РАЖДАНЕ ВЪВ БОЛНИЦА ВИТА

  • 50 937
  • 308
Здравейте мами,бих искала тези от Вас които са раждали във Вита да споделят как е минало раждането им.Каква е обстановката и отношението на персонала към майките  и бебчовците.Обръща ли се достатъчно внимание и заслужава ли си.Преди малко звънях там и ми казаха че раждането е 1300 лева ако си здравно осигурен като в тази сума влиза абсолютно всичко за което се сетиш.Ако наистина е така -е добре.Доколкото знам имат сключен договор и със  Дженерали Закрила,но ми казаха да попитам като отида лично.Моля споделете ако имате информация за там.Благодаря! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Ееее никоя ли мама не е раждала във Вита да поразкаже нещо... Confused Confused Confused
Виж целия пост
# 2
Вече са пускани подобни теми и много малко мами се включват в тях. И аз мисля да раждам във Вита, така че ще следя темата, дано тази поне тръгне. Мен по-скоро ме вълнуват въпроси от рода: ще има ли неонатологично отделение в новия АГ блок? имат ли постоянно работещи при тях анестезиолози или имат договор с друга болница, от която ползват такива? ....и т.н. А иначе за отношението и обстановката - от това, което съм прочела и чула досега знам, че няма какво повече да се очаква.
Виж целия пост
# 3
Аз също ще раждам във Вита, поне там ми следят бремеността
Виж целия пост
# 4
Вече са пускани подобни теми и много малко мами се включват в тях. И аз мисля да раждам във Вита, така че ще следя темата, дано тази поне тръгне. Мен по-скоро ме вълнуват въпроси от рода: ще има ли неонатологично отделение в новия АГ блок? имат ли постоянно работещи при тях анестезиолози или имат договор с друга болница, от която ползват такива? ....и т.н. А иначе за отношението и обстановката - от това, което съм прочела и чула досега знам, че няма какво повече да се очаква.



Имат двама анестезиолога които са постоянно в болницата...За неонатологично отделение знам че сега се изгражда,но кога ще се завърши немога да ти кажа.Точно това и мен ме притеснява най-много...Доколкото знам при проблем транспортират бебетата в Токуда..Иначе имам информация за цените от регистратурата - 1300 лева за нормално и 1700 лева за секцио.Като в тези цени влиза абсолютно всичко за което се сетиш и при постъпване в родилното от теб искат само чехли да си носиш...Е,аз предпочитам и нощница да си взема моя..Но все пак ако има някоя мама която вече е минала от там,ще е хубаво да разкаже...И най-вече ако някои има информация за неонатологичното отделение кога ще е готово..
Виж целия пост
# 5
и аз ходя във Вита, на 11 съм на поредната консултация, ще разпитам моята АГ подробно и ще напиша:)
Иначе през май имах лапаро и съм много доволна!!!!
А съм от страхливите:)
Виж целия пост
# 6
И аз се надявам живот и здраве да родя там. До колкото разбрах от моята лекарка новото крило ще отвори до седмица. За съжаление още не сме обсъждали анестезиолозите, за неонатологичното отделение - доколкото знам за сега при проблем карат бебетата в Токуда. Като цени - за сега са като цитираните, но според моята лекарка до юни, когато ще раждам аз ще се вдигнат със сигурност.
Виж целия пост
# 7
доколкото знам за сега при проблем карат бебетата в Токуда.
Да, така е. И аз така знам. Но това не отнема ли ценно време???
А иначе за консултация идва веднъж на ден неонатолог от Шейново.
Виж целия пост
# 8
Всичко е много добре..ама може ли наистина да нямат неонатологично отделение...та нали това е най-важното,ако се роди бебето с проблем да може да се реагира..а те докато го транспортират в Токуда..аз попринцип първо бях решила там да раждам-но доста соленичко ще ми излезе..около 2500-2700.. Sick
Виж целия пост
# 9
sunshain_smile, защо толкова много? За първи път чувам такива суми.  newsm78 Раждането е 1300лв. или 1700лв., а ЖК е 520лв. Аз досега съм платила допълнително единстено за фетална морфология 90лв. и за биохимичен скрининг 24лв., защото тези изследвания не ги правят във Вита.
Виж целия пост
# 10
Имах предвид че 2500-2700 ми искаха в Токуда...и тъй като ми се виждат доста реших да отида във Вита-там ми казаха 1300 за абсолютно всичко а ако се наложи секцио 1700 лева.
Виж целия пост
# 11
О, да, не съм прочела правилно. Извинявай Hug
Виж целия пост
# 12
Като в тези цени влиза абсолютно всичко за което се сетиш и при постъпване в родилното от теб искат само чехли да си носиш...Е,аз предпочитам и нощница да си взема моя..


Ти си решаваш за нощницата, но аз бих те посъветвала все пак да се престрашиш да ползваш техните. Или ако си взимаш от вкъщи да си донесеш поне 3-5 броя. Нощниците бързо придобиват петна от кръв и кърма и ще ти се иска да я сменяш по-честичко.
За неонатологичното аз лично нищо не мога да кажа, раждах преди година и 10 месеца, а тогава нямаше такова.

Това което мога да посъветвам обаче всички, е да говорят с лекаря си и да поискат да разгледат родилното, така ще могат на място да разпитат за всичко надълго и широко, а и когато отидат да раждат няма да са в напълно непозната обстановка. Аз поне така направих и бях много спокойна после.
Успех и ако ви интересува още нещо, питайте.
Виж целия пост
# 13
Аз раждах във Вита миналата година. Всички бяха много внимателни. Условията отлични- самостоятелна стая, всеки ден сменяха бельото, TV, климатик. На раждането присъстват двама неонатолози, мисля че от Шейново. Малкия се роди с вродена бронхопневмония и се наложи да го транспортират в Токуда. Действаха съвсем професионално и експедитивно, за което съм благодарна. До колкото знам, в новото крило, което предстои да бъде открито тази година, ще има неонатологично отделение. Успех и лека бременност!
Виж целия пост
# 14
Не мога да си представя,да не дава Господ,ако нещо му има не бебето и ми го вземат да го транспортират някъде а аз да стоя във Вита..ми сигурно ще се побъркам..и по други форуми чета и тук също и явно 70% от бебетата ги транспортират в Токуда.Много ми се иска да раждам във Вита...но вече се замислям...термина ми е на 18 април и искренно се надявам дотогава да има неонатологично отделение... Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия