Колан след раждане секцио?

  • 18 323
  • 31
Ще ми бъде второ секцио и съм с доста голям корем.
Какво знаете за ползата или липсата на такава от колан за след раждане?
Чудя се да нося ли или не  newsm78
Знам, че от една страна "разглезва" коремната мускулатура, но пък от друга,
не помага ли за наместването на вътрешните органи и прибирането на кожата  newsm78
Виж целия пост
# 1
Сложих такъв колан една седмица след секциото.
Различни мнения ще получиш по въпроса,за мен лично плюсовете бяха повече от минусите Peace
След второто си раждане живот и здраве пак ще ползвам такъв колан.
Виж целия пост
# 2
Когато родих, моят лекар ме предупреди да изчакам с използването на такъв колан с около поне месец - два. Не помня вече причините за това, но беше нещо от сорта, че е добре не се напряга допълнително корема. Достатъчно напрежение ще има от грижите покрай бебето. Аз започнах да нося такъв колан около петия месец след раждането, нямаше голяма полза.
Виж целия пост
# 3
благодаря ти, знам, че ще получа различни мнения, затова търся споделен опит  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз също бях решила да ползвам такъв колан но лекарката ми ми каза че по добре да съм без колан ,защото така много по бързо се прибирал корема  Peace
Виж целия пост
# 5
Коремните преси определено вършат по - добра работа от колана.Това е мнението ми от моя личен опит.
Виж целия пост
# 6
При  мен  колана  не  помогна  никак  ,даже  ме  болеше  корема от  него.
Виж целия пост
# 7
Сложих си колана още на третият ден след операцията с разрешение на лекаря ми.  Коремът ми беше огромен въпреки че бях родила (все едно имаше още едно бебе  ooooh!), благодарение на него успявах да ставам без проблеми и да се движа. За съжаление все още си имам коремче  Crossing Arms, но надявам се до лятото да се е изпарило.
Успех и леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 8
Не съм и сега не мисля да ползвам Peace
Виж целия пост
# 9
И на мен ми е интересно какво ще споделят мамите,раждали секцио,тъй като ми предстои.Ще следя темата с интерес
Виж целия пост
# 10
Не съм ползвала по препоръка на лекаря,но сега мисля да използвам,мен също ме интересува дали помага за наместването на вътрешните органи,защото аз не съм имала проблеми с операцията никога,но пък усещам,че откакто съм родила отвътре нещо не е както преди,в смисъл просто не са се наместили добре органите явно,та за това се питам дали коланът би помогнал?
Виж целия пост
# 11
Сложих колан 1 месец след секциото.Но го изтраях само 2-3 дни-много ми беше неудобен,затова започнах отново да спортувам и ефекта си беше налице-корема си ми е както преди да родя
Виж целия пост
# 12
Аз получих съвет от докторката, която ме и изражда да си сложа колан още на третия ден след раждането (секциото) bouquet На мен ми беше доста по комфортно като бях с него , може би защото не съм имала преди корем не знам, но нямаше никакви минуси за мен и сега съм много доволна  , че го направих Peace
Виж целия пост
# 13
Купих си такъв колан, но съм го слагала не повече от 10тина пъти.
Коремът ми се прибра и без него, така че не знам доколко е ефективен, или не.
Виж целия пост
# 14
Аз си купих това: http://bodyharmonia.hit.bg/W-204C.html и съм много доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия