Болезнена менструация и раждане

  • 13 548
  • 91
Търсих доста старателно, но не намерих никъде и за това пускам нова тема.

Та въпроса ми е следният:
Има ли значение болезнената менструация (такава при която се стига до гърчове от болка) с раждането. В смисъл ако менструацията е била болезнена, раждането по - болезнено ли ще е?


Моля да пишат тези от вас които са има ли болезнена менструация и след това са раждали естествено, а не с секцио. Да кажат колко ги е боляло.

Тези от вас (Вие си знаете кои сте), които мислят да се заяждат и да си чешат езиците, нека да прескочат темата.



Знаете, че обичам добрия диалог lalalala
Виж целия пост
# 1
Имах много болезнена менструация и това до голяма степен ми помогна да не различа родилните контракции полягвай си цяла нощ у дома.
Раждането ме болеше много , много повече , така че надали има връзка .
Леко раждане !
Виж целия пост
# 2
Няма такова правило, поне аз не съм чувала.
Имам обърната матка, оттам ми идват и болките при МЦ - бяха много по-силни преди да родя, сега определено лекичко си карам дните в МЦ. До гърчове чак не съм стигала, освен ако аз не съм се гърчила, но няколко пъти до болница стигах.
Самото раждане - ами болеше си, може би като при болезнената МЦ, но малко повече - не е нещо нетърпимо. Аз съм глезла от класа за всичко свързано с болка, щом си мисля за второ бебче - значи не е болка за умиране.

Чувала съм, че след раждане вече не е толкова болезнен МЦ - при мен е така.
Виж целия пост
# 3
Имах много болезнена менструация и това до голяма степен ми помогна да не различа родилните контракции полягвай си цяла нощ у дома.
Раждането ме болеше много , много повече , така че надали има връзка .
Леко раждане !

Мерси за отговора   bouquet
Питам защото някои АГ, казват че щом имаш болезнена менструация, значи матката ти е по - чувствителна, което е и свързано с болките при раждане.
Виж целия пост
# 4
Няма такова правило, поне аз не съм чувала.
Имам обърната матка, оттам ми идват и болките при МЦ - бяха много по-силни преди да родя, сега определено лекичко си карам дните в МЦ. До гърчове чак не съм стигала, освен ако аз не съм се гърчила, но няколко пъти до болница стигах.
Самото раждане - ами болеше си, може би като при болезнената МЦ, но малко повече - не е нещо нетърпимо. Аз съм глезла от класа за всичко свързано с болка, щом си мисля за второ бебче - значи не е болка за умиране.

Чувала съм, че след раждане вече не е толкова болезнен МЦ - при мен е така.

 newsm51
Виж целия пост
# 5
Родих секцио, но стоях часове с пълно разкритие и контракции, което всъщност се предполага, че е най-болезнената част при раждането. Менструацията ми, особено преди години, беше болезнена до степен да припадам по няколко пъти във "веселите" дни и да се друсам с трамадол. (После сигурно не е станала по-макло болезнена, просто открих вълшебния обезболяващ ефект на Волтарен-а при болезнена менструация и оттогава животът ми е друг  Laughing).

Та, контракциите до осмия сантиметър, когато ми спукаха водите, бяха просто песен в сравнение с ежемесечните "веселби", нищо направо, ухапване от комар... После обаче стана доста гадно. Но едва ли степента на болезненост при менструацията има връзка с това колко ще боли при раждане.
Виж целия пост
# 6
Saule  newsm51
Виж целия пост
# 7
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.
Виж целия пост
# 8
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

Болката с МЦ и с раждането еднаква ли е . В смисъл еднаква болка, но по интензивна при раждане
Виж целия пост
# 9
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

Болката с МЦ и с раждането еднаква ли е . В смисъл еднаква болка, но по интензивна при раждане

При мен болката при раждането и тази при МЦ се припокриваше почти до края на раждането.
МЦ преминаваше изключително тежко преди да родя и явно бях свикнала с болката.
Връзка обаче не виждам.
Виж целия пост
# 10
много болезнена менструация и съответно лесно изкарах контракциите.С 8см разкритие пътувах с такси до Шейново от Люлин Joy
Виж целия пост
# 11
Някой казват, че болезнения МЦ, помага да понесеш по леко болките при раждане (защото вече си свикнал с някакъв вид силна болка). А пък други казват, че болезнената менструация се дължи на по чувствителна матка и това значело че повече ще те боли при раждане (щом матката ти е толкоз чувствителна). Та за това ми е интересно и при други като мен с прекалено болезнена менструация, как е минало.
Виж целия пост
# 12
Някой казват, че болезнения МЦ, помага да понесеш по леко болките при раждане (защото вече си свикнал с някакъв вид силна болка). А пък други казват, че болезнената менструация се дължи на по чувствителна матка и това значело че повече ще те боли при раждане (щом матката ти е толкоз чувствителна). Та за това ми е интересно и при други като мен с прекалено болезнена менструация, как е минало.

Болката при раждането зависи от доста фактори- психическото състояние на раждащата, нагласата й към самия родилен процес, познанията й за различните видове техники за намаляване на болката.... Не на последно място болката зависи и от това предизвикано ли е раждането, използвани ли са различни медикаменти за ускоряване на процеса.
Виж целия пост
# 13
Преди да родя имах доста болезнена менструация (сега още не знам как ще е). Родих нормално, не предизвикано и много лесно и безболезнено. Пред болките от МЦ предпочитам да раждам всяка година. Докато се начудя дали това са болезнените контракции вече бях с пълно разкритие и напъни.
Виж целия пост
# 14
Аз бях, и все още съм, с  много болезнена М. Но, честно не знам как да ти отговоря.
Търпимостта на болка, при всеки човек е различна, така че, не знам как да сравним моята болка със твоята, и дали от моят отговор, ще разбереш нещо за себе си.

И при двата случаи е болезнено. Приличат си, и в същото време, са много различни.
Но ти не се притеснявай, не си втълпявай, че след като МЦ ти е много болезнено, такова ще бъде и раждането. При раждането, играят и много други фактори, така че спокойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия