Фликсотид-колко време???

  • 27 330
  • 45
Момченцето ми е на 5 години- здраво и рядкоболедуващо дете до лятото на миналата година. Започна се една суха кашлица, без t.
След един месец лечение с антибиотик- аугментин- безрезултатно, отидохме на алерголог. Предполагам, че много от вас, познават до болка тази история, в която обявяват детето ви за астматик.....рецептурни книжки и т.н. По преценка на единия доктор-алерголог, трябва да впръскваме фликсотид 1 година сутрин и вечер по 2 пъти. В  София Д-р Куфарджиева ми направи схема за спирането му.
 Моят въпрос е майките с подобни проблеми колко време са ползвали Фликсотид? Доволни ли сте от него? А от сингулера- детето ми напълня доста от него. Как е при вас?
 Благодаря за отговорите предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте, ние сме със същия проблем като вас.От 2 години сме на Сингюлер,а сега минахме и на Флексотид.Ходим при д-р Куфарджиева и тя ни ги изписа,онзи ден на прегледа каза ,че мисли след 2месеца да започне да намалява Флексотида,че сега е по 4пъти и се надявам до лятото да го премахнем напълно.(на флексотид сме от 07.01.2009г.

При Цецко няма странични деиствия от Сингюлера.
Виж целия пост
# 2
Привет и от мен! Аз писах по този въпрос и във форума за деца с хронични заболявания.Ние също сме на Фликсотид и Сингулер вече трети месец.


колко време са ползвали Фликсотид? Доволни ли сте от него?
За Сингулера-не наблюдавам странични ефекти,но от Фликсотида получи гъбички по езичето,въпреки че правим гаргара със сода бикарбонат.
Ще попитам док дали може да го сменим с друго лекарство.
Виж целия пост
# 3
Ние също получихме гъбички по езичето- направо съм се побъркала с тях! Започнах да правя жабурене с вода и няколко капки цитросепт- мисля че действа, но определено са много упорити!
Но това, което ме притеснява най-много и заради което пиша е продължителността на Фликсотида и това, че детето ми продължава да си покашлюква от време на време...И при вас ли е така, въпреки лечението???
Виж целия пост
# 4
Но това, което ме притеснява най-много и заради което пиша е продължителността на Фликсотида и това, че детето ми продължава да си покашлюква от време на време...И при вас ли е така, въпреки лечението???
Ох,все едно аз съм писала това....
Ами ние вече ще почваме трети месец,а кашлицата не е спряла.Вярно,не е като преди често,често,но....изкачи ли стълбите-кашля,заиграе ли се с деца-кашля,а сутрин,мале сутрин поне 20 пъти ми хрипти докато почне да диша нормално.
За  страничните ефекти които има гадният Фликсотид,честно-очаквах доста по-добри резултати.
Не знам,милото ми детенце...
Виж целия пост
# 5
Момичета не се стряскайте от Флексотида,щом ви е изписан от лекар го пръскайте Peace
Аз съм с астма и именно със Флексотид и Салботамол на помпички се оправих. Peace
Не съм имала пристъпи от години,моята астма също е на алергична основа,докторката която ми го предписа даде много добри отзиви за него,въпреки че в моя случай е по-скъпия вариант за лечение,аз я послушах и се излекувах.Както каза тя 'С трици маймуни се не хващат'(Това го каза за по-евтиния като цена вариант)
Аз пръсках Флексотид близо година след като бях овладяла пристъпите,за да се "раздуе"хубаво дроба Peace
Имайте вяра и търпение,и всичко ще се преодолее. Peace
Бързо да се похвалите с добри резултати. Hug
Виж целия пост
# 6
Не знаех, че Фликсотид някой е пръскал почти година. Отговорите ви значително ме успокоиха. Аз бях спряла този на детето ми и сякаш кашлицата се увеличи, повръщанията също. Започнах отново......докога не зная...
 
Виж целия пост
# 7
При голямата ми дъщеря също се наложи продължително време пръскане с флексотид.В острата фаза на астмата се е налагало да го пръскаме от октомври до юни без прекъсване.Лятото почиваше,но лятото не правеше пристъпи.Две години пръскане по този начин /естествено с непрекъснатото наблюдение от алерголог/ доведе до овладяване на пристъпите и вече 2 години след това /да не дърпам дявола/ не използва флексотид.
За сингулера не мога да кажа нищо,защото тя пиеше антихистамини+кортикостероиди за носа,но и тя напълня,но в крайна сметка избираме по-малкото зло.
ММН,не се притеснявай за това,че вече трети месец кашлицата не е спряла.При Юли бяха необходими около 4 месеца за да спре да кашля,въпреки флексотида.Сутрин по същия начин хриптеше,давеше секато заклет пушач,докато изкара гадните храчки,и тогава се успокояваше.
И милата не тичаше като другите деца,защото все кашляше,и аз и забранявах.И сега не давам да тича,не играе физкултура, може да звучи налудничаво,ама притесненията ми са огромни.
Въоръжи се с търпение и кураж! Hug
Виж целия пост
# 8
Безразборното даване на "Сингюлер" при деца е недопустимо!
Употребата на Сингюлер при малки деца, без предварително да са опитани всички други начини за лечение е недопустимо!
Сингюлер е особена група препарат и има МНОГО тесни показания. Сингюлер е КРАЙНА СТЪПКА в пирамидалната схема на даване на медикменти при деца с БА. А не първа!
Даването му "по подразбиране" с Фликсотайд е неприемливо.
Липсата на бърз ефект от Фликсотайд значи:

*грешна диагноза-детето има хроничен синузит (особено чест поради широкото и грешно разпространение на мнението в Бг че видите ли "синузит при малки деца бил невъзможен". А е възможен поради развитите синусни пространства(не всички, но максиларните и етмоидални са функциониращи!))  и/или "трета сливица" и/или недоизлекувани (лошо лекувани) дихателни инфекции. Без да излекувате една дихателна/носна/фарингеална инфекция НИКАКВА трайна полза от Фликсотайд няма да имате! Следователно в началото, всички усилия са насочени към това да се убедим че детето няма остатъчна/недоизлекувана инфекция. Преди да започнем с Фликсотайд.

*нелекувани/недоизлекувани инфекции-хаотичното и широко използване на Клацид, Бисептол за лечение на обикновени детски инфекции е неефективно и безрезултатно. Широко практикуваните в Бг 5 дневни АБ "лечения" са подигравка, което води само до култивиране на резистентни щамове. Нищо под 7-8-10 дневно непрекъснато АБ лечение не дава траен резултат, особено във възрастта под 3-4 годишна възраст. Обикновените детски бронхити в Бг обстановка са почти нереагиращи на Бисептол вече и застрашаващо нереагиращи на Клацид. Това се дължи на факта на неправенето на Превенар/Хиб ваксините в Бг, вследствие на което преобладават Стрептокок/Мораксела/Хемофилус, които на практика са нечувствителни към тези два препарата. Естествено че Бисептол е антибиотик!

*дават на деца над 1-2 годинки Фликсотайд от 50мкг/доза, два пъти дневно. Дозата е микроскопична, разпределението неправилно=ефект нулев. Ползва се Фликсотайд от 100мкг/доза, в две (три дози в началото) дневно.
*неправилни техники на инхалация, без "балонче".


Основното в даването на инхалаторни КС е "минималната доза-минимално възможно кратко", което предполага непрекъснати опити за минаване на по-ниска доза, алтернативни режими, употреба на препарати като "Форадил" "Серевент",които с успех при някои деца могат да заместят КС. А не са КС препарати (за "Форадил" Серевент" става въпрос).

Защо "минималната доза-минимално възможно кратко"? защото болшинството от децата изобщо нямат Астма, и е безсмислена дълга употреба.
Дългата употреба на Фликсотайд увеличава неимоверно риска от странични ефекти, без да предлага преимущества.
Фликсотайд НЯМА профилактична роля в тесния смисъл на това понятие.
Лекарствените препарати при деца с БА се дават СТЪПАЛОВИДНО, с мисъл и чувство за мярка.
Последователно се добавят медикаменти съобразно резултатите от приложения вече медикамент.
НЕ СЕ дават безразборно 3,4 медикамента!
Аериус/Зиртек нямат никаква роля в лечението на детската астма (астматични бронхити) и затова даването им е безсмислено.
Имат смисъл за овладяването на алергичният ринит, но в разумно кратки курсове (седмица). Само по изключително редки показания е допустима по-дълга употреба (но не за лечение на детската астма (астматични бронхити)).
Виж целия пост
# 9
И аз ще следя темата.Големия ми син е от 3 год.на Сингулер.Почти без прекъсване на антихистамин през устата ,редуваме Алергодил и Фликсоназе в носа,а от вчера ни изписаха и Фликсотид.Снощи спа спокойно.Не е кашлял и не е повръщал.
Виж целия пост
# 10
записвам се,и ние сме в този порочен кръг
Виж целия пост
# 11
Birdie, това което си написал направо ме стресна. От 2003г сме с установена астма.От тогава сме на Фликсотид и сунгюрер.Прекъсвала само 2 години лятото и още в края на август правеше страшни пристъпи.Това лято не го спрях. И при нас както са писали майките по горе детето на 9години е над 50кг, а по мое мнение не яде толкова много. Скоро не сме го водили при д-р Куфарджиева, но си продължавам да давам предписаното. Толкова дълго даване на лекарствата навярно има мното отрицателни страни, но как да го спра като се страхувам. Как мислиш за такъв дълъг период?
Виж целия пост
# 12
По голямо значение има да дадете адекватна доза Фликсотайд, отколкото другото.
Естествено, ако на дете 9 годишно давате 2 х 50 мкг (2х1 впръскване) Фликсотайд почти никакъв ефект не очаквайте... .

Писах Ви за минимално възможната доза-минимално кратко. Може спокойно да опитате Серетайд, който е със значително по-малко съдържание на инхалаторен КС.

Ами ако детето Ви има трета сливица, хроничен синузит? тези възможности отхвърлени ли са?
Виж целия пост
# 13
И аз ще следя темата.Големия ми син е от 3 год.на Сингулер.Почти без прекъсване на антихистамин през устата ,редуваме Алергодил и Фликсоназе в носа,а от вчера ни изписаха и Фликсотид.Снощи спа спокойно.Не е кашлял и не е повръщал.
Нито антихистамините нито Алергодил имат място в лечението на една БА при деца.
Виж целия пост
# 14
2002г. голямата ми дъщеря направи една "алергична" кашлица. Единствения алерголог изписа Сингюлер и Флексотид. Един месец го давахме, но в това време не спряхме да търсим и друго мнение. Заведохме я при шефа на ТУБ-болница. Почти в прав текст човека ни каза "слабите лекари се презастраховат със силни лекарства". Изписа ни кетотифен за 6 м. и оттогава не е имала такива проблеми. За такива лекарства винаги търся второ мнение, особено като се касае за кортикостероиди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия