БЪБРЕЧНА ПОЛИКИСТОЗА

  • 3 742
  • 3
Здавейте момичета! Казвам се Теди и съм на 24. Искам да помоля за повече информация оностно кистите на бъбреците? Откриха ми ги преди около 7 год. и до сега не съм имала проблеми. Реших да имам бебе и се интересувам дали това заболяване оказва някакво влияние през бременността. Разбрах, че препоръчват раждане секцио в такива случаи. Моля ако някои има подобен проблем нека да разкаже. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей tiri_ram  Hug. За бъбречна поликистоза в интернет можеш да намериш горе-долу тази информация http://www.doctorbg.com/page.php?id=2044.
На 29 г. съм и също съм с вродена двустранна бъбречна поликистоза. Искам да ти кажа, че всичко е много индивидуално и по време на бременността трябва да те следи лекар нефролог. Аз родих преди малко повече от 5 месеца. Нямах абсолютно никакви проблеми, дори нямах отоци в края на бременността, макар че родих в най-големите жеги. Родих нормално, без никакви упойки.
Пожелавам ти всичко да мине леко  Hug.
Между другото това е наследствено заболяване - има ли някой от твоя род с такова заболяване?
Виж целия пост
# 2
Ами това беше странното защото никой в нашия род няма такова заболяване. лекарите казаха, че вазможността да не е наследствено е 1 на 1 000 000
Виж целия пост
# 3
Здравейте,
Аз съм също с бъбречна поликистоза на 40 години съм и що се отнася това как вличе бременността на това заболяване, искам да ви кажа, че преди 14 години родих без никакви проблеми, но наблюдаващият ме лекар категорично не ми препоръча втора бременност. Тази болест по принцип се задълбочава след 30-та годишнина, така че мисля всичко ще бъде нормално. А и в моя род никой няма това заболяване. Аз съм и с поликистоза на черния дроб и въобще никой не може да ми даде смислено обяснение на това заболяване освен, че е  някакъв мутирал ген. Един съвет от мен. Ако решиш да имаш дете, направи си скенер на главния мозък. В 70% от случаите хие с бъбречната поликистоза сме и с мозъчни аневризми. Аз мойта я оперирах така, че всичко е ок. Пожелавам ти успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия