Клотримазол и бременност

  • 32 014
  • 35
Здравейте мами искам да Ви попитам някой от вас да е ползвал клотримазол в ранна бременост,защото на мен ми го изписаха,а на листовката пише,че не трябва да се приема през първия триместър на бременността .Притеснявам се бременна съм в 10г.с. и това ме притеснява да няма някакви вреди за плода. Моля помогете ако има някои с моя проблем.
Виж целия пост
# 1
не не вреди,аз го оплзвах в 7гс и 37гс Peace
Виж целия пост
# 2
И аз съм го ползвала също не ми е навредило.
Виж целия пост
# 3
И аз съм ползвала, действай смело, по-дорбре клотримазол, отколкото гъбички - те са по-опасни!!!
Виж целия пост
# 4
Лекаря преди да го изпише, сигурно е наясно дали може или не. Така че, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 5
И аз го ползвах.Съвсем безобиден е.
Виж целия пост
# 6
За какво е това лекарство?
Виж целия пост
# 7
Против гъбички е лекарството.Когато забременях,тъкмо приключвах лечение с клотримазол.Само,че аз се мажех,не съм приемала вътрешно таблети.Лекарката ми каза да си довърша лечението,щом не го приемам вътрешно.Незнам какъв е твоят случай,но щом ти го е изписал лекар,не би трябвало да има проблем.
Виж целия пост
# 8
И аз го използвах през първата си бременност ,но свещички (вагинално) мисля че щом ти е предписано от лекар трябва да го приемаш.Успех и бързо възстановяване Peace
Виж целия пост
# 9
На мен към края на бременността гинеколога ми изписа някакъв крем /пак за лекуване на гъбички/, който беше в едно като спринцовка и се слагаше еднократно. На него пишеше че не трябва да се използва по време на бременност освен по преценка на лекар. Явно е преценил че няма риск и за това го беше изписал.
Виж целия пост
# 10
Лекаря преди да го изпише, сигурно е наясно дали може или не. Така че, не се притеснявай.
Peace
и аз го ползвах по лекарско предписание в началото на тази бременност, но само външно, за мазане
Виж целия пост
# 11
Щом лекаря го е изписал,няма страшно Wink
Виж целия пост
# 12
На много малко лекарствени средства пише , че могат да се употребяват по време на бременност . Причината : или не са изследвани за ефект върху плода върху бременни жени или са с установено тератогенно действие . За това се оставя преценката на лекаря риск/полза . В случа с гъбичките , винаги е по-добре да бъдат лекувани , защото инфекцията може да се разпространи и да доведе до по-страшни последици .
Виж целия пост
# 13
Клотримазол не съм ползвала в началото на бременността, но за това пък пих Флажил, който направо си пишеше, че може да доведе до увреждане  Confused Слава Богу, Емма си е наред.
Виж целия пост
# 14
Щом лекар ти го е изписал,значи няма повод за притеснение Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия