Температура при 9 месечно бебе

  • 3 504
  • 31
Здравейте мами ,много съм притеснена бебка от вчера е с Т. ,днес пак има мерих и я под мишничката 37.6 ,а в дупето е 37.9-38.Обадих се на педито ,но тя смята че е от зъбите,но аз не съм съгласна по скоро неискам да се успокоявам с това,защото неможе да се каже със сигурност дали е от тях просто е предположение ,винаги трябва а имаш едно наум.Педито каза да и давам Панадол ,ДА ПОПИТАМ КАКТО ПИШЕ НА ЛИСТОВКАТА ПРЕЗ 4 ЧАСА ЛИ ДА ДАВАМ Много ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет какво да правя,просто ми е за първи път да се разболява малката и съм много стресната.А виждам как на малката не и е добре една такава е унесена,замаяна ,не е толкова активна както друг път,спи през има няма 2-3 часа което за нас не е типично.Моля помогнете ми със съвет  Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз лично бих редувала Панадол с Нурофен през 4 часа.
Свещичките в дупето сьщо помагат.
Дано да са зьби и бьрзо да мине.
Виж целия пост
# 2
Аз съм на същото мнение да редуваш Панадол и Нурофен през четири часа.
Виж целия пост
# 3
4 часа са минималния срок между приемите на Панадол. За денонощие може да има максимум 4 приема, така че оптималния интервал е 6 часа. Тази температура не е висока, аз лично бих изчакала да се вдигне над 38 градуса, измерени за 5 минути под мишницата. Все пак се допитай до педиатъра какво количество Панадол и през какъв интервал да даваш, а ако много се притесняваш - настоявай за преглед. Дано да се подобри скоро детенцето.
Виж целия пост
# 4
Аз съм давала само Панадол и за прием съм се ръководила от листовката. Не се притеснявай Т не е много висока за бебе и е напълно възможно да е от зъбките. Желая бързо оправяне!
Виж целия пост
# 5
Аз лично при температура под 38 градуса не давам нищо . Ако вдигне над 38 редувай Панадол с Нурофен.
Виж целия пост
# 6
Съветът ми е да отидете на лекар, след като нещо те притеснява. Диагноза и лечение се поставят след преглед, какво значи "педито смята" при положение, че не е видяла детето...Много се ядосвам на подобни "консултации" по телефона.
Панадол може да даваш на 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа. А иначе аз при такава температура не давам нищо.
Виж целия пост
# 7
Аз не бих дала лекарство преди 38 градуса.Температурата ви не е висока, а ако те притеснява, че го боли и е раздразнително по-добре мажи локално с подходящите кремчета.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви момичета зза бързите отговори   Hug ,малко ме успокойте .Сега ще поръчам да ни купят и Нурофен  и ще я наблюдавам малката как е ,и още нещо в какъв интервал от време да меря температурата и с какъв термометър,аз използвам тези електронните мислители че те са по надеждни от живачните .
Виж целия пост
# 9
... и с какъв термометър,аз използвам тези електронните мислители че те са по надеждни от живачните .

Не, живачните си остават най-точните.
Виж целия пост
# 10
Не са надеждни въобще . Махни го този дигитален и си мери с обикновен. Може да мериш по-дълго ,но поне ще си сигурна че е верен. Аз имах много ядове с тия дигитални , хем имам 2 и не са от евтините .
Виж целия пост
# 11
Да, давай Панадол през 4-5 часа. Ако има инфекция, ще помогне. Ако е от зъбите - ще намали болката.
Температурата мери преди да дадеш лекарството, за да видиш дали продължава да вдига или не.
Виж целия пост
# 12
Аз лично при температура под 38 градуса не давам нищо . Ако вдигне над 38 редувай Панадол с Нурофен.

Да, и аз не давам под 38.       
Виж целия пост
# 13
Аз дадох Панадол като чукна 38. Давах го през 4-5 часа. То пише в листовката много подробно Peace
Виж целия пост
# 14
Нашата лекарка също казва да не давам противотемпературни, и то под 38.5 градуса. Ама ако  детенце да се мъчи, по добре да му дадеш панадол или нурофен, както са те посаветвали другите майчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия