b-Streptococcus gr.C

  • 2 321
  • 5
Момичета,
Моля за помощ как да разчета този резултат : b-Streptococcus gr.C   > 10^5koe/ ml  и  U.unrealyticum
Резултатът е от Кандиларов и изглежда така :

Материал: Вагинален
Микроскопия: Секрет

Левкоцити - единични
Епителни клетки - 2 - 5 / поле
Lactobacillus spp (-)
Грам (+) коки, кокобактерии и бактерии >> 30 /поле
Грам (-) коки, кокобактерии и бактерии >> 30 /поле

Културно изследване:
Банлна Флора - b-Streptococcus gr.C
Кандида - не се изолира
Микоплазми - U.unrealyticum

Антимикробна чувствителност:
Изолирани микрорганизми: b-Streptococcus gr.C                     Количество : > 10^5koe/ ml

Освен това, тъй като преди месец и половина правих същите изследвания и нямаше никакви изолирани микроорганизми , въпросът ми е, възможно ли е тези стрептекоки да са  предадени от инфекция на гърлото, защото и двамата с партньора ми бяхме с настинка в този период между двете изследвания ?

Ще съм благодарна за помощта Ви !
Виж целия пост
# 1
Здравей, мила, нямаш ли антибиограма към изследването, би трябвало да имаш. Аз лично след раждането от болницата си тръгнах със стрептококи, лекувах ги с антибиотик, трудно се отървах и това, което много ми помогна е хомеопатичното лекарство стрептококцинум. С него експериментирах, защото вече бях отчаяна, така ми беше писнало да ги лекувам, предписах си го сама, по 5 зрънца 3 пъти дневно, 2 седмици и ги преборих гадните стрептококи. Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 2
Здравей Sisi 26. На мен ми взеха секрет и след 2 дни се разболях от грип/явно вече съм била вирусоносител/ и съответно резултата ми беше стрептококи гр.Б. Доки ми изписа антибиотик Аугментин.След 10 дни повторих изследването и всичко беше точно.Предполагам ,че и при теб случая е подобен и просто трябва лекар да ти назначи правилното лечение.Успех  Hug
Виж целия пост
# 3
Благодар Ви за отговора.
Най -вероятно утре ще посетя док и ще разбера повече поробности за проблема.
Странно ми е от къде са се взели гадинките, като преди месец ги нямше.
Виж целия пост
# 4
И аз денс разбрах от изследването, че имам същите стрептококи от група В. Предписаха ми антибиотик. Така че, няма страшно. Просто пии лекарствата, които ти изпише доки и после на контролно изследване.  Peace Може да са от всичко. Но доколкото знам, не се предават по полов път. Не знам да не би да бъркам, но така мисля.
Виж целия пост
# 5
Предават се за съжаление, на партньора също ми узписват антибиотик. Успех и дано бързо ги излекувате!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия