Следване и дете в Германия?

  • 503
  • 4
Здраейте,моми4ета Grinning

Имам един въпрос към вас и 6е се радвала,ако бихте могли да ми отговорите.Студентка съм 4етвърта година в Германия.Скоро 6е се сгодявам zа приятеля си,германец с който живеем от години на семейни на4ала.Искаме първо да си имаме бебе.Тъй като аz имам само студентска виЗа,не zнам дали това няма да съЗдаде проблеми с властите.И 6е остане ли виzата ми студентска,ако родя дете?А детето може ли въпреки това да носи фамилията на ба6а си?Аz бих желала да вzема само един Урлаубсеместър,в на4алото,а после се надявам да имам помо6 от бабите.Бих ли могла да вЗема Урлаубссеместър, въпреки 4е съм със студентка виЗа?

Съжалявам,4е zададох толкова въпроси,но наистина много съм притеснена,zа6тото не съм наясно с теЗи не6а,а много искаме другата година да порабаотим  по Nachwuchs. Laughing
Благодаря ви предварително,
Веси   bouquet
Виж целия пост
# 1
една моя колежка роди детенце , не беше жененас бащата и дори и да признаха с изследвания че той е бащата (българин е) не смениха името на бебето - остана си с нейното. И беше тъпо защото момченце с женска българска фамилия ... но не успя да се оправи.
Но ситуации много ... не знам как ще е във вашата - питайнай-добре в общината илив някой родилен дом ...
и азне съм много сигурна как ще е при нас, защотот си запазих старата фамилия след брака а искам да е с фамилията на мъжът ми все пак чакаме момченце ...
Успех и пиши ако разбереш нещо повъпроса
Виж целия пост
# 2
И 6е остане ли виzата ми студентска,ако родя дете?

Бих ли могла да вЗема Урлаубссеместър, въпреки 4е съм със студентка виЗа?
На теzи два въпроса мога да ти отговоря.
Виzата  ще си остане студентска, ако родиш. Статутът ти ще се промени само, ако се ожените.
Urlaubssemester може да вzемеш беz проблем.
Виж целия пост
# 3
И 6е остане ли виzата ми студентска,ако родя дете?

Бих ли могла да вЗема Урлаубссеместър, въпреки 4е съм със студентка виЗа?
На теzи два въпроса мога да ти отговоря.
Виzата  ще си остане студентска, ако родиш. Статутът ти ще се промени само, ако се ожените.
Urlaubssemester може да вzемеш беz проблем.

А след като zавар6а?6е мога ли да остана в германия,ако все о6е не сме се оженили,а имам дете??
Виж целия пост
# 4
привет,
студентската ти виза няма да създаде абсолЮтно никакъв проблем с властите, не се притесняваи. И аз съм все още със студентска, въпреки, 4е съм женена. Можеш да си вземеш и Urlaubsemester, и то не само един -  колко то4но е регламентирано от всеки университет. След раждането пак си оставаш със студентска виза, ако не се ожениш. Ако бащата признае детето, може да вземе неговото име, доколкото знам, и освен това ти не си длъжна да напускаш страната след като завършиш поради факта, 4е таткото е немец.
Това го знам от една приятелка, която е в същото положение като теб, надявам се да съм ти дала вярна информация. Късмет !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия