои ако е чувал и има информация  за тази очна клиника "Орбис",която се намира в самолет
моля да ми пише на mim_np@abv.bg.
Кога пристига в БГ?

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
За  първи  път чувам  ще  следя темата.
Виж целия пост
# 2
Незнам кога ще идват,но обикновенно преди да дойдат събщават по телевизията .
Виж целия пост
# 3
2005-та година беше тук,във Варна и аз бях там.Сега незнам кога ще идват,но ако те интересува как стигнах до там,ще опиша всяка стъпка.Само бих искала да кажа,да не очакваш много,аз лично бях разочарована Peace
Виж целия пост
# 4
2005-та година беше тук,във Варна и аз бях там.Сега незнам кога ще идват,но ако те интересува как стигнах до там,ще опиша всяка стъпка.Само бих искала да кажа,да не очакваш много,аз лично бях разочарована Peace

Ще ни бъде от полза да споделиш всичко  bouquet
Виж целия пост
# 5
Viki i mama кое те разочарова? Чувала съм за нея и си мислех, че там са светилата в световната офталмология.... newsm78
Виж целия пост
# 6
Viki i mama кое те разочарова? Чувала съм за нея и си мислех, че там са светилата в световната офталмология.... newsm78
Ами не е съвсем така,защото се оказа че това е блготворителна дейност с идеята да подпомагат страни от третия свят.Всъщност самолета кацна тук ,мисля след като беше в Танзания ThinkingПо тази причина има всякакви по народност лекари и персонал,но всички до един за мен неизвестни,а от 2002-ра година насам ,поради изключително рядката вродена аномалия и пълната слепота на дъщеря ми ,аз изчетох маса неща и обиколих половината свят,знаех и познавах доста имена в офталмологията,но тези в самолета не са от тях WinkДруг е въпроса,че изобщо не се стига до самолета,там стигат тези които ги оставят за операция,а това е направо невъзможно,аз поне не видях някой да отиде на операция,после чух за двама-трима възрастни с катаракта,която и тук лекуват успешно и то във всяка клиника,това е рутинна операция.

Самолета Орбис идва тук със съдействието на Варненската очна болница и по-точно са в контакт с д-р Драгомир Драганов/тогава това ми беше обяснено/.Затова изчакайте да излезе информация във вестниците и се обадете на д-р Светла Николова в очната болница,тя ще ви обясни как по-натам Peace.

Аз след като се обадих,ме повикаха с детето на първи преглед там,след което отидох на втори преглед,непоредствено преди да дойде Орбис,на втория преглед вече бяхме нещо като одобрени за преглед от лекарите на Орбис.В деня на пристигането им,т.е деня определен за прегледи,те всъщност се извършиха в очната болница ,не в самолета,като самите прегледи бяха кратки .Пред болницата беше митинг,разделиха ни на групи с подобни заболявания от по пет души,в моя случай деца.Прегледа беше по малко от пет минути и това което ми казаха не беше нищо ново за мен,беше нещо като препоръка,но не и предложение да помогнат,а ви уверявам че проблема на детето ми изобщо не е лек и всъщност изобщо няма начин да бъде лекуван в БГ,както и стана по-нататък,заминахме за Германия,където решиха част от проблема.
Та това е,не съм доволна и това че лекаря, който прегледа детето беше американец,нищо не промени тогава.
Не казвам да не опитате,но имайте предвид че е ужасно сложна процеура и размотаване,просто за един преглед Peace

Написах го малко объркано,но ако имате конкретни въпроси,ще отговоря на всеки Hug
Виж целия пост
# 7
 Heart EyesБлагодаря   bouquet
Виж целия пост
# 8
Благодаря!

Все пак придобих представа от къде да започна,а ще видим до къде ще се стигне.  Praynig
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти за изчерпателния разказ!   bouquet

Радвам се, че детенцето ти се е оправило, поне донякъде както казваш!  Hug
Виж целия пост
# 10
http://www.orbis.org/

Цитат
2009 itinerary

The ORBIS Flying Eye Hospital is scheduled to visit the following countries:

January 19 – 30, 2009 Vientiane, Laos
February 9 – 20, 2009 Santo Domingo, DominicanRepublic
February 23 – March 6, 2009 Trujillo, Peru
May 3 – 14, 2009 Tripoli, Libya
May 17 – 28, 2009 Deir Ezzor, Syria
June 2 - 12, 2009 Nairobi, Kenya
September 21 – October 2, 2009 Jaipur, India
October 5 - 16, 2009 Chittagong, Bangladesh
October 19 – November 10, 2009 Goodwill Tours: Hong Kong, Macau & Taiwan
Виж целия пост
# 11
Мисля че идват веднъж на пет години,което значи 2010-та,както личи и от цитата на Ан Мари,няма да е 2009-та Peace
Но не пречи да се обадите на Светла Николова и да питате Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия