Помощ, алергична хрема

  • 1 158
  • 8
Имам алергична хрема (от тревите), а съм бременна едва в първия месец. От аптеката ми дадоха СТЕРИМАР - спрей с морска вода. Казаха, че е подходящ за кърмачета в най-ранна възраст, но в листовката не пише нищо за бременни. А аз не мога да дишам от 2 дни от моя нос и вече ще полудея.
Моля ви дайте ми някакви съвети какво да правя. Тази хрема ще трае до средата на септември. И преди съм я имала, но тогава пиех Зиртек и всичко беше наред.
Виж целия пост
# 1
Ади, ако съдържа почти само морска вода, сигурно не е опасно. Най-добре за всеки случай звънни на познат лекар или просто питай в някоя аптека. Аптекарите също са хора, няма да ти откажат такава информация.
Виж целия пост
# 2
Мисля че Стерирамар е "морска вода, взета от дълбочина..." и т.н. обяснения, че водата е едва ли не идеално чиста. Има същото и на други фирми.

Иначе казано - фзиологичен разтвор с още глупости, налични в морската вода.

Удобно е, че струята е силна и тънка лесно пробива  всякакви секрети.

Само не знам доколко ще ти помогне.

А за съвет - смени климата. До септември си е доста време. Но предполагам, че сега вече алергията ти не е толкова силна, колкото през пролетта.
Виж целия пост
# 3
Стеримар съдържа морска вода, може да се взима от бременни.
Ако толкова се притесняваш си разтвори морска сол във вода 1:5 и си капи капки.
Аз така правя, обаче тези капки са ефективни предимно при традиционна хрема.
При алергичната трябва да взимаш вит.С в големи количества. Ако не ти помага - потърси консултация с алерголог.
И моля те, пиши какво са ти препоръчали, защото и мен ме интересува.
Виж целия пост
# 4
Стеримар съдържа морска вода, може да се взима от бременни.
Ако толкова се притесняваш си разтвори морска сол във вода 1:5 и си капи капки.
Аз така правя, обаче тези капки са ефективни предимно при традиционна хрема.
При алергичната трябва да взимаш вит.С в големи количества. Ако не ти помага - потърси консултация с алерголог.
И моля те, пиши какво са ти препоръчали, защото и мен ме интересува.

Днес следобед ще отида при личната лекарка и ще видим тя какво ще каже за Стеримар. От сутринта 2 пъти си пръснах и имам облекчение, но ще се посъветвам и с нея. А големи количества вит. С няма ли да навредят на бебо по някакъв начин?
Виж целия пост
# 5
Аз взимам Аериус, пише че е подходящ и за бременни и кърмачки.Консултирай се с личния си лекар. Стеримар- мисля че няма да имаш проблем, защото е само морска вода Wink
Успех
Виж целия пост
# 6
Wink Не се притеснявай за Стеримара. Детенцето ми / 1 месец/ имаше запушено носле и на лекарката ни изписа същото.
Виж целия пост
# 7
Витамин С няма да навреди.
Виж целия пост
# 8
Аз също имам сенна хрема и когато ми се наложи ползвам Хидрокортизон- очни капки, само че си слагам в носа. На мен добре ми действат, имам облекчение. Мисля, че нямат тератогенен ефект, но все пак се консултирай с лекаря си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия