Боядисване с "народни" рецепти?

  • 17 320
  • 16
Някой боядисвал ли се е с "народни" рецепти? - шума от орехи или люспи от лук, или нещо друго и има ли ефект?

Виж целия пост
# 1
Да и аз съм чела за листа от орехи, но като знам как боядисват ръце и е малко рисковано да не се боядиса и лицето покрай косата Mr. Green А също знам за руса коса се използва отвара от чай лайка-но това е само за освежаване на цвета Hug
Виж целия пост
# 2
За боядисване -не знам,но преди години ми се наложи да си измия косата с някакъв орехов шампоан,при което естествено русата ми грива драстично потъмня(за моя радост-временно).Според мен, може и да няма чак толкова траен  ефект за боядисване,но поне ще е безвреден.Аз лично от години си мия косата с шампоани,съдържащи лайка за изсветляване на косата.Освен това,понякога я изплаквам с вода и лимонов сок,който има същата функция.Може би за поддържане на цвета на косата,биха могли да вършат работа тези ''народни''рецепти. newsm78
Виж целия пост
# 3
Честно казано не ми се вярва да има особен ефект от тези бабини рецепти. Може би оцветяват косата, но слабо. И едва ли ще имат ефект върху вече боядисвана коса. Не съм опитвала никога. Но сега на пазара има огромно изобилие от бои- амонячни, безамонячни, разни оцветители и какво ли не. Според мен по- добре опитай нещо такова. Безамонячната боя на "Гарние" с масло от маслина например е много лека и дори подхранва косата. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Честно казано не ми се вярва да има особен ефект от тези бабини рецепти. Може би оцветяват косата, но слабо. И едва ли ще имат ефект върху вече боядисвана коса. Не съм опитвала никога. Но сега на пазара има огромно изобилие от бои- амонячни, безамонячни, разни оцветители и какво ли не. Според мен по- добре опитай нещо такова. Безамонячната боя на "Гарние" с масло от маслина например е много лека и дори подхранва косата. Simple Smile

Аз се къносвам в момента и съм доволна, покрива ми и белите косми, но питам да не би да има някакво средтво, пък аз да не знам  Laughing
Иначе преди време и боя съм ползвала, но като лъснат белите в корените - гледката е ужасна, трябва веднага да ги намажеш пак
Виж целия пост
# 5
Аз се къносвам в момента и съм доволна, покрива ми и белите косми, но питам да не би да има някакво средтво, пък аз да не знам  Laughing
Иначе преди време и боя съм ползвала, но като лъснат белите в корените - гледката е ужасна, трябва веднага да ги намажеш пак
къната по-добре ли покрива белите косми? че аз отсега съм побеляла, не ми се мисли след 10 години  Close
Виж целия пост
# 6
Орехът много боядисва. Като бях малка реших да се направя косата червена. Беше септември и набрах едни зелени орехи от градината в село. Вех им зелените кори и ги стрих и започнах да мацам по естествено русата си коса с голи ръце (лапешка работа). Боже, косата ми стана рижава Shocked. Голям майтап стана, след като ме видя майка ми Confused
Виж целия пост
# 7
Аз бях сравнително светло руса, но косата ми потъмня след като я боядисах черна - незнайно защо, а и след раждането. Та сега съм тъмно руса или светло кестенява.... Та се чудех как по естествен начин да я изсветля малко, естествен в смисъл - без боя. Действат ли наистина тези шампоани с лайка и отварите от лайка? А какво става с 3%-ов разтвор на кислородна вода? Някой пробвал ли е?

След онова боядисване с шампоан-оцветител въобще не ща и да чуя за боя! Докато не побелея!
Виж целия пост
# 8
Бях чела, че като си обливаш косата с отвара от лайка и я сушиш на слънце, естествено русата коса ставала още по руса и хубава.
Виж целия пост
# 9
Аз съм естествено руса(пепелно но много светло),с отвара от лайка косата ми става малко по-руса.Само пролетта си правя десетина кичура за освежаване,иначе-лайка! Wink
Виж целия пост
# 10
И водката знам, че е за руси коси, но как точно се ползваше...  newsm78 Ако някой знае, да каже...
Иначе аз сега смятам да се правя пак червена.  Blush
Виж целия пост
# 11
Ох, ами да взема и аз да се пробвам с орехи - с листа ли с обивки от зелени орехи ли newsm78 На мен пък откакто кърмя боята не ми покрива белите коси. Аз имам десетина косъма, ама много ме дразнят...
Виж целия пост
# 12
И водката знам, че е за руси коси, но как точно се ползваше...  newsm78 Ако някой знае, да каже...
Иначе аз сега смятам да се правя пак червена.  Blush

Сигурно не ще да е с вътрешен прием, иначе щях да съм като скандинавка Wink Wink Wink
Ако някой знае, ще съм благодарна. Благодаря и на всички момичета за идеите.

А като казах скандинавка и се сетих как като бях 16-годишна на Албена редовно ме сваляха на английски - толкова руса бях, пък и с бяла кожа и изгарях точно като скандинавките, които пълнеха курорта по това време Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Бях чела, че като си обливаш косата с отвара от лайка и я сушиш на слънце, естествено русата коса ставала още по руса и хубава.

Това със слънцето - руса да, хубава - не. Косата изгаря, затова има толкова шампоани със защитен фактор.
Като ученичка на морето така се изрусих, Обаче наесен почна да цъфти.
Виж целия пост
# 14
Майка ми си "боядисва" косата с турска къна (която не оцветява), смесена с отвара от чай - той дава цвета. Не е така очебийно като с боя, а просто косата става леко червеникава и по-лъскава. Абе не е зле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия