Доц.Балев-Варна -за ФМ

  • 21 869
  • 28
Здравейте, аз съм от Бургас, в 14 г.с. На 37год. съм и много искам да отида на фетална морфология при доц. Балев във Варна -понеже е ясно, че няма къде в Бургас, но през последните седмици звъня в петъчните дни сутринта, за да взема час и постоянно е заето. Имате ли информация, дали записва часове напред или само за следващата седмица, защото ми се вижда нереално да успея да се свържа. Моля ви за повече информация, който е ходил при него!
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Записва само за следващата седмица.По телефона е доста трудно,записват от 8:00 до 8:15 и край.Става и на място,на регистратура(четох го в темата за акушер-гинеколозите във Варна),но пак няма гаранция.Можеш да обясниш по телефона,че си бременна-в най-лошият случай ще ти кажат да дойдеш в края на раб. ден и доц.Балев ще те прегледа.На мен и двете ми ФМ минаха по този начин.Дано съм ти била полезна!
Виж целия пост
# 2
Star dust е дала точна информация,наистина ако не успееш да се запишеш отивай без час,казвай ,че си бременна и то от Бургас и ще ти намерят пролука  Peace
Само,че побързай-първия преглед трябва да е 12-13 г.с,следващия 15-16 тогава е БХС ако решиш да го правиш и т.н.
Виж целия пост
# 3
По препоръка на доц. Балев първия преглед е добре да е 13-15 г.с., втория 18-22 г.с..
Виж целия пост
# 4
Здравейте момичета!!!След неколкократнии опита да си запиша час за доц..Балев,на 16 Януари -Петьк застьпих пред клиника"Темелкови" в 7.00 сутринта бях 10 по ред което ме успокои че ще мога да се вредя за тази седмица.В крайна сметка получих час за 19.01-16.00ч.Така че Ви сьветвам да не разчитате на телефона за запазване на час точно при доц.Балев а по вьзможност да отидете и лично да си го запазите,защото и аз сьм бременна в 7 месец но рецепционистката каза "Сьжалявам мила ,но часовете за доц.Балев са само 20-25 макс.за седмицата,запазват се само всеки  PeaceПетьк от 8.00-за следващата седмица  и пьрво се дават часове на чакащите пред клиниката и ако евентуално остане някакьв час тогава се обслужват хората по телефона,което скоро не се е  случвало"и се убедих сама че е така.Иначе за доц. Балев мога да кажа -мн.приятен човек,обяснява всяко нешо за което питате и да не звучи пресилено-най-добрия диагностик.Няма да сьжалявате ако го посетите-чакането си заслужава!!!Успех на всички!!!
Виж целия пост
# 5
Момичета, а записването само за идната седмица ли става? Т.е. ако искам да си запиша сега час за края на февруари?
Виж целия пост
# 6
Не може, записват само за следващата седмица.
Виж целия пост
# 7
По препоръка на доц. Балев първия преглед е добре да е 13-15 г.с., втория 18-22 г.с..

Знам за тази препоръка,но за да бъдем по-точни е добре да се знае,че нухална транслуценция се прави само в 12 -13 г.с. това е първия преглед по ФМ!!!!Следващия е свързан с периода на възможност и срока да се направи БХС и той е вече 15-16 г.с. и т.н.
Така,че 13-15 г.с. звучи ммного неточно в тоя период е добре да са два даже прегледите,стига да ви интересуват маркери за синдром на Даун  Peace Ако синдром на Даун не ви притеснява може да прескочите 12-13 г.с.
Виж целия пост
# 8
Така, пиша в тази тема, защото излезе като най-нова за Балев, а и не смятам, че е нужна нова тема, чак пък толкова внимание за този човек..........

Изчаках да мине и този петък, за да споделя как всъщност се записва час за Балев. Миналата седмица, на 13-ти март, пристигнах пред клиниката в 7:15 ч. Пред мен имаше около 30-35 човека. След мен пристигаха още хора. От опашката разбрах, че в петък се дават часове само за Балев, другите доктори са избираеми в други дни от седмицата. Както и в други мнения е писано, часовете за него се дават само на място в петък сутринта. Естествено, аз не се вредих. Оказа се, че той е отсъствал през текущата седмица и не е преглеждал. Може би за това чакащите бяха много. Първите на опашката са се наредили в 5:00 ч. Часовете свършиха за около 10 мин. На вратата на клиниката имаше табелка "Часовете за доц. Балев са 23 броя".

Днес сутринта на ред беше мъжа ми  Laughing, да смешно ми е. Човекът реши да се жертва и да иде пред клиниката около 6:00 ч. Бил е пети по ред. Естествено, при това положение се уредих с час.....ще трябва някак си да му се отплатя на скъпия Wink
Табелката на вратата тази сутрин е била за 18 броя приемни часове, явно връзкарите са се уредили навреме Laughing Wink

И така на края да кажа за какво става дума. Теоретично Балев приема в понеделник и сряда по 14 приемни часа, т.е. 28 приемни часа седмично. Само. За цяла Варна, за всички болни с проблеми или бременни като нас тук. Миналият петък по време на записването той се обади и отпусна още 4 приемни часа, като казал, че единият ден просто ще се появи по-рано в клиниката. Жената от регистратурата обясни, че понякога, в зависимост от ангажиментите си, отпускал допълнителни часове за петък и събота. За тях биха се записали късметлиите, които случайно се обадят в клиниката и попитат.

Извинявайте, ама от толкова хвалебствия се създава ненормална ситуация. Хубаво е, че има толкова доволни пациенти от този специалист. Но май ние пациентите сами си затрудняваме живота......все едно няма други доктори, извършващи фет. морфология.

Осъзнавам, че може да внеса някакво притеснение в тези от вас, на които им предстои записване на час при него. Но това е положението, за да не си губите времето, идете по-рано на опашката......все пак времето ще се затопля и ще е все по-благоприятно за чакане от ранни зори Wink.... в близост има закусвалня и кафе-машина Simple Smile

Извинете за дългия пост и за сарказма. Бях се ядосала миналия петък и исках да ида на 4Д-то в майчин дом при Яков, но приех предложението на скъпия за втори, последен опит.  Simple Smile
Едно е сигурно, това ще е първата ми и последна ФМ Simple Smile

Успех със записването Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Тането, напълно те подкрепям за всичко написано. Честно си признавам, че с връзки влязох при доц. Балев в Терапията, където той обикновено приема само патологични случаи и то пациенти на Св.Марина, в кабинета имаше 2-ма студенти турци, на които той обясняваше нервно какво има в корема ми. Каза ми в 13 г.с. пола на бебето и излезе прав наистина Grinning. Самия преглед протече за 5 мин., видеозона засече и не можа да ми даде снимки, но това не беше проблем. Като че ли е твърде натоварен доктора и впечатлението ми отпреди близо 5 г. беше друго, сега леко се разочаровах. В 22 г.с. отидох на ФМ в Майчин дом при д-р Яков, прегледа продължи 30 мин. с обяснения и отговори на всичките ми въпроси + безплатен диск с клипче.
Виж целия пост
# 10
Здравейте момичета!
Наистина записването за доц.Балев е направо ужасна работа, но все пак никой не ни кара насила да ходим да висим и да чакаме. Аз да кажа,че ходих и на трите ФМ, които Балев препоръчва, а именно в 11-13 г.с.; 18-21 г.с. и 30-32 г.с. като той обяснява,че на всеки преглед се следят различни неща от развитието на бебето. 11-13 г.с. се следи за развитието на плода и се измерва т.нар. "нухална транслуценция" ; 18-21 г.с. се следи цялостното развитие на бебето, както и периферна скелетна система, а на последния ни каза, че се следят основно развитието на вътрешните органи, чието оформяне в този период е приключило. Иначе мога да кажа,че нито един от трите пъти не сме влезли навреме, винаги графика изостава с минимум 20-30 мин., така че момичета запасете се с търпение и успех! Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета!
Наистина записването за доц.Балев е направо ужасна работа, но все пак никой не ни кара насила да ходим да висим и да чакаме.

Именно, но четейки тук и слушайки за Балев, човек остава с впечатление, че той е единствен и само при него трябва да се ходи. Всъщност на опашката разбрах за какво става дума точно, затова си позволих такъв подробен постинг. Ако бях прочела преди опита ми за записване нещо подобно, изобщо нямаше да му мисля, направо щях да хукна  Wink към Майчин дом!
А аз за себе си се чудя, как така родих съвсем здраво и нормално бебе съвсем неотдавна  Simple Smile през 2004-та без да съм чула дори, камо ли да ходя на ФМ?! Тогава и скрининга го нямаше още.....
Виж целия пост
# 12
Чукай на дърво и не си играй с огъня  Peace
Пишеш безсмислеци, имам познати, които не бяха толкова късметлии като теб. Една ФМ би им спестила доста страдание.
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета!
Наистина записването за доц.Балев е направо ужасна работа, но все пак никой не ни кара насила да ходим да висим и да чакаме.

Именно, но четейки тук и слушайки за Балев, човек остава с впечатление, че той е единствен и само при него трябва да се ходи. Всъщност на опашката разбрах за какво става дума точно, затова си позволих такъв подробен постинг. Ако бях прочела преди опита ми за записване нещо подобно, изобщо нямаше да му мисля, направо щях да хукна  Wink към Майчин дом!
А аз за себе си се чудя, как така родих съвсем здраво и нормално бебе съвсем неотдавна  Simple Smile през 2004-та без да съм чула дори, камо ли да ходя на ФМ?! Тогава и скрининга го нямаше още.....
Ами да ти кажа това е въпрос на личен избор, никой насила не те кара- ако искаш отиваш и чакаш , ако не търсиш други варианти! И аз въпреки цялото висене ако трябваше пак да ходя, за да видя дали си е наред бебенцето ми, пак бих отишла и пак бих чакала!!! А това, че си родила живо и здраво детенце без да ходиш на ФМ е страхотно, но както е казала Красе -"Чукай на дърво и не си играй с огъня"
Виж целия пост
# 14
Здравейте момичета!
Наистина записването за доц.Балев е направо ужасна работа, но все пак никой не ни кара насила да ходим да висим и да чакаме. Аз да кажа,че ходих и на трите ФМ, които Балев препоръчва, а именно в 11-13 г.с.; 18-21 г.с. и 30-32 г.с. като той обяснява,че на всеки преглед се следят различни неща от развитието на бебето. 11-13 г.с. се следи за развитието на плода и се измерва т.нар. "нухална транслуценция" ; 18-21 г.с. се следи цялостното развитие на бебето, както и периферна скелетна система, а на последния ни каза, че се следят основно развитието на вътрешните органи, чието оформяне в този период е приключило. Иначе мога да кажа,че нито един от трите пъти не сме влезли навреме, винаги графика изостава с минимум 20-30 мин., така че момичета запасете се с търпение и успех! Peace

Евала за грамотния постинг особено по отношение на ФМ   bouquet
Браво!Малко са хората дето са съвсем наясно кога и защо се прави ФМ.
Извинете за спама,не се сдържах  Simple Smile
Тането-наистина е трудно  и изнервящо ,но за съжаление това е положението.
И аз с връзки се вредих и то без да чакам,благодарениена приятели  Peace но наисттина е най-добрия във Варна!
Била съм и при Яков,раждах при него и пр.много съм доволна,но специално за ФМ човека е доц.Балев!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия