Моля за съвет. Кърмаче и сондиране на слъзно каналче?

  • 964
  • 7
Здравейте, бебчо е почти на 8 месеца и има проблем със слъзното каналче, запушено е и оченцето много сълзи и гурелясва. С масажи досега не му се оправи и решихме да преминем на следващия етап - сондиране. Притеснявам се обаче от процедурата, първо защото ще го упояват с газ, който не знам доколко е безвреден (според думите на докторката е такъв). И второ- малкия е кърмаче, храним се на 2 часа, а процедурата изисква пълен глад 6 часа преди това. Иначе може да повърне и да се задави. Аз си мисля дали да спазя това изискване на лекарката. Или да го оставя гладен не повече от 3 часа преди операцията, защото все пак става въпрос за кърма, която доколкото знам се усвоява за 90 мин. Искам да попитам има ли мами, които са минали по тоя път и дали ще рискувам много ако не спазя изискването за глад от 6 часа. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Незнам какво да ти кажа. При нас се наложи операция от херния и хидроцеле в шестия месец и сонда на слъзното каналче на година и два месеца. И двата пъти спазих срока. Първият път Бог беше с мен просто. Толкова малко дете, което суче през два-три часа. За моя изненада той самичък яде към 2 през нощта, а сутринта стана и не заплака за гърда (незнам как това се случи). Докато дойде време да го оперират стана към 10 часа и чак около 9 Румен започна да плаче за храна. Добре, че му биха премедикация, та заспа.
Вторият път също много се проточи - оказа се, че не сме от първите, та въпросните часове почивка станаха с 3 повече... Така че незнам какво да те посъветвам - ако не си убедена, че ще сте първи там, по-добре нахрани детето малко по-късно...
Виж целия пост
# 2
Наистина ще е голямо изпитание интервенцията - и за теб, и за детето Confused Дано да мине възможно най-леко Praynig
Има си протоколи относно кърменето в такива ситуации, когато се налага анестезия. Кърмата се причислява към т.нар. чисти течности, така че времето е по-малко - разрешава се последното кърмене да е 4ч преди интервенцията. Ако ти трябват материали, подкрепящи тази препоръка, ще ги изровя - на английски са обаче.
Виж целия пост
# 3
Първо спокойно.И ние минахме през това.И при нас не се оправи от нищо и се наложи да го сондираме.Самата процедура не е опасна,газа също.И мен ме притесни факата че трябва да бъде гладна толкова дълго време и вечерта преди операцията се бяхме подготвили за тежка и безсънна нощ с много плач и...... ooooh!Но какво се случи Wink LaughingЗа наше щастие заспа навреме и последното хранене го направихме в 2 и половина през нощта.Когато,обаче се събуди към 5 сутринта за следващото кърмене и дадох биберона.Тя заспа сладко сладко и се събуди чак в 7 когато трябваше да тръгваме към клиниката за операцията.Издържа геройски!Аз влезнах с нея и докторя я взе и каза да изчакам навън 10 мин. след което ще ме повикат,за да я събудят и да я накърмя.Всичко мина благополучно и нямаше никакви проблеми. PeaceВярвам,че и при вас няма да има проблеми.Операцията и при нас беше доста късно(на 7м. и половина).
Виж целия пост
# 4
Незнам какво да ти кажа. При нас се наложи операция от херния и хидроцеле в шестия месец и сонда на слъзното каналче на година и два месеца. И двата пъти спазих срока. Първият път Бог беше с мен просто. Толкова малко дете, което суче през два-три часа. За моя изненада той самичък яде към 2 през нощта, а сутринта стана и не заплака за гърда (незнам как това се случи). Докато дойде време да го оперират стана към 10 часа и чак около 9 Румен започна да плаче за храна. Добре, че му биха премедикация, та заспа.
Вторият път също много се проточи - оказа се, че не сме от първите, та въпросните часове почивка станаха с 3 повече... Така че незнам какво да те посъветвам - ако не си убедена, че ще сте първи там, по-добре нахрани детето малко по-късно...

Наистина е много старнно това нещо newsm78 Thinking
И при нас не заплака за ядене от 2:30 през нощта до 9 сутринта-когато беше операцията,а по принцип и 3 часа не може да издържи без да яде Rolling Eyes ShockedСякаш децата разбират.....незнам,но има нещо....... newsm78
Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета, дано и при нас малчо да издържи някак, макар че както си го знам, по-скоро се съмнявам:)))
Hedra, наистина ще съм ти много благодарна ако можеш да ми пратиш материалите, за които пишеш.
Виж целия пост
# 6
Summary of American Society of Anesthesiologists Preprocedure Fasting Guidelines - на 4. страница (като табличка е, затова не мога да го копирам тук)
Day Surgery Instructions for Children - от бостънската детска болница
Пак от Бостънската детска болница - таблица
Виж целия пост
# 7
Hedra, благодаря много Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия