Недоволните

  • 4 654
  • 82
Здравейте мили дами!

В тази тема пишете:
 - какво не Ви се нрави от новите закони и разпоредби за бременност и майчинство.
 - какво искате да се промени в законите за бременност и майчинство (предложения за нов закон).
 - какво искате държавата да направи за бременните, за майките и за тези които се опитват да забременеят но не могат.
 - на кратко да си кажем какво ни мъчи.



Умоляват се дами които нямат проблем и мнение по въпроса да не пишат (могат да дават коментари, но нека да не се заяждат с тук пишещите)
Всеки има право на мнение, но и всеки има задължение да спазва общоприетите норми за поведение.

Моля не съсипвайте и тази тема с злобни нападки и коментари

п.с Моля придържайте се към изброените проблеми, странични теми не са ни необходими ( във форума има достатъчно други)
Благодаря на Всички предварително, дано да се получи наистина смислен разговор
lalalala
Виж целия пост
# 1
Темата показва ,че форума се посещава предимно от майки ,те са доволните ...промените за 410 дни платено майчинство предимно са САМО И ИЗЦЯЛО в  тяхна полза 
Виж целия пост
# 2
Моите  майчински, свършиха преди няколко месеца (детето ми беше на 1г. и 10м.), но ми се иска да споделя с вас нещо което много ме подразни.
След връщането ми на работа и минал период около 2-3 месеца ми се наложи да изляза в болнични заради малката.
Възмутена останах обаче от заплащането на болничните, които се изчисляват на база средномесечен  доход за година назад, разделен на работните дни.
Така казано проблем няма, но на всеки му е ясно, че малките деца боледуват често...и следва ли от това да страда родителя, ако му се наложи да излиза по често в болнични. Виновна ли съм аз, че държавата ми е отпускала толкова малко пари за отглеждане на детето.И след като на мен ми падат доходите сега, то това несъмнено ще се отрази и на средномесечният ми доход и за следващата година...и така въртележката ще се върти, и аз докато детето ми не порасне няма да получавам адекватно обещетение при болнични.
Знам, че мнохо хора злоупотребяват с болничните, но може ли една майка да остави детето си болно.....особено о 4-5 годишна възраст децата много боледуват. Sad

Виж целия пост
# 3
мама_на_фъстъче ,болничните се изчисляват 6 месеца назад  от месеца,предхождащ излизането в болничен.Такъв е закона за всички,няма как за майките да е нещо по-различно.

За да не ти пада доходът,може бащата да взима болнични.Докато направиш 6 месеца работа.
Виж целия пост
# 4
Аз съм недоволна от много неща  Mr. Green .Днес ще пиша за студентките,макар че вече прекъснах.На скоро разбрах от позната че мама на дете до 2 годинки може да присъства само на 50 % от упражнения и на 30% от лекции.Не знам колко е достоверна информацията,ако някой знае,моля да сподели.Недоволна съм от това,че ако наистина има такъв закон,то в нашия университет поне никой не го спазва и тъй като не можем да минем задочно,ще ни изядат ако не ходим редовно.И съответно няма подпис накрая.Пак казвам че не съм сигурна в тази информация,но ако е така ще е хубаво да има гласност  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Моите  майчински, свършиха преди няколко месеца (детето ми беше на 1г. и 10м.), но ми се иска да споделя с вас нещо което много ме подразни.
След връщането ми на работа и минал период около 2-3 месеца ми се наложи да изляза в болнични заради малката.
Възмутена останах обаче от заплащането на болничните, които се изчисляват на база средномесечен  доход за година назад, разделен на работните дни.
Така казано проблем няма, но на всеки му е ясно, че малките деца боледуват често...и следва ли от това да страда родителя, ако му се наложи да излиза по често в болнични. Виновна ли съм аз, че държавата ми е отпускала толкова малко пари за отглеждане на детето.И след като на мен ми падат доходите сега, то това несъмнено ще се отрази и на средномесечният ми доход и за следващата година...и така въртележката ще се върти, и аз докато детето ми не порасне няма да получавам адекватно обещетение при болнични.
Знам, че мнохо хора злоупотребяват с болничните, но може ли една майка да остави детето си болно.....особено о 4-5 годишна възраст децата много боледуват. Sad



Какво предлагаш ти Rolling Eyes?
Виж целия пост
# 6

Ами поне до 3г. възраст на детето. болничният да се изчислява като процент от заплатата на която се осигурява майката...
Elfita, инфото ми го даде нашата счетоводителка...ако тя ме е заблудила, то и аз вас.  Confused
За съжаление няма как да оставям детето някой друг да го гледа, защото съпруга ми работи в чужбина, а и двете баби са работещи. Tired
Виж целия пост
# 7
мама_на_фъсъче

 newsm10
Виж целия пост
# 8

Ами поне до 3г. възраст на детето. болничният да се изчислява като процент от заплатата на която се осигурява майката...
Elfita, инфото ми го даде нашата счетоводителка...ако тя ме е заблудила, то и аз вас.  Confused
За съжаление няма как да оставям детето някой друг да го гледа, защото съпруга ми работи в чужбина, а и двете баби са работещи. Tired
То това добре ама колко майки ги осигуряват на основна заплата Thinking
Виж целия пост
# 9
....из печата:

Германия плаща държавна надбавка за първите три деца в размер на 154 евро месечно на дете, а за повече деца надбавката е 179 евро на месец. В Ирландия първото и второто дете получават по 150 евро на месец, а за следващите деца държавната помощ е в размер на 185 евро. В Унгария за едно дете се полагат по 47 евро месечно, за две - 51 евро, а за повече деца - по 59 евро за дете на месец. В тези държави детските надбавки не са обвързани със семейните доходи. Такова ограничение има в Италия, където семействата с годишен доход над 67 000 евро не получават детски надбавки. В България отпускат по 9,20 евро за първо дете и по 10 евро за следващите деца, отбелязва изданието. В Румъния до навършване на две години на детето държавата отпуска помощ в размер на 800 леи /216 евро/ на месец.
Виж целия пост
# 10
laysi, благодаря много   bouquet
Истината е, че тук в България НЯМА такова нещо като детски надбавки...тук има ПОМОЩИ....съответно за това има база от 350 лв на член на семейство.
Можем само да си мечтаем да стигнем Румънците. Confused
Притесниха се нашите министри, че много се краде в тази държава и затова спряха детските надбавки..... Mr. Green
Ами нека направят диференцирано заплащане на детските...ако не работиш ти дават 25 лв на месец, а ако работиш по 40 лв.примерно...или да върнат закона за данъчно облекчение на родителите ....така или иначе който налива пари в държавната каса, той има право да се ползва от привилегии, а не този който цял ден си клати краката и се оправдава, че само за него работа няма.
VL7 истина е, че много майки (и въобще хората) са осигурявани на минимална заплата..не е редно, но в българия е традиция.
При тях обаче чувствителна разлика няма, защото майчинството беше 1 мин.работна заплата....т.е болничните ще са 90% (ако не се лъжа) от 220 лв...колкото си е и майчинството.
Тук проблема е в работодателите, и по скоро трябва държавата да ги натисне...
Въпреки, че ако питаш мен ми е гнусно от факта, че държавата заради по високото облагане ми взема 1/4 от заплатата...и в замяна не виждам нищо...ни детски, и грижа за детето  ми (говоря за сигурността по улиците, за качеството на образование), нито пък адекватно здравеопазване....а какво остава за надежда за стабилни старини..за мен това са пари хвърлени на вятъра. Confused 

П.С. надбавките тук бяха по 12 евро (25лв), а сега ще станат 17 евро (35 лв)
Виж целия пост
# 11
Чудесен пример laysi .
Вече се дискутира и повечето от "чужбинските" майки казват че, и там парите не им стигат за нищо.
Пакет памперси - 25 евро.
Кутия АМ- 15 евро.....
Стандартите са различни....
Помисли обаче как се справят майките в голяма част от ЕС, където платеното майчинство е само между 4 и 8 седмици?
В Белгия ходели с теста за бременност да записват децата си в държавна детска градина.
В Германия също има сериозен недостиг на ясли и градини...
Наистина има право да бъдем недоволни, но нека не гледаме само едната страна на монетата.
Виж целия пост
# 12
Аз съм недоволна от това, че има ограничение на месенчия доход за получаване на детски. Както всеки знае много хора не ги осигуряват на пълната заплата, а ние които плащаме по-големи осигуровки излиза, че нямаме право на детски.

Виж целия пост
# 13
За сравнение, свинският котлет у нас върви по 9,40 лв./кг, немците го пазаруват за 3,50 евро. Пилешкото филе тук е 7,10 лв., а там - 2,29 евро. По-евтини, макар и няколко евроцента , са яйцата и някои твърди сирена.
 В България рекордно скъпо се продават свинското месо, наденици, луканки, всички суровосушени колбаси. Според цените в  хипермаркета, пържолата се движи от 6,80 до 9,20 лв., свинският бут без кост пада под 7,60 лв. само в промоционалните часове в събота и неделя. Луканки и суджуци тръгват от "скромните" 11,50 и гонят 20-те лева. Но това са цените на хипермаркетите "Метро", "Билла", "Европа", на "Кауфланд" и ХИТ. В кварталните магазини те са още по-високи. В европейските страни цените с с около 20-30% по - ниски.

Доходите на българите са не просто сред най-ниските в ЕС, но са по-ниски дори от тези на гражданите на държави извън Евросъюза като например Хърватия.
Средните възнаграждения у нас са почти двойно по-ниски от тези в Румъния и почти 19 пъти по-ниски от тези в Германия.
У нас един работник в частния сектор печели 1,2 евро на час, а в Румъния - 2,2 евро. Минималната заплата у нас е 110 евро, около 13 пъти по-ниска от тази на британците.

 smile3527
Виж целия пост
# 14
Защо не си на площада тогава?
Недоволните протестираха.
Във форума само може да си говорим, ако нещо трябва да се промени тук ще си остане само с добрите намерения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия