Моля прочетете и помогнете

  • 25 287
  • 226
          Молба      за помощ  
Нашата история започва на 10.12.2008г., когато детето ми Илиян Здравков Здравков на 3г.6м. посещава личния си лекар с температура 38.5, леко зачервено гърло и дразнене на очите от светлина .Д-р Велинова му изписва антибиотик ‘Оспамокс’.След двудневният му прием без намаляване на температурата я посещаваме отново и продължаваме лечението, 6 дни.Започваме лечение с друг антибиотик ‘Аугментин’ отново 6 дни, промяна в състоянието няма.Отиваме при специалист вирусолог доктор Зарчева тя започва лечение с друг антибиотик ‘Панцеф’ промяна няма след 4 дневно приемане.   Посещаваме Специализирана  болница  по детски болести доктора в приемния кабинет ни предписва сироп против алергия и ни отпраща.На 28.12.2008г. ни приемат в същата болница, на 29 след сутрешната визитация се вижда ,че Илиян има менингиални симптоми.Приемат ни в Инфекциозна болница прави се лумбална пункция,изследване на очните дъна започва се лечение с няколко антибиотика за вирусен или бактериален менингит.Състоянието на Илиян се влошава при постъпването му там, аз майката съм до него през цялото време като придружител.Доктор Мангъров завеждащ отделението има съмнение за туберкулозен менингит и на 31.12.2008г. започва лечение.Илиян започва да се подобрява с всеки изминал ден,става контактен менингиалните симптоми отшумяват .На 13.01. 2009г. го преместват  в Университетска болница за лечение на детски белодробни болести ръководител проф. Минчев.Там приемния лекар и проф. Минчев. категорично отказват да ме приемат,като придружител въпреки молбите ни.Настаняват го в стая при 2 туберкулозно болни деца.Диагнозата не е потвърдена, а Илиян няма белег от БЦЖ.
ПОМОГНЕТЕ ДА ДИАГНОСТИЦИРАМЕ ЗАБОЛЯВАНЕТО ДО 16.01.2009Г. ТО НЕ Е ОПРЕДЕЛЕНО! НЯМАМ ПРАВО ДА  ПРИДРУЖАВАМ ДЕТЕТО .
Искам само да съм до него в този труден период и като всяка майка мисля че имам право на това.До тук имаше много грешки от страна на преглеждащите ни лекари как да съм сигурна ,че тази няма да е поредната искам да съм до детето ми ! АКО Е БОЛЕН ОТ ТУБЕРКУЛОЗЕН МЕНИНГИТ ИСКАМ ДА СЪМ ДО НЕГО ПРЕЗ ОЗДРАВИТЕЛНИЯ ПЕРИОД ,А НЕ ДА ГО ПОСЕЩАВАМ 2 ЧАСА СЕДМИЧНО БОГ ЗНАЕ ЗА КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ.ТОВА Е МОЙТО ДЕТЕ И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ГО ОТНЕМА ОТ МЕН.
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ СТИГНАЛА ДО СЪРЦЕТО НА ВСЕКИ РОДИТЕЛ ЧЕТЯЩ МОЯТА ИСТОРИЯ И ВСИЧКИ ЗАЕДНО ДА НАМЕРИМ НАЙ-ДОБРОТО РЕШЕНИЕ.
   
Илиян е вече напълно здрав благодаря на всеки , който е помогнал за това и най-вече на д-р Мангъров и на целият му екип от Инфекциозна болница-София.Той му дари втори живот!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Как може да ви се помогне? Ако имате някаква макар и смътна идея, споделете я!  Hug
Виж целия пост
# 2
Ако съм на теб ще сигнализирам всички медии! Твърдо съм "ЗА" майката да придружава детето си в такива случаи,бързо оздравяване желая и пиши как е детето.Ако мога да помогна с нещо насреща съм Hug
Виж целия пост
# 3
Сега ми казаха, че Илиян се нуждае  от ЯМР ,който ще бъде направен ако ние дадем около 250 лв. (ако нямаме няма да се направи)Казах че още днес давам пари за това изследване , но ме притесни факта че ако нямаме пари не биха го направили ,а това ще помогне за диагностициране на болеста.Информация дава само лекар ако можеш да откриеш правилния, сестрите които имат най-голям контакт не искат да отговорят на елементарни въпроси Контактен лие?Има ли температура?Яде ли?Спи ли?това бил закона в това отделение!
ТОВА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРЕКРАТЕНО!
Детето ми не е затворник!Писах в НТВ,БТВ, Уницеф.
Виж целия пост
# 4
Оставам с впечатлението, че не си имала избор дали да останеш с детето. Когато синът ми се разболя през лятото (на 9м) и трябваше да постъпим в болница се разплаках в Спешното и ме предупредиха, че ако не съм адекватна няма да ме пуснат. Майка ми предложи да остане с него, но й отказаха. Със същата диагноза след 2 седмици се оказа детето на моя приятелка (на същата възраст) и изрично я бяха предупредили, че няма да я пуснат с него, в Плевенската болница такъв бил редът.

Трябва да си сигурна, че наистина не е в Правилника за вътрешния ред на отделението. В противен случай никой неможе да те вкара легално вътре.
Разбирам положението ти, незнам аз как бих постъпила. Пиши ни какво се случва!  Hug
Виж целия пост
# 5
Мила кажи как да помогнем - с теб сме. Според мен вземи детето и иди в друга болница, той е много малък за да бъде сам  Hug, моля те вземи го...
Виж целия пост
# 6
Мило майче, наистина ако е възможно вземи детето и иди в друга болница. Детето ти се нуждае от теб в този момент. Не знам как бихме могли да помогнем, освен да се молим за детенцето, но ако има нещо, с което бихме били от полза, пиши Hug
Виж целия пост
# 7
Ако съм на теб ще сигнализирам всички медии! Твърдо съм "ЗА" майката да придружава детето си в такива случаи,бързо оздравяване желая и пиши как е детето.Ако мога да помогна с нещо насреща съм Hug
Peace
За мен това и престъпление, да се отделя толкова малко дете от майката насилственно!

Още едно доказателство в каква страна живеем!
Би трябвало днес наистина всички да излезем пред парламента и се борим за правата си и бъдещето на нашите деца!

Виж целия пост
# 8
Това е направо жестоко.
Когато преди 2,5 год. откриха Инсулинозависим Диабет Тип1 на синът ми (тогава на 4 год.) го вкараха в интензивното отделение за 3 дни. Мен не ме пуснаха вътре при него, казаха ми, че ако състоянието му се влоши ще ме пуснат в последните му часове да съм с него. Няма да ви казвам какъв шок беше това за мен, а да не говорим за детето, което сега вече на 6,5 год. още помни тези три дни, в които аз съм го била оставила самичък.

Затова, мила майче вземи си детето и го закарай в друга болница. Никой не трябва да те отделя от синът ти. Ще се моля за детенце да оздравее бързо и всичко да се окаже един лош сън.
Виж целия пост
# 9
Не я нахъсвайте така! Обиколила съм повечето софийски болници и в деца около 4 год. са без родителите, колкото и кръвожадно да ни се струва. Всичко зависи от правилника на отделението. Става дума за Инфекциозна болница, не може просто така да се влиза и излиза. Знаете ли какво ще стане, ако вземе детето предсрочно? В никоя болница няма да я приемат после, не става така. За туберколозния менингит пациентите подлежат на строг диспансерен контрол, това не е грип! Да не мислите, че на лекарите не им е по-удобно към всяко дете да има прикачена майка, която да се грижи за него?

И аз като майка не се интересувам от какво мога да се заразя когато е болно детето ми, но в болниците си има правила. Моят съвет е да опиташ с добро да прекарваш повече време с детето.  Peace
Виж целия пост
# 10
Не я нахъсвайте така! Обиколила съм повечето софийски болници и в деца около 4 год. са без родителите, колкото и кръвожадно да ни се струва. Всичко зависи от правилника на отделението. Става дума за Инфекциозна болница, не може просто така да се влиза и излиза. Знаете ли какво ще стане, ако вземе детето предсрочно? В никоя болница няма да я приемат после, не става така. За туберколозния менингит пациентите подлежат на строг диспансерен контрол, това не е грип! Да не мислите, че на лекарите не им е по-удобно към всяко дете да има прикачена майка, която да се грижи за него?

И аз като майка не се интересувам от какво мога да се заразя когато е болно детето ми, но в болниците си има правила. Моят съвет е да опиташ с добро да прекарваш повече време с детето.  Peace

За какви правила говориш и във кой век живееме!? Независимо от какво е болно детето няма право никой да го отделя от майката, точно, когато има най-много нужда от нея! А тя е можела и  до сега да се е зарази. И никой не говори за "-не може просто така да се влиза и излиза", а да пуснат майката вътре и бъде неотделно от детето си, както във всяка една цивилизована държава! Нали и персонала " излиза ивлиза" и какво от това, всички сестри, санитарки и лекари да не живеят там. Аз съм придружавала в Германия ВЪТРЕ В ОПЕРАЦИОННА ЗАЛА!, разбира се с калцуни, шапки и т.н, където всичко е много
по-чисто е стерилно от нашите болници....
Виж целия пост
# 11
Явно не ме разбираш! Не говорим как е по света и как би трябвало да бъде у нас. Майката иска съвет как да постъпи сега (не по принцип), а да изведе детето по собствено желание  няма да й реши проблема. Къде да го заведе?! Кой ще й даде направлние като е напуснала Инфекциозна по собствено желание?!  Какво ще прави като го изведе това дете на улицата, при кого да отиде за помощ?!

Какви са тези измислици "никой няма право да отделя дете от майка му"?! Да не мислите, че шефа на отделението ще рискува, ако правилника за вътрешния ред не го допуска?! Хайде да слезем на земята и да  мислим практично, според ситуацията в БГ!

Скъпа Мирела, няколко болници в София имат инфекциозно отделение. В повечето случаи пренасочват пациенти към болницата, в която сте вие. Лекарите там не се славят с отзивчивост и внимание, но за съжаление не мисля, че имаш избор. Моят съвет е да опиташ с добро и да изглеждаш спокойна и уверена. Настоявай, че детето ти ще се чувства по-добре когато ти се грижиш за него и най-вече, че за теб не е проблем да им помагаш с каквото кажат. Съветвам те като майка, пациент и бивш болничен служител.  Hug Важното е да ти кажат диагноза, за да знаеш как да постъпиш след това.
Виж целия пост
# 12
Сега гледах , репортажа за Илиан по НВТ.милото дете.майче от сърце желая, скорошно оздравяване на детенцето.Дано се уточни диагнозата, и всичко се оправи възможно най-скоро.Силно ви прегръщам и Ви мисля Praynig
Виж целия пост
# 13
Ей, чух анонса и забравих да го гледам!  ooooh! Кажи, моля те, какво казаха? Диагноза има ли?
Виж целия пост
# 14
Ей, чух анонса и забравих да го гледам!  ooooh! Кажи, моля те, какво казаха? Диагноза има ли?
Съмняват се ,за туберкулозен менингит. Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия