От кога да сложа бебчо да седи?

  • 2 372
  • 60
Има ли значение, ако бебчо е с наднормено тегло, трябва ли да се сложи по-късно?И въобще,от кога е безопасно да го слагам седнал и за колко време?
Виж целия пост
# 1
Безопасно за гръбначето е от 6 месеца нагоре.Моите деца на тази възраст седяха сами.
Виж целия пост
# 2
След 6 навършени месеца.Килограмите нямат значение.
Виж целия пост
# 3
Детето само ще ти подскаже Peace
Виж целия пост
# 4
По принцип след 6-ти месец ,но както са ти писали детенцето само ще покаже. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз изчакаш да навърши шест месеца, въпреки че дъщеря ми правеше опити и по-рано.
Виж целия пост
# 6
Аз пък започнах да го слагам на 7 навършени  Rolling Eyes. Май съм закъсняла  Thinking

Скоро имаше такава тема - ето линк към нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362964.0
Виж целия пост
# 7
Не съм чувала да е от значение нднорменото тегло. Иначе след 6-7 месец, за момиченцата дори след 7-ми месец. Но детето си е най-добрият индикатор. Аз не съм я насилвала малката да сяда, тя сама си пожела.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми почна да се мъчи да седне преди да навърши 4 месеца. Докато се чудех дали и как да я слагам седнала, тя взе, че си седна сама на 4 месеца и половина - от полу-легнало положение в количката се изправи до седнало.
Виж целия пост
# 9
Няма нужда да го слагаш,то само си сяда.Когато е готово да започне да сяда.Дъщеря ми седна за малко сама на 4,5 месеца.

Виж целия пост
# 10
Той сам си искаше...но към 6тия месец вече почна както трябва..
Иначе на 5 месеца по малко.
Виж целия пост
# 11
И аз съм на мнение,че детето само ще ти подскаже кога е готово.Моето дете изобщо не съм го слагала.Оставих го сам да се учи и си седна самичък на седем месеца.Не го насилвай,защото ако сам не може,значи костната му система още не е готова.
Виж целия пост
# 12
След като имаш притеснения питай ортопеда си .
Ти какво разбираш под това да го оставяш седнало за малко - в скута ти , в количка , да го подпираш с нещо ли ...
Иначе моя отговор е когато си седне само .
Виж целия пост
# 13
Не съм слагала дъщеря си да седи-седна сама на 7 месеца Peace
Виж целия пост
# 14
Детето само ще ти подскаже Peace
Точно така  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия