Колко може да изяжда на ден пюре 4.5 месечно кърмено бебе?

  • 2 293
  • 4
здравейте мами, знма че много от вас ще ме упрекнат , че съм захранила на 4 месеца, но имахме наистина големи проблеми с кърменето. Не с количеството кърма, а с това че малкият сучи само докато спи. Затова ми се искаше да захраня възможно по-рано. И така като влязохме в 5-тия месец почнах да захранвам. Иска ми се вече да заместя едно кърмене. Колко трябва да е голяма порцията от пюре? Защото ние сме много лакоми откъм пюре - колкото дам толкова ще изяде. Досега давах по няколко лъжички между кърменията.
Виж целия пост
# 1
Ако е плодово пюре, то е за между храненията и може по едно бурканче на ден. Моята щерка изяжда само половин на ден. Иначе за заместване на хранене ще трябва да е с каша или зеленчуково пюре.
Виж целия пост
# 2
Знам  че трябва да увеличаваш постепенно количеството и така докато достигнеш до заветното 1 бурканче , но не плодово а зеленчуково пюре . Simple Smile
А хрумвало ли ти е да опиташ например да заместиш хранене с каша - пак постепенно ( оризова например ) като пак даваш по малко и постепенно увеличаваш  количеството не за друго , а защото е по засищаща.
само я прави по рядка , за да не се задави бебето .
Виж целия пост
# 3
Какво значи много лакомо? - Колко си давал до сега най - много? МИсля, че едно малко бурканче е добре за 4.5 месечно бебе.
Виж целия пост
# 4
До сега давах по половин зеленчуково на обяд след кърма, и половин плодово следобед след кърма. Не смятам да пропускам кърмене засега.  Но ако заменя някое кърмене с пюре не знаех колко грама да му давам - 120-150 гр.? Гледам че на кашите за 4-месечни бебета пише че е една порция е 180 гр.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия