каша Слънчо с глутен , моля за съвет.

  • 3 728
  • 25
Мили мами, вчера изпратих моя мъж за бабанова каша на Милупа, но той ми донесе на слънчо , а на нея пише , че е с глутен.
Как да давам такава каша на дъщеря ми, трябва ли полека както с захранването или?
Няма в родовете ни никой с алергия към глутена.

ПП. търсих тема за глутен, но търсачката не намери нищо.
Виж целия пост
# 1
Първия път дай малко, като всяка нова храна.
Виж целия пост
# 2
Банановата каша на Слънчо е безглутенова:

Бананова млечна каша
Съдържание: Специално обработено оризово брашно, царевично нишесте, сухо пълномаслено мляко, захар, натурално бананово пюре, витамини (A, D, E, C, B1, В2, B6, B12), фолиева киселина, CaD-пантотенат, РР.
За деца над 4 месечна възраст.

Да не би да сте взели тази?:
Бисквитена каша с банан
Съдържание: Пшеничено, оризово и овесено брашно, сухо пълномаслено мляко, захар, парченца бисквити, бананово брашно, витамини (A, D, E, C, B1, В2, B6, B12), фолиева киселина, CaD-пантотенат, РР.
За деца над 6 месечна възраст. Съдържа глутен.

Както и да е....
Ако е с глутен, не бих я дала все още. Изчакай бебето ти да навърши 6 месеца, поне.
А и кашите на Слънчо не са направени с АМ, а със сухо мляко, което ги прави не особено подходящи за бебе на възрастта на твоето.

Аз бих запазила тази каша за по-нататък. Сега бих взела друга.

Ето някои стари теми за глутена:
ГЛУТЕН:
Имате ли проблем от/с глутена
Има или няма глутен в овеса?!
Кога въведохте глутена и как?
Глутен
Виж целия пост
# 3
благодаря момичета, така и ще направя, ще я оставя за по-нататък.
инак кашата е банан и ябълка с глутен. за 4 месечни бебета. ooooh!
Виж целия пост
# 4
Наистина е най-добре да изчакате още с глутена.Иначе търговецът е задължен да обозначи за НАД колко месеца е даден продукт.Естествено за тях печалбата е на първо място и те пишат възможно най,ама най-ниската възрастова граница.Така всеки сам трябва за собстеното си дете да решава.
Виж целия пост
# 5
Рано е за глутен още. Аз започнах да го давам след 7м. Вземи му друга без глутен. Аз от Слънчо съм много доволна. Особено има едно картофено с домати и много го харесвам Mr. Green
Виж целия пост
# 6
остави я за по-нататък
Виж целия пост
# 7
И аз дадох от тия каши на Слънчо с глутен-ами добре го прие,нямахме странични ефекти.
Виж целия пост
# 8
Запази си я...ще я хапне по нататък Wink
Виж целия пост
# 9
Запази си я...ще я хапне по нататък Wink
мда остави си я за по-нататък Peace
Виж целия пост
# 10
Остави я за по нататък.Иначе аз цяла порция каша с глутен  въведох за три дни  Peace
Виж целия пост
# 11
Остави я за по нататък
Peace И аз така мисля.
Виж целия пост
# 12
Наистина е най-добре да изчакате още с глутена.Иначе търговецът е задължен да обозначи за НАД колко месеца е даден продукт......

Там е работата, че според Слънчо АД кашите им са подходящи за над 4м. бебета.


По-добре не я давай още.
Виж целия пост
# 13
Остави си я за по0късно, все ще дойде момент да я дадеш, защото кашите им са вкусни и са едни от най-малко сладките. Аз ги харесвам.
Виж целия пост
# 14
Остави си я за по0късно, все ще дойде момент да я дадеш, защото кашите им са вкусни и са едни от най-малко сладките. Аз ги харесвам.

Да, наистина са им хубави кашите. Не съм ги пробвала(не пробвам бебешки, безвкусни за мен манджи), но не става на бучки, а Емма си ги хапва с кеф. Отделно, че цената им е екстра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия