Ето ме и мен тук ...

  • 814
  • 10
kakichka крайно време е да дойдеш в проблемно за да получаваш копметентни отговори на въпросите. А сега аз имам един, с какво са те стимулирали досега, та сега ще почва с Клостил? Иначе хубаво, че иска да те следи с УЗИ, ама направени ли са ти там хормонални изследвания, цветна снимка и на мъж ти спермограма?
[
Манго, аз си чета редовно в проблемното, от там черпя много полезна информация Heart Eyes Ама гледам да не досаждам, защото в повечето случаи има подобни теми. Та да кажа все пак, че са ми правили хормонални изследвания преди няколко месеца и съотношението ФСХ  ЛХ ми е почти 2. Но иначе нямам никакви признаци на СПЯ. Но от край време имам нередовен цикъл  #Cussing out и до миналия октомври си "решавах" проблема с противозачатъчни, но откакто се пробваме за бебе ни веднъж не ми е дошъл нормален цикъл - все се тъпча с дуфастон или утрогестан   Rolling Eyes И съответно няма овулация - доколкото съм схванала, имам фоликули, но са много и няма доминантен който да се пукне. Лекаря ме пробва с нолвадекс - каза че е антиестроген и отскоро са почнали да го използват за стимулация. Било слабо и спомагало за образуване само на 1 фоликул, а не на много както е при клостила.Така се намалявала възможността за кисти /защото аз имах февруари 4.8 мм киста/. Обаче аз въобще не реагирах на него.  Rolling Eyes И той каза, че  след като моите яйчници не разбирали от добро, сега вече ще прибегнем към тежката артилерия - разбирайте класическия метод на стимулация с клостилбегит. По половин на ден от 5 до 9 ден. Това е съвсем накратко инфото от днес. Не мисля че има нещо което да ме притеснява в решенията на доктора? Вие как мислите?
Мен ме побърква само времето, което лети и лети.  Sad Месеците си минават един след друг.... #2gunfire а бебе няма Close
Виж целия пост
# 1
По половин на ден от 5 до 9 ден. Това е съвсем накратко инфото от днес. Не мисля че има нещо което да ме притеснява в решенията на доктора? Вие как мислите?
Мен ме побърква само времето, което лети и лети.  Sad Месеците си минават един след друг.... #2gunfire а бебе няма Close[/color]

Мен ме оЧудва малко дозата, никога не съм Чувала или Чела за стимулация с половин таблетка. При положение Че аз овулирам естествено, мен ме стимулираха с 1 таблетка и правех по 1 доминантен фоликул, кисти не са ми се образували. А ти щом не реагираш на други лекарства, защо се пробва тоя лекар с половин таблетка? Имай пред вид Че Кломифена е лекарствжо което не бива да се пие повеЧе от 6 цикъла и е неразумно да се експериментира  много с него.
И един съвет, направете спермограма преди да запоЧнеш стимулацията. При нас по средата на втората стимулация се оказа Че спермата се е влошила, а аз запоЧнах защото резултатите от предишната спермограма бяха много добри. Така Че не разЧитай на стари изследвания, спермограмата трябва да е правена скоро.
Виж целия пост
# 2
Здрасти какичка, не си мисли за досаждането, по-добре е да се решават проблемите, отколкото защото те притеснява да не досаждаш да не питаш. Манго е права и ти явно си го разбрала, Вяра ти е дала много добър съвет- тя е нашият много тих, но много полезен съветник!
Та сега по случая, скоро имаше една тема за стимулацията с Клостил, предполагам си е чела, та там всички, които се лекуват при компетентни лекари казаха,ч е е задължително да с енаправи цветна снимка преди стимулация, както и да направите спермограма. Логиката е следната - при теб явно има проблем, но при една стимулация ако се окаже, че има проблем и при партньора вече става гаф, защото не могат да те стимулират до безкрай.
Леко и внимателно питам дали не е добре да намериш и друг гинеколог, който се занимава със стерилитет(не знам до колко твоят е такъв) за консултация?
Виж целия пост
# 3
Ва, докторът  при който ходя сега се казва Гиздов и е във Военно-медицинска. Харесва ми, защото е млад, много чете, осведомен за най-новите методи и лекарства и винаги е готов да обсъжда с мен лечението и да ми обяснява. А много трудно се намира свестен лекар напоследък. Sad Но ако и септември няма резултат задължително отивам при специалист по стерилитет. Не съм го направила до сега, защото на този етап аз се лекувам от гинекологично заболяване - това което ми пише в бумагите е диагноза дисфункция на яйчниците.  И това не е от днес, просто аз съм си виновна,   Embarassed че не съм се лекувала досега. Стремежа на доктора засега е да накара яйчниците ми да заработят, като им повлияе на хормонално ниво. А аз вече съм се замислила за лапаро. Thinking
Вяра, не сме правили спермограма на мъж ми, защото очевадно засега аз имам проблем,но ще поговоря с него по въпроса. newsm78
Виж целия пост
# 4
какичка, проблемите с мъжки стерилитет изискват много време за лечение, затова е добре дори и ако не правиш стимулация да видите как са нещата, за да може лечението да е паралелно, а не при теб да се оправят нещата, при него ако има(дано да няма)проблем да се изчаквате.
Виж целия пост
# 5
Какичка, направете спермограма. На теб успех в лечението.
Виж целия пост
# 6
Моят съвет е същия като на Лали и Ва-ва....спермограма и то възможно най-скоро. Мъжките плувци са големи глезльовци и там лечението е наистина продължително. Успех какичка Hug
Виж целия пост
# 7
Моят съвет е същия като на Лали и Ва-ва....спермограма и то възможно най-скоро. Мъжките плувци са големи глезльовци и там лечението е наистина продължително. Успех какичка Hug
;
Пожелавам ти да нямате мъжки проблем, но ако имате просто твоите шанстове със стимулирането ще са отишли на вятъра. Защото ще те стимулират без шанс да има оплождане. И да не забравиш да си видиш тръбите. Настоявай за това нещо. Както ти казаха вече, максимум 6 м в живота ти може да бъдеш стимулирана. Иначе може да се предизвика менопауза.
А относно лечението на яйчниците - май няма такова. Като малка, т.е. като почна да ми идва ме тъпчеха с хапчета за нередовният цикъл. След три години мерене и пиене на няколко вида хапчета ми писна. Та все пак бях на 16 години бе. Май засега само лапарото има дългосрочен ефект.

Пожелавам ти по-сокорошно измъкване от тук.
Виж целия пост
# 8
не сме правили спермограма на мъж ми, защото очевадно засега аз имам проблем,но ще поговоря с него по въпроса. newsm78

Това е безобразно пренебрегване на медицинските стандарти! Ако при мъжът ти няма никакви сперматозоиди, за какъв дявол си провеждала лечението?
Виж целия пост
# 9
Вяра, не сме правили спермограма на мъж ми, защото очевадно засега аз имам проблем,но ще поговоря с него по въпроса. newsm78

А откъде е очевидно че той няма проблем? Кой е казал че проблемът задължително е само при единия а другия е надарен с безкрайна фертилност? Не се заяждам, само искам да ти кажа, че спермограмата е абсолютно наложителна.

Лекаря аз бих го сменила моментално само заради факта че си позволява да ме стимулира без да се интересува от спермограмата.

Не се самообвинявай, в много случаи проблемите с овулацията не се лекуват трайно и не можеш да започнеш лечението много по-рано. Често пъти цялото лечение се свежда до стимулирането на овулацията което можеш да прилагаш доста ограничено време. Така че не гледай назад, а търси добър лекар който знае какво прави и продължавай напред!
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за съветите и мненията.  Laughing Стискам палци  този форум да опустее в скоро време и всички вкупом да се преместят в мамешкия Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия