Как се справяте със запека при бебето

  • 2 569
  • 46
Здравейте
моето бебенце е на два месеца и от три дни ходи твърдо до тоалетна и със много напъни и зор. Вярно е че се изхожда поне по два пъти на ден но това е нищо в сравнение с преди - при всяко ядене. Не сме променяли нищо в храненето и не знам от какво се получи така. Правиме масаж на коремчето но ефект няма. Не искам да използвам термометъра за изакване защото педиатърката ни предупреди че не е хубаво да го свикваме по този начин. Храним се с Фризолак и Фризовом смесено в пропорция едно към едно. Моля дайте съвет вие как се справяте ако имате подобен проблем.
Виж целия пост
# 1
От АМ често се случва запек. И при моето бебе беше така и сменях няколко различни марки, докато уцеля подходящото.
А може и да му идва малко самото количество мляко и от това също се получава запек понякога.
Виж целия пост
# 2
Смени млякото без да се замисляш. Аз смених 5 докато намеря това което е добре за малката. Нутрилон беше най подходящото. До днес си го пие  Laughing
Виж целия пост
# 3
Смени млякото без да се замисляш. Аз смених 5 докато намеря това което е добре за малката. Нутрилон беше най подходящото. До днес си го пие  Laughing

И ние на Нутрилон се закрепихме, ама не го написах, защото не знам сега какви има, може да са излезли по модерни.  Blush
Виж целия пост
# 4
Е, чакайте сега. Да сменя млякото, защото бебето е от три дена със запек.  Rolling Eyes И то не бих казала, че това е запек изобщо, детето все пак се изхожда.
Най-добре виж какво ще ти каже педиатъра, мляко не се сменя току така. Макар че има голяма вероятност до там да се стигне,  все пак не избързвай.
Виж целия пост
# 5
Ами на нас педиатъра първото, което ни каза беше да сменим млякото.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Консултирай се с педиатъра. Според мен може да предлагаш по-често водичка на бебето, ако не иска с шише давай с лъжичка.
pasinet, ами да това му е работата на педиатъра, иначе Клото е права, мляко не сменя току така, защото може и да задълбочи проблема!
Виж целия пост
# 7
Е, чакайте сега. Да сменя млякото, защото бебето е от три дена със запек.  Rolling Eyes И то не бих казала, че това е запек изобщо, детето все пак се изхожда.
Най-добре виж какво ще ти каже педиатъра, мляко не се сменя току така. Макар че има голяма вероятност до там да се стигне,  все пак не избързвай.
Клото, много си права. АМ не се сменя току така!
Portokalexa, можеш да пробваш Блевит Л. Това е разхлабващ чай, подходящ за деца в кърмаческа възраст.
Виж целия пост
# 8
Ние имахме много проблеми със запека-нищо не помагаше,та прибягвахме до термометъра.Моят син не ходеше по голяма нужда по 3-4 дни!!
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми също беше на Фризолак с Фризовом,когато получаваше запек променях пропорцията-вместо1:1,правих 2:1.Накрая даже давах чист Фризовом,това мляко съдържа рожкови-против колики,рефлукс и запек.
Виж целия пост
# 10
според мен няма запек
бебето расте и няма все да ака по 100пъти на ден
на 4м. ще ака веднъж дневно
Виж целия пост
# 11
и ние първо бяхме на Фризолак и получи запек от него,след това питах педито и тя каза да минем на Фризовом, но аз не я послушах поразпитах приятелки  и реших да минем  на Нутрилон и така до днес.Много деца получават запек от Фризолак и Фризовом, но поради ред  лични причини лекарите нарочно изписват винаги Фризолак и всички от тази серия.
Виж целия пост
# 12
Дори и да не ака всеки ден,това не значи че непременно има запек.Ти защо реши така?
Виж целия пост
# 13
запек е точно когато бебето изхожда твърди изпражнения. според мен в този случай може да се е получило от недостиг на течности - по колко мляко пие на ден? ориентировъчната норма е една седма от теглото Peace
Виж целия пост
# 14
Дори и да не ака всеки ден,това не значи че непременно има запек.Ти защо реши така?
ами тя написа, че бебето се изхожда всеки ден по два пъти, но изпражненията са твърди, което си е чист запек.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия