Отпаднаха данъчните облекчения за деца?!

  • 1 098
  • 7
Може аз да не съм в час, но сега го прочетох ето тук:

http://dnes.dir.bg/2009/01/14/news3850316.html#sepultura

Не знаех,че са ги махнали и не мога да си обясня причината. Колко ли ще спести бюджетът?

А предвидените дан. облекчения за кредити на млади семейства ще са от 2010г. Това вече беше ясно,че ще е така.

Виж целия пост
# 1
и аз не знаех че е отпаднало това за децата newsm78
Виж целия пост
# 2
да, отпаднаха от момента на въвеждане на плоския данък
Виж целия пост
# 3
Аргументът на бюджетната комисия и МФ беше, че пречи на опростяването на данъка, респ. на лесното администриране. Заради това се орязаха и други данъчни облекчения.
А с това за облекченията на лихви по кредити какво имаш предвид, лельо Ог? Че ще се връщат сумите през 2010 или че от тогава ще започне? Защото доколкото знам влиза в сила от 01.012009, като данъците за 2009 се изчисляват в началото на 2010, тогава се и внасят окончателно и се получават обратно евентуално надвнесените ( това винаги е било така).
Виж целия пост
# 4
Да, точно това. Щом влиза в сила от 2009, то ще е за данъците от 2009, а за тях се подават декларации в началото на 2010.  Peace
Аз защо си мисля,че миналата година имаше данъчно облекчение за деца? Или всъщност плоския данък е от тази година?  newsm78
Виж целия пост
# 5
От 01.01.08 е плоския данък. Значи през март 2008 за последно връщаха данък заради децата, който се отнасяше за 2007.
Виж целия пост
# 6
Много съжалявам, че го махнаха. Миналата година си спестих плащането на данъци благодарение на тези облекчения.
Виж целия пост
# 7
Да, с въвеждането на плоския данък се случи това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия