Режимът на д-р Ори Хофмеклер 7

  • 14 526
  • 353
                                                        Режим на д-р Ори Хофмеклер                   


                                                                                     



Привет на всички, които желаят да се преборят с излишните килограми с помощта на режима на д-р Ори Хофмеклер.


                                   


За режима накратко :

През деня се ядат само свежи плодове и зеленчуци. Вечерята е основното хранене и може да хапвате каквото поискате, но в следната посведователност:

1.Голяма салата по избор / най - добре от зеленолистни зеленчуци/.

2.Протеини/белтъчини/ - месо, яйца, мляко и млечни продукти.

3.Ако още сте гладни - въглехидрати.

През деня могат да се пият фрешове, чай и кафе без захар. Желателно е приемането на много вода - поне 1.5л - 2л. на денонощие. При глад през деня може да се изяде 1 сварено яйце или малко кисело мляко.

Накратко - ако обичате плодове и зеленчуци и ако по една или друга причина вашето основно хранене е вечерта - това е вашият режим .


Ето една дама, която добре се е подготвила за вечеря Heart Eyes:


                         


За по- любознателните ще постна и разширените обяснения за режима:


Диетата е базирана на дневен цикъл на хранене , включващ две фази  undereating- продължаващ през деня и overeating-през нощта.
undereating-ограничаване до ядене през деня само на сурови плодове и зеленчуци.Може също така плодове, чай, супи и леки протеини, напр. варени яйца или йогурт.overeating(буквално-преяждам  )-ядеш колкото ти се яде от всички хранителни групи.Почва се със зеленчуците, после протеини и накрая мазнини.Ако все още сте гладни може да завършите храненето с нещо въглехидратно.Ако по-силно усещате чувството на жажда, отколкото глад, трябва да спрете, това означава,  че сте се нахранили.
  Разчита се на биологичния механизъм на човешкото тяло, помогнал за оцеляването  през годините, в които съществува човешкият род, т.н. механизъм на оцеляване.  Той се задейства при опасност, псих. стрес , недостиг на храна.Когато се задейства помага на тялото да се справи със стреса,като гори мазнини и ги превръща в енергия, за по-успешно справяне със стресовата ситуация.Може да се провокира, чрез тази undereating фаза или, чрез правене на упражнения, най -добре двете заедно, за да се включи механизма на оцеляване и да се изгорят повече мазнини.Това е един вид постене през деня и приемане на основното хранене вечерта.Но това постене не трябва да продължава повече от 16-18 часа.След 18-я час, става опасно и предизвиква неблаготворен ефект в/у мускулите и хормоните.

http://www.warriordiet.com/about.html

Увеличете енергията си през деня !
Тази диета е основана на принципа на нехраненето през деня и храненето вечер, което е съобразено с естествения цикъл на организма (тук си припомнете принципите на разделното хранене, според които до обяд не се храните или ядете само плодове, след което хранителната стълбица се изкачва от салата, към бобени растения и хляб (например) и накрая месо ). Храненето вечер стимулира парасинтетичната нервна система, което води до преработване и усвояване на хранителните вещества, спокойствие и релакс. Моментът на "нехранене" през деня пък стимулира други центрове в нервната система, които способстват за наличието на голям енергиен запас (логично, защото енергията не се пропилява за усвояване на някаква храна, а плодовете и зеленчуците изискват минимални количества енергия за да се преработят- това отново го вмъквам от принципите на разделното хранене ).
Успехът на тази диета се крие именно в съобразяването с биологичния часовник на всеки организъм. Храненето по всяко време, например закуска, обяд, следобедна закуска, пречи на нормалното функциониране на ендокринната и нервната система, защото цялата налична енергия се пропилява през деня, за да се усвои поетата храна. Заблуда е че за да сте енергични през деня, трябва да поемате храна. Когато организмът се храни с плодове и зеленчуци през деня, активизират се процеси на изгаряне на мастни клетки, детоксикация, организмът е принуден за изпозлва личните си "мастни" запаси, за да протича метаболизмът както трябва, т.е налице е процес на отслабване. Обратното, ако се храните през деня, този естествен процес се блокира и води до лиспа на енергия, сънливост, умора.
Храните, които можете да консумирате през деня, са: плодове, зеленчуци, кафе и чай в умерени количества, вода.
Има индекс, според който се изчислява колко калории са ти нужни, от дневната нужда изкарваш 500 калории и се получават калориите които трябва да приемаш. Това се опитах одеве да ти кажа в чата, че не бива да се приемат прекалено малко калории, защото това е пагубно за организма; ще започнеш да сваляш килограми рязко, но в един момент ще спреш, защото организмът ще свикне с тези минимални калории и тогава ще трябва да ги намалиш още, което практически значи да умреш от глад или да се разболееш.  Този индекс можеш да намериш тук  http://spidersport.com/weight-control.php#2

По въпроса с броенето на часовете:
С две думи: има едно ядене на ден и то е вечер. Ако през деня сте яли плодове и зеленчуци, а вечер се нахраните нормално, няма нужда да се броят никакви часове. Лошото идва когато изпуснете вечерното ядене, тогава "undereating" става повече от 16-18 часа, което не е добре за метаболизма.
В крайна сметка, броенето започва след като поетата храна се храносмели, което предполага 8-12 часа. Ако вечерята е в 9 вечерта, тя ще се преработи най-късно до 9 сутринта, през което време ние сме спали, от сутринта от 9 започва броенето на 16-18 часа. Т.е ако си се нахраните вечерта, няма да пресрочите тези максимуми.

Реших да си преведа някои неща за Диета, ето ги и на вас: 
По време на фазата на undereating, трябва да се минимизира консумацията на храна в предимно сурови плодове и зеленчуци, супи, и малки количества храни с  лек протеин. Фазата на undereating продължава през дневните (работни) часове. То стимулира естествено (подходящите) нервната система да използва запасите, което подпомага за активно енергийно изразходване. През това време, тялото променя отрицателно енергийно салдо и затова е принудено да използва складираната мазнина за енергия.
Фазата на overdereating продължава през вечерните часове. Това е времето за основното ядене, когато може да се  ядат, каквото желаете и колкото желаете, от всичко групи храна, толкова дълго, колкото правилата на яденето позволяват.

Правила на храненето
- започнете с по-леки храни и продължете с "по-агресивни" храни т. е. салата, зеленчуци и протеини, като първи храни, и накрая завършете със карбидна храна (яйца с овесено брашно, яйца с ориз - има рецепти в сайта.
- използвайте всички вкусове, подправки, аромати и възможности за "цветове" във вашето основно ядене.
- престанете да ядете когато вие се чувствате много по-жадни от колкото гладни.

Десет заповеди за диетата   
- Undereat по време на деня
- Яжте вашето основно ядене през вечерта
- Снабдете вашето тяло с всички съществени храни (Т. е. витамини, минерали, EFA е, Аминокиселини, Probiotics)
- Поставете всички вкусове, аромати и възможни цветове във вашите хранения
- Минимизирайте поемането на месна храна за няколко дни,
- Редувайте дни с високо- протеинни, високо-мазнинни и  високо-карбидни храни
- Избегнете храни, съдържащи хормони, пестициди, добавки на химикали, захарни, алкохол, изкуствени подсладители и фруктоза
- Не яжте самостоятелно карбохидратни храни 
- Избегнете погрешни комбинации от храна, такива, като :
  =Зърнени и захар
  =Нишесте, мазнина и захар
  =Ядки и зърнени
  =Карбиди и алкохол
Правете упражния редовно по време на фазата на undereating.
 
Ето и малка, но важна част от книгата, преведена от  petia182 :

От сутринта до обяд:
- Вода. Изпийте поне една чаша вода след ставане. За предпочитане 2 (може с резен лимон или портокал)
- Кафе или чай
- Плодове: свежи и сурови
- Сокове: прясно изцедени от плодове или зеленчуци - от блендер или сокоизтисквачка (не бутилирани)

От обяд до вечерта:
- Кафе или чай
- Плодове: свежи и сурови
- Сокове: от прясно изцедени зеленчуци (напр. моркови, цвекло, магданоз) или пресни плодове (напр. портокали, грейпфрути, ягоди, боровинки)
- Мисо супа (японска, която тук не правим )

По време на адаптационния период:
- Зелена салата с малко дресинг или без дресинг
- Чисти протеини: сашими, яйца, пилешки гърди, риба, миди, кисело мляко (обезмаслено или нискомаслено), сирене, или протеин на прах. Не смесвайте протеините: яжде от един вид за деня.
- Сурови ядки: за предпочитане бадеми

Вечер:
- Яжте колкото искате от всички групи храни (протеини, мазнини, въглехидрати), но следвайте реда на приемане:
1. Салата от зелени листни зеленчуци
2. Продължете с протеини (пилешки гърди, пуешки гърди, миди, риба, сирене, яйца), сварени зеленчуци (напр. броколи, карфиол, моркови, гъби, патладжани, зеле)  и мазнини (напр. маслини, зехтин, авокадо, масло)
3. Завършете с въглехидрати (напр. ориз, картофи, царевица, ечемик)
4. Спрете да се храните след като се почувствате повече жадни, отколкото гладни.

Това са предишните теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302380.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311060.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316520.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326318.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346628.0


Ами това е , при нас се хапва вкусно и здравосвовно и се отслабва в приятна компания .

                                   


Виж целия пост
# 1
Привет отново Hug!

Одеве като писах видях, че темата е вече на 26 стр. и набързо спретнах новата - нали съм на работа и нямаше време да я обновявам, следващият път повече ще се постарая Wink.

Дано в тази тема ви хареса, като в предишната , голяма сте ми подкрепа Hug Hug Hug!
Виж целия пост
# 2
Айде аз да съм първа в новата тема.Пък съм и ''зайче''... Wink
Аелис,благодаря ти за отговора! Hug
Виж целия пост
# 3
Здравейте и от мен Hug
Поспах си,сега си пия кафето,и си чета,възползвам се докато Йоана се занимава самичка Heart Eyes
Хубави си ни е темата,Аелис не се притеснявай и без update пак ще си я изпишем. Wink
Вчера прекарахме много добре,направихме си голяма разходка,взехме си я и тази картина,не беше първоизбраната,понеже скъпия веднаха забеляза,че е леко чукната отстрани,а бяха единични броийки и се наложи да изберем друга.Но и тя ми харесва,модерна е,и съвпдада с цветовата гама в хола.Днес ще я закачим и ще покажа снимки Wink
Desert`Rose  добре дошла.Аз нямах голям брой килца за борене,затова ще се въздържа от съвети,но това което мога да кажа със сигурност е,че Ори е идеален за подържане.Вече толкова месеци не съм мръднала,харесвам си се в тялото,а дори и хапвам сладичко вечер.Според мен ,ако се ограничиш само с протеинче и салатка вечер,в обратна последователност,няма да закъснеят резултатите Wink
Ние днес ще сме на печено пиленце,а утре сме на обяд при свеки.Следобед ще водим малката на клубче,ще изразходя и аз малко калориики покрай нея,та очератва се хубав уикенд smile3521
Пожелавам и на вас прекрасни мигове с обичните хора Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Ох,свалила съм само 1кг.... Confused
Миналия път за 3 дни на режима смъкнах 3кг,сега за 4 едвам свалих 1кг....Защо така?Много бавно ми се вижда. Sad
Иска ми се по-бързичко да стане.
Преди 1 час много ми пристърга коремчето и ''съгреших'' с едно кисело мляко 0,2% с бисквити Embarassed
Знам,че не трябваше да слагам бисквити вътре,но желанието ми за сладичко расте с всеки изминал ден и незнам какво ще правя.И трябва да ми идва тея дни и става още по-страшно за издържане. ooooh!
Момичета,вие бързо ли сваляте?По колко кг седмично горе-долу?
 


                                                                                 
  Следобедна закуска.....
Виж целия пост
# 5
Desert`Rose , ако си много стриктна ще сваляш бързо, ако си като мен и вечер не можеш без сладичко, ще сваляш по- бавно.Аз моите 6 кг. ги свалих за 3месеца, да не бяха и черири, но една вечер не съм пропуснала сладкото.Имаше едно момиче, Аделфия, тя не пише вече, но беше много стриктна и сваляше по 3 кг. седмично, но вечерята и беше само салата и протеин.Благодаря ти за закуската, но нека да е в по- малък формат - има го като изискване от модераторите и ще ни се разсърдят Peace.



Виж целия пост
# 6
Desert`Rose , ако си много стриктна ще сваляш бързо, ако си като мен и вечер не можеш без сладичко, ще сваляш по- бавно.Аз моите 6 кг. ги свалих за 3месеца, да не бяха и черири, но една вечер не съм пропуснала сладкото.Имаше едно момиче, Аделфия, тя не пише вече, но беше много стриктна и сваляше по 3 кг. седмично, но вечерята и беше само салата и протеин.Благодаря ти за закуската, но нека да е в по- малък формат - има го като изискване от модераторите и ще ни се разсърдят Peace.




ООО,съжалявам за формата....не знаех.Другия път ще е по-малка.Ей сега се прибираме.С милия бяхме на пазар и се ''запасих'' с пилешки пържолки и филе от бяла риба.За днес ще си изпека пържолите,рибката утре.Не,не ям сладко.Изобщо.Засега удържам фронта геройски.Но правя друга грешка,която смятам да поправя.Вечер хапвам всичко наведнъж,а не поетапно.Вярно,че ям протеин,но го ям заедно със салатата.А не поотделно.Ето снощи вечерях 1 кебапче с бъркани яйца (2) и сирене в яйцата.Но хапнах и препечени филийки.Всичко това заедно.От днес ще ги ям поотделно.
Виж целия пост
# 7
Добро утро  Hug
Влизам само да почерпя по кафе
                                         
И изчезвам,че милия ще ми издухва косата.Прави го 2-3 пъти седмично миличкия!Но,какво да се прави,като съм къдрава,а не искам да бъда....
Виж целия пост
# 8
 Привет Hug!

Desert`Rose , благодаря ти за кафето, много хубаво си го приготвила Hug.Може да хапваш препечени филийки, не е проблем, само трябва да са накрая , че са въглехидрат Wink.Много е сладък скъпият ти, да ти издухва косата, съкровище е , да знаеш Heart Eyes.Аз пък си мечтая за къдрава коса, даже съм я къдрила няколко пъти, но престанах, сега от време на време на ролки си я навивам Crazy.

Момичета, къде изчезнахте?Да не се веселите някъде през уикенда и да не знаем Crazy?Ние с Desert`Rose хубавко си приказваме, ама като сме повече е по- весело Joy.

Днес ще сме на обяд у свеки, после ще полегна, че довечера съм на работа.Ако ми остане време, ще ви пиша оттам.

Пожелавам ви приятен ден Hug  bouquet Hug!

                                       
Виж целия пост
# 9
Целувки от мен   bouquet
Аелис   bouquet
Тези дни ще пиша, че снощи ходихме до Пирогов
  bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравейте момичета,Desert`Rose добре дошла и успех в свалянето на килограми Peace
Колата ни беше близо месец на ремонт,и със скъпия решихме да я изпробваме на дълго разтояние,та погостувахме на едни приятели,затова не съм писала,на каката рождения ден мина перфектно,за режима................ Embarassed Embarassed Embarassed провалих го естествено,и то не с малки,а с големи прегрешения,няма да се оправдавам,но и много си мислех,че ми е доста дълъг този Дюкан,може да сте разочаровани от мен,но прекратявам,поне този,за сега нищо няма да правя,сигурно вече сте го чували това от мен  Embarassed но това е полужението,несериозна работа.
Гледам Аелис се е погрижила за новата темичка   bouquet,утре ще чета по подробно,че съм много изморена и ще лягам,на вас лека нощ и спокойни сънища

               
Виж целия пост
# 11
Добро утро Hug!

Поднасям кафето:

                                             

Цветомира , едва ли някой ще разочароваш, Дюкан има няколко недостатъка и един от тях е, че е режим за цял живот Wink.А и ти много издържа, аз имам чувството , че и ден няма да устискам на този режим Rolling Eyes.Хубаво е, че сте се видяли с приятели, да разказваш, като си починеш Hug.

Jerry F , пиши, като намериш време, че се притесних Blush.Надявам се, че всичко е наред вече Hug.

Desert`Rose ,Мери, Гуендолин - Hug Hug Hug!

Дежурството ми е към края си, чакам колежките да им  предам това- онова и отивам да спя.

Чао за сега.

Пожелавам ви приятен ден Hug  bouquet Hug!
Виж целия пост
# 12
Аелис,мерси за кафето,изпреварила си ме.Ти нощни дежурства ли даваш?Аууу,после кога спиш,децата оставят ли те?Колко са ти големи,не виждам.... newsm78    Hug Hug Hug
Jerry F,какво е станало,притесни ме и мен,макар че не се познаваме.Винаги като чуя болница и ми настръхва всичко.Пиши като имаш време. Hug
А аз вече седмица съм на режима.Комбинирам го с упражненията на Синди Крауфорд.Цялата съм в болки от мускулна треска,но от вдигането на гирички (от 1 месец),ръцете ми са се стегнали доста.Ще ги оформя,сигурна съм.Много се зарибих,особено с гиричките. Heart Eyesjump   
Но е факт,че само 1кг съм свалила,много се ядосвам и стискам зъби,за да не се откажа. WhistlingДнес ми дойде МЦ и си мисля,да не би да не свалям заради него? newsm78Възможно ли е да съм се ''подула'',да задържам вода,или нещо такова и затова кантара да не мърда? bowuuНадявам се това да е причината и след МЦ,да почне голямото сваляне Joy
За сега толкоз от мен,че малкия само ме дърпа да се махам от компа,иска внимание човечето.После по някое време пак ще мина да ви видя.Целувки.  Kiss  Kiss  Kiss
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета   bouquet
Desert`Rose  добре дошла в нашата хубава компания и успех, не мога да прочета сега всичко което си писала, но утре обещавам.
Аелис  Страхотна си и много поздрави за новата ни хубава темичка
Цветомира  Мери   bouquet
gvendolin къде е зачезнала   bouquet

Аз в петък се набодох на един пирон на една брава, та казвам на мъжа ми, айде да ходим за тетенус:Той нищо ти няма.
В събота ми се появиха петна по тялото, обаче то чак към 1 през ноща.
 Та в Пирогов не ми биха тетанус, чак сега преди малко отидох до (ветеринарния) Joy кабинет до работата. Та днес белтъчни не мога да ям

Момичета, приятен ден
Виж целия пост
# 14
Привет Hug!

Jerry F , защо не се обади, веднага щях да дойда да ти бодна един тетанус, в нащето отделение го има в изобилие Heart Eyes. Радвам се, че всичко е наред и си ваксинирана вече Hug.

Desert`Rose , давам нощни дежурства, мед. сестра сьм Wink. Каката е на 13, малката на 3г.7м., успявам да се наспя благодарение на таткото - той извежда малката на разходка, а каката ми пази тихо Crazy.Може да има задьржане, когато си в МЦ, деиствителните килограми се измерват в седмицата след МЦ.Аз сьщо сьм правила упражненията на Синди, много бях доволна, тонизирана и стегната, но напоследьк все не мога да намеря време ooooh!.

Аз поспах до преди малко, сега сьс скьпия разпускаме в клуба Heart Eyes.

Чао за сега Hug  bouquet Hug.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия