Бебето ми истерясва при къпане

  • 4 702
  • 32
Здравейте
бебето ми е на два месеца и имаме следния проблем. Когато го къпеме изпада в такава истерия че после един час не можем да го успокоим. Още когато започнем да го събличаме се усеща какво следва и започва да реве в захлас. Стигнем ли при ваната положението става неконтролируемо. Реве и се гърчи така че двама души едвам го изкъпваме. Ако е имал някой подобен проблем моля дайте съвет как се справихте  - прилагахте ли някакви трикове или нещата се оправиха от самосебе си.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
абсолютно те разбирам какво имаш в предвид. Сина ми беше същия и за съжаление все още не обича когато го къпем. Но сега го къпя под душа и като му дам да си играе с нещо  долу горе е добре.

Пробвай с играчки, патета, топки да го залъгваш. 
Успех  Peace
Виж целия пост
# 2
Много деца реват при къпане. За толкова малки бебета дори при всяко преобличане и смяна на памперса е нормално , ако реве. Моето се късаше от рев като го преобувам. С порастването свикна и беше по лесно. Дори започна да харесва банята доста. А сега на 5 години имам обратния проблем - преоблича се по 10 пъти дневно. Направо мания.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Да не е наплашено,ако случайно е имало случай с по-топла или по-студена вода? Аз винаги обръщам банята в игра,ако се нацупи(което е много рядко,примерно,ако я къпя когато е преуморена вече) я поливам с канчето леко по тумбака и й говоря и тя почва да се смее...успокоява я това.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми беше така. Казвам беше, защото сега само си плаче жално, без много, много да врещи. Пробвала съм всичко, за което се сетих, но ефектът е, че сега не е така гръмогласна. Надявам се да го израсте, защото къпането е едно малко мъчение, най-вече за нея.
Виж целия пост
# 5
Ние също бяхме така преди-ревеше по време на къпане, сега реве като я извадим от водата! #Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 6
и моята дъщеря ревеше, а ние с баща й се правехме буквално на маймуни. най-в началото като новородена плачеше доста, после посвикна, но е имало вечери и без причина си ревва и така примерно цяла седмица при къпането. и после спря. сега си играе с разни играчки във ваничката, но например има голям страх от душа все още. 
Виж целия пост
# 7
Ние ревем  след баня - щом го извадя и почнем да се обливаме и почва да реве. Ако случайно не е заревал при обливането, то ще е като го сложа на "операционата маса" и почна да го мажа и обличам. За радост  постепенно започва да се успокоява - все по-рядко плаче така. Sunglasses
Виж целия пост
# 8
И ние бяхме така. Виждали сме се в чудо просто от викове и крясъци. Къпехме я по-рядко и така постепено преодоля страха си.
Сега пък я е страх от душа, защото водата и влиза в очите. Мислех да търся козирка за къпане, но така и не намерих  Confused
Виж целия пост
# 9
Я разкажи как го къпеш бебенцето. Дъщеря ми също много плачеше при къпане, но и над мойта глава да са се надвесили 5 човека, и аз ще се чувствам зле. То не бе баби, кофи с води - по-топла, по -гореща...Чудо! Сега от самото начало къпем бебето само с мъжа ми или с дъщеря ми, може би до месец го държах на ръката си, не го слагах легнал във ваната и изобщо не е плакал. А сега вече направо се радва като усети, че ще го къпем, защото половин час преди това го събличам гол, само по памперс и го оставям да рита на воля. Във ваната изплисква половината вода навън да рита и да се кефи.
Виж целия пост
# 10
пробвай с по хладка вода,може да го щавите Peace
Виж целия пост
# 11
Провери температа на въздуха, там където го къпеш. Провери температурата на водата. Някой бебета са по-страхливи и често губят "почва под краката си", за това пробвай като го къпете ти или таткото да му държи ръчичките, които да са опряни в бузките на бебето. Дано ме разбра какво имам предвид.
Виж целия пост
# 12
Къпем го само двамата с таткото. Температурата на водата меря с термометър - 37 градуса, но и пробвам с лакътя дали е добре - на мен даже ми е малко хладна. Таткото го държи във водата така че бебо не е сам във ваничката. Пълним я около 10тина сантиметра така че хем да е във водата и да не му е студено хем да не е много потопен. За това че се правя на маймуна няма да говоря - пея, гукам какво ли не. Мия му главичката много рядко защото това го плаши особено. Старая се да съкратя процедурата колкото мога - сапунисвам го като разтърквам шампоанчето в ръцете си преди да сме го потопили във водата, после следва бързо плакнене и с това банята приключва. Сега съм намислила да започна само да го потапям във водата за няколко минути без да го сапунисвам и поливам само да свикне със водата но не знам дали ще има ефект Sad
Виж целия пост
# 13
Но таткото как го държи? Бебенцето по гръб легнало във ваната или на коленца?

Чушле, какво става със Джулка?
Виж целия пост
# 14
Държи го по гръб. Обръщаме го и с лицето надолу обаче тогава става по зле. А странното е че когато му мия дупето на мивката даже му е приятно. Вчера си направих експеримент и му измих гръбчето заедно с дупето на мивката и нямаше никаква реакция. Явно не му е неприятно да го мокря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия