много въпроси на един път

  • 2 618
  • 14
За да не пускам няколко теми и да не досаждам  реших да питам тука няколкото неща които ме вълнуват за възстановяване след раждане

Едното е свързано с идването на цикъла след раждане. Навсякъде чета на кой кога му е дошло-на мен след 2м и половина.Сравнително рано,нали. Кърмя си и въпреки това. Но както и да е. Въпроса ми е кое всъщност е  признак за по-добро възстановяване на организма- по-рано или по-късно да ти дойде отново newsm78 Ей това никъде не го срещнах та се чудя от вчера...
Другото е свързано пак с възстановяването след раждане- на тялото.Аз качих 30 кила по време на бременността ми Confused -почнах от 52.
Никога не съм очаквала че мога да стана толкова дебела,винаги съм била 52. Но факт.Сега постепенно свалям- естествено не е лесно. Искам да питам за колко време се събира матката в старото си състояние отпреди бременността Rolling Eyes

А също така таза ми все още е доста разширен- той пък кога ще се прибере и може ли да си остане такъв широк



Виж целия пост
# 1
За цикъла - на мен на третия месец, въпреки че още кърмя  Peace Може и да се вижда рано, но аз нямам против да си знам кога какво що - в смисъл, че горе-долу тогава ще ми дойде, че горе-долу тогава ми е овуто и т.н. На мен си ми е много редовно по принцип и си ми харесва да е тъй.

Мисля, че идването на цикъла не е свързано с възстановяването на организма (то всичко си е свързано, ама айде). Идването на цикъла зависи от определен хормон. Той се отделя при майките, които кърмят и ако нивата му са по-високи потиска овулацията и от там - цикъла. Всичко е до организъм.  Peace

Матката, особено при кърмещи жени, се събира сравнително бързо и няма общо (пак условно казано) с качените и свалените кг.
Виж целия пост
# 2
Аз мисля,че всеки организъм си е много индивидуален.Ще получиш много и различни отговори на въпросите си,но може нито един да не съвпадне с твоя.Етърва ми е по-слаба от преди да забременее.И на 5ти ден след раждането си сложи старите дънки,а майка още не може да се възстанови...схвана ли?
Радвай се на бебката.Всичко ще се нареди!!!
Виж целия пост
# 3
дойде ми на 50  ден-кърмих
качих 8кг.-оставих ги в родилното,а 1г.+4м. съм -17кг. от раждането
матката ми се сви веднага-до 3-4 дни,имах малък корем
таза се прибира за 1г.
Виж целия пост
# 4
Първият ми дойде веднага, след като спрях да кърмя. Някъде към 60 ден. Сега, след три и половина месеца, все още нямам цикъл. Кърмя.
И двата пъти качих по 9-10 кг, които свалих почти моментално. Според мен, който си е бил слаб и 30 кг. да качи, пак ще се възстанови напълно, дори и на малко по-късен етап. Който си има склонност да пълнее, ще му е доста по-трудно. Такива са ми наблюденията.
Матката се прибира до 6-8 месеца, а таза - до 8-12 месеца.
Виж целия пост
# 5
Дойде ми след 45 дни.Кърмих някъде около месец,матката ми все още се прибира,таза също.Всичко е много индивидуално Peace
Виж целия пост
# 6
Значи, първият път, цикъла въобще не ми е прескачал. Вторият път на втория месец  - кърмех.
За матката, знам, че са свива до 6 месеца(ама може и да бъркам).
За таза моето мнение е, че никога не става както преди, но иначе до 1 година.

Виж целия пост
# 7
Боже,срам ме е,но не помня,кога ми дойде.... EmbarassedНямам никакви спомени за това.Но аз също качих 30 кг.22 от тях ги свалих доста бързо,защото съм си слаба по принцип и не ми беше никак трудно.Дори не знам как ги свалих,не съм спортувала,не съм пазила диета.Но останалите се свалят с диета и упражнения.И в момента имам 2кг до съвършенство. Flutter
Таза се прибира до 1г,доколкото знам,а матката за няколко месеца.При кърмещите е по-бързо.
Виж целия пост
# 8
За цикъла - дойде ми на 30-я ден. Все още кърмя.
За отслабването - казват, че кърменето благоприятства бързото възвръщане на фигурата.
Виж целия пост
# 9
За цикъла...във втория месец се появи.
За отслабването..качих 11 кг...и когато детето стана на 1 год.аз станах както преди..
Но аз и качих малко де Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цикъла ми дойде на 2-я месец.Качих 30кг , двадесет и три свалих и има още за сваляне.Все още не мога да сложа пръстени.От корема е останало малко за прибиране , Peace/то голямо нещо стана като растеше/ LaughingЗа таза - до годината , но при всеки е индивидуално.
Виж целия пост
# 11
За цикъла мисля,че и на мен ми дойде около 2-я месец.
За килограмите- и двата пъти започнах от 52 кг и двата пъти качих по 30 кг.Първия път се възстанових за около 1 год и нещо,а сега за съжаление не мога все още.Станах 58-59 кг и не мога на долу и това сие.Обаче и не правя нищо по въпроса.
Виж целия пост
# 12
На мен ми дойде и след двете раждания на втория месец точно на датата, на която трябваше да си ми дойде, преди да забременея  Peace
Качих и в двата случая по 12 килограма, от които 8 оставих в родилното. Останалите 4 свалих за 1 месец от само себе си  Peace
Матката мисля, че се нормализира до 6-тия месец, а таза до 1 година след раждането Peace
Моят си остана по-широк след второто раждане  Confused
Общо взето изглеждам по същия начин от преди да забременея  Peace
Виж целия пост
# 13
На мен ми дойде на 11 месец след раждането, въпреки че бяхме на смесено хранене доста отрано (кърмене и АМ).
Забременях на около 54 кг, качих 17-18, не знам колко оставих в родилното (не съм се теглила), но след 6 месеца си бях на старите килограми и продължих да свалям.
Матката се прибира постепенно - при някои по-бързо (кърменето много помага), при други по-бавно, при някои винаги остава по-уголемена. Това обаче не би трябвало да влияе много на външния вид.
Тазът обикновено изглежда доста разширен, но обикновено не е от костите, а е от мазнинките върху тях. До 1 година обикновено нещата се оправят.
Виж целия пост
# 14
Не мисля,че идването на цикъла по-рано или по-късно е значим показател за цялостното възстановяване на организма след раждането.Това е индивидуален процес,свързан с дейността на много хормони.
Относно прибирането на матката времето е приблизително 6 седмици,като кърменето подпомага много този процес.
И само да отбележа,че прибирането на матката и прибирането на корема са различни неща и отнемат различно време.
Таза се прибира за една година. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия