Западните майки

  • 2 388
  • 34
Моми4ета,
днес излизах да пазарувам и на врьщане реших да мина през магазин за мобилни телефони да позяпам какви нови модели има.Та влизам аз,заглеждам се,но не след дьлго слухьт ми е привле4ен от майка, която навиква на децата си нещо.Не можах да я игнорирам,защото говореше много високо,а магазина беше мальк и бяхме близо една до друга.
Заслушах се да 4уя какво толкова я кара да повишава тон на децата/който стояха от вьншната страна на вратата, иииии,в един момент проумях защо тази кряка така.Ами жената си разпитваше продава4а за разни промоции,а по-голямото и дете и дьржеше димящата цигарата с прьстите на малката си рь4и4ка.Детето беше не по-голямо от 4 годинки,а брат4ето му беше малко по-дребно и майка им им подвикваше да стоят навьн,да не влизат в магазин4ето,защото не можело с цигара.Ужас #Shocked
Това не е пьрвата подобна абсурдна слу4ка на майките тук.Децата им масово са оставяни да си правят каквото си искат,а майките сякаш не ги е грижа.Да не говорим,4е ако цялото семейство е излязло,децата 90% от слу4аите са хванати за рь4и4ка от бащата,той бута коли4ката или той ги е гушнал.
Вие какво мислите за майките от страните в които сте и вьзпитанието което дават на децата си,както и грижите които полагат за тях?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че са много отговорни, и си възпитават децата добре. Както и се държат добре с тях. За повече от 6 години тук не съм чула някоя майка да кресне на детето си. Това, което си видяла, честно казано, ми се струва абсурдно да го видя тук. Да не говорим, че пушачите сами по себе си са рядкост. Но това е моят личен опит, и в никакъв случай не искам да генерализирам.
Виж целия пост
# 2
Нямам все още големи впе4атления, но за една слу4ка се сещам. Водеха току що проходило беб4е за ръка и когато го сложиха в коли4ката, майката му събу едната обув4ица и му я даде за си я гризе  Rolling Eyes Вярно, 4е бяха мексиканци, но все пак...

Ина4е много внимават откъм крещене и шамари, поне на публи4но място е така.
Доколкото знам, още в първи клас у4ат децата да се оплакват при слу4аи на домашно насилие.
Виж целия пост
# 3
и тук местните си остават без при4ина децата на гледа4ки и мъжете са по-мили с децата си.
слу4и ми се следното преди години.стоим с колежка и обядваме в по4ивката на футкорта. младо семейство с 2 деца.едното в коли4ка-няма и година ,другота на 3-4 го бута.майката си хапва на масата и дори не ги поглежда. изведнъж малкия натисна малко пове4е и коли4ката се обърна с бебето вътре.4ак се 4у как си удари главата горкото. ние 2те българки ска4аме по инерция но като видяхме 4е бащата се зати4а се върнахме.на бебето нищо му нямаше.бащата дойде да ни благодари за загрижеността.през вси4кото това време майката дори не си повдигна задника от стола Close и накрая се  развика на мъжа си защо говори с нас.
добре 4е такива ситуации са малко.

от както съм в БГ се нагледах на вси4ко.в4ера една майкасе развика на дъщеря си -годинка- "гледай кво направи ма 4умо" #2gunfire
Виж целия пост
# 4
Чувала съм за подобни случаи - само че в България. На една съученичка сестра и например беше много доволна, че 11-годишната и дъщеря е пропушила, и вече ще си пушат двечките.
Виж целия пост
# 5
при нас ги има всякакви  -като цяло - на село оба4е - за друго място не мога да дам от4ет си гледат децата - пове4ето пъти са 3  или пове4е ..и само това правят - не работят ,седят си в къщи и се занимават с децата ..но всъщност голямо внимание на "образованието " не отделят ..та дори и в у4илище пеене и спорт са едва ли не  наи важните предмети - и религия . книги -рядко да види6 в едно семеиство - а дете което да 4ете - нъц. на улицата,в магазина , ресторанта , празненството  - пуската ги както  си искат , никои не им обръща внимание децата по пода ли се мажат , с камъни ли се замярват , фасове ли ядат .
разбира се има и нормални хора - мен единственото нещо което ми прави впе4атление е 4е децата растат затворени в домовете си - поради липса на природа са ощетени от приятни разходки , дълги игри в парка или на улицата пред къщи .  в 10 4аса едва може да види6 дете да играе на улицата  - просто защото горещините са големи - но пък си ги прибирт към 1-2 - което пък не ми харесва -все пак са малки деца
Виж целия пост
# 6

Ина4е много внимават откъм крещене и шамари, поне на публи4но място е така.

Ами как и не - то си е страшно! На една позната българка дъщеричката като беше на 2 годинки имаше навика както си върви, да спира и да ляга по корем на тротоара. Та при един такъв случай някаква полицейска кола спряла да погледа и си тръгнала чак като се убедила, че детето не е малтретирано. Преди известно време бяха заснели и даваха по телевизията как една жена пердаши 4-годишната си дъщеря в колата, и бяха обявили издирване на жената, искаха да и отнемат детето. И на мене неотдавна ми призля като водих голямото на годишен преглед и лекарката с един страховито студен и подозрителен поглед попита "Какви са тези белези по тялото му?!" Ами отвреме-навреме се сдърпват с малкия, и малкото хапе. Размина ми се, но ми дойде да си плюя в пазвата от страх.
Виж целия пост
# 7
да , този случай и тук го даваха Close
да не е за една кокошка, дето на паркинга на търговски център наби детенцето си?
откачалка, ако можех щях да й откъсна ....сливата!
Виж целия пост
# 8
Аз не съм виждала такива неща. Бих казала Че 'на запад' като цяло много по-рядко се Чуват крясъци отколкото у нас. Има всякакви хора и тук разбира се, но масата са много търпеливи майки и не повишават тон. А инаЧе наистина си оставят децата да си правят каквото си пожелаят. Но това е тяхното разбиране Че по този наЧин децата растат свободни и самостоятелни. В БГ изпадаме в другата крайност и Често съм ставала свидетел на това как се възпитават наплашени и сковани деца.

На мен пък ми прави впеЧатление Че изобщо не си водят децата за ръка, нито майки, нито бащи. Предполагам е Част от свободата им... Както и да е, мисля Че това е прекалено веЧе, но пък децата са си техни.
Виж целия пост
# 9
Да не говорим,4е ако цялото семейство е излязло,децата 90% от слу4аите са хванати за рь4и4ка от бащата,той бута коли4ката или той ги е гушнал.

Това е така, защотото тук  бащата участва активно във възпитанието и отглеждането на децата. В България повечето бащи се прибират от работа и сядат пред телевизора. Аз в България не бях виждала баща да разхожда 2те си деца и кучето. Е тук често виждам такива и ми става много приятно като видя такива хора. ю

Тук майка да седи на кафе, да пуши и да си говори с приятелката й, а детето да стои в количката, понякога и да плаче не съм виждала. За сметка на това в България е много често срещано явление.

Още не съм виждала майка да шамаросва детето си, защото "не слуша". Не искам да кажа, че тук е невъзможно да се случи - хора навсякъде по света всякакви. Но в България това със шамаросването на децата е ежедневие  #Cussing out
Виж целия пост
# 10
И аз сьм забелязала,4е тук майките си оставар децата да се вьргалят по земята да си пьхат вси4ко в устата и изобЩо не им прави впе4атление.Единственото ,което казват е ".....не прави това ,не прави оножа",но децата не ги слушат ис и правят ,каквото искат.В интерес на истината това е много изнервяЩо понякога.
Не си спомням да сьм видяла майка да креЩи на детето си по улицата(на мен оба4е понякога ,като сьм с двете(моето и племенницата ми) ми идва да ги удуша и им повдигам тон).Но пьк то4но в резултат на това постоянно мьл4ание от страна на испанските майки децата им стра,но невьзпитани и непослушни.
Виж целия пост
# 11
и тук местните си остават без при4ина децата на гледа4ки и мъжете са по-мили с децата си.
слу4и ми се следното преди години.стоим с колежка и обядваме в по4ивката на футкорта. младо семейство с 2 деца.едното в коли4ка-няма и година ,другота на 3-4 го бута.майката си хапва на масата и дори не ги поглежда. изведнъж малкия натисна малко пове4е и коли4ката се обърна с бебето вътре.4ак се 4у как си удари главата горкото. ние 2те българки ска4аме по инерция но като видяхме 4е бащата се зати4а се върнахме.на бебето нищо му нямаше.бащата дойде да ни благодари за загрижеността.през вси4кото това време майката дори не си повдигна задника от стола Close и накрая се  развика на мъжа си защо говори с нас.
добре 4е такива ситуации са малко.

от както съм в БГ се нагледах на вси4ко.в4ера една майкасе развика на дъщеря си -годинка- "гледай кво направи ма 4умо" #2gunfire
Това зву4и страшно Shocked,и за обьрналото се бебе и за майката ,която нерекла дьЩеря си 4умо Shocked.
Виж целия пост
# 12
На мене това, което ми прави впечатление, е умението им да преливат от пусто в празно, да се възторгват за щяло и нещяло, да повтарят на децата си колко ги обичат, и по този начин да предизвикват децата си да общуват с тях. Забелязвала съм го и при мъже, и при жени. Срам не срам, ние с нашия татко трябваше едва ли не да се учим на това нещо, когато осъзнахме колко е важно за едно дете.  Не се сещам за познати българи, които да умеят да правят това така успешно.
Виж целия пост
# 13
На мене това, което ми прави впечатление, е умението им да преливат от пусто в празно, да се възторгват за щяло и нещяло, да повтарят на децата си колко ги обичат, и по този начин да предизвикват децата си да общуват с тях. Забелязвала съм го и при мъже, и при жени.

 smile3521
Виж целия пост
# 14
Тук в обЩи линии тон не се повиШава и майките са доста "либерални":4есто среЩано явление е деца да се тръШкат по земята в хипермаркета,по улицата и майките им само ги убеждават с лЮбвеобилен глас,4е "така не е хубаво". Децата са доста непослуШни и глезенки,но такива силови методи като Щляпане и Шамари не съм виждала. Мисля,4е е въпрос на възпитание и манталитет. Много италианки не ходят на работа и си гледат де4ицата в къЩи, ат ези които работят на отговорни длъжности и могат да си го позволят ,поверяват децата си на т.нар тата или един вид детегледа4ка. Като цяло се Шири разбирането,4е "ако може да се избегне детето да пла4е то се прави" пък дали това е възпитателно или не е друг въпрос.
Има доста татковци ,които се занимават с де4ицата си ,но като цяло майките са тип "орлици" и те се грижат основно за децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия