бъбрек с две легенчета

  • 2 631
  • 1
Здравейте,бременна съм в 31г.с вчера бях на преглед и лекарят ми каза че май единия бъбрек на бебчо е с вде легенчета,попитах го какво означава това,той почти нищо не ми отговори.
Моля ако някой има информация по въпроса да сподели или да ме насочи  от къде да взема информация.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
      " Анатомични аномалии. При физиологична или анатомична фимоза у малкото момче или у възрастни се задържат малки количества урина между гланса и препуциума, но достатъчни за размножаването на микроорганизми, главно Proteus mirabilis. Състоянието може погрешно да се диагностицира като бактериурия, вкл. пиелонефрит, защото изследването показва клинично значима бактериурия и не се подозира, че микроорганизмите се прибавят към урината „в последния момент” при излизането й от уретрата.
Със забавено оттичане на урината и неизбежна бактериурия се характеризират малформациите като кистозен бъбрек, подковообразен бъбрек, двойни легенчета и уретери, мегауретери и други. "


Успях да намеря нещо за двойните легенчета, но за съжаление инфото е малко.
Здравей.Не се притеснявай много предварително.Все още не е сигурно какво има.Пък и доктора не ти е казал, че има нещо страшно.
Желая ти късмет и много щастие.   bouquet


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия