Продажба на автомобил с пълномощно

  • 4 837
  • 3
Моля някой да ми каже: мога ли да продам автомобила ни, т.к съпругът ми е в чужбина с пълномощно заверено от тамошното консулство и какви други документи той трябва да ми завери? Четох за някакви декларации, които придружават пълномощното, но от къде трябва да ги изкарам и те също ли трябва да бъдат заверени в посолството
Благодаря много
Виж целия пост
# 1
Няма да съм много полезна,по принцип може да продадеш автомобила с пълномощно,не знам какви др. документи са нужни за чужбина,но знай ,че ако стане нещо,катастрофа или пък блъснат с тази кола някого ще дърпат и вас  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Можеш, но освен пълномощно ти са необходими и още две декларации- по чл 264 от ДОПК и по чл. 25 от ЗННД- също със заверка.
Виж целия пост
# 3
Можеш да продадеш МПС-то с договор за покупко-продажба на МПС, който ще сключиш от името на съпруга си на основа на заверено пълномощно и декларации. Декларациите са: една по чл.25, ал.7 от ЗННД и една по чл.264, ал.2 от ДОПК. Пълномощното трябва да е изрично за продажба на МПС-то, трите неща трябва да бъдат заверени в посолството. Декларациите са бланки, всеки нотариус ще ти ги даде. А може би ги има и някъде в интернет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия