За еднократната помощ...

  • 3 437
  • 23
ЗДравейте, майчета. Вероятно въпросът е дискутиран вече, но нямам време да търся. Интересува ме каква е процедурата за подаване на документи за еднократна помощ при раждане на ВТОРО дете, нужно ли е удостоверение за семейно положение, не е ли достатъчно примерно брачно свидетелство само? Просто нямам спомен при първото дете дали съм носила такова удостоверение... Интересува ме също задължително ли е да се носи личната карта на таткото, нашият е извън България и това няма как да стане. В какъв срок изплащат тази помощ и какъв е размерът й за второ дете? Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Размерът за второ дете е 600 лв. Вземи си от общината удостоверение за родствени връзки, копие на актовете за раждане на двете деца, като носиш и оригиналите. Оригиналът на акта за раждане на второто дете ще ти го задържат до изплащане на помощта. Срокът е 1 месец.
Виж целия пост
# 2
По повод на това - а за първо как стоят нещата? Пак ли същите документи, аз четох някъде,че срока е 2 години или нещо такова???? newsm78 newsm78 Знам, че е 200 лв сумата и само това.
Виж целия пост
# 3
Още един въпрос относно еднократната помощ - документите се подават в общината, към която майката има ПОСТОЯННА или ВРЕМЕННА адресна регистрация? Защото при мен това са две различни общини.
Виж целия пост
# 4
Пак същити - акта за раждане и удостоверение за родствени връзки. Аз мойте ги подадох 8м. след раждането и нямаше проблем Thinking
Виж целия пост
# 5
Още един въпрос относно еднократната помощ - документите се подават в общината, към която майката има ПОСТОЯННА или ВРЕМЕННА адресна регистрация? Защото при мен това са две различни общини.

Документите се подават по постоянна адресна регистрация на лицето.
Виж целия пост
# 6
- удостоверение за родствени връзки.
Това удостоверение някакъв конкретен документ, който се казва така ли е или може да послужи и копие от документа ни за брак??
Виж целия пост
# 7
Да няма общо с брачното свидитилство.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 9
По повод на това - а за първо как стоят нещата? Пак ли същите документи, аз четох някъде,че срока е 2 години или нещо такова???? newsm78 newsm78 Знам, че е 200 лв сумата и само това.
250 лв. е сумата. Peace Grinning
Виж целия пост
# 10
Две години е срока да се подаде молбата. Иначе изплащат помощта до 1 месец от подаването на молбата. Аз подадох преди Коледа и въпреки че имаше много празници ми преведоха парите преди десетина дни.
Виж целия пост
# 11
  sweet kiss  е отговорила много точно  Peace

 -еднократната помощ за второ дете е 600 лв.
 -задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 -двата акта за раждане, направи им и ксерокопия
 -мисля, че ще ти искат и личната карта на съпруга
- помощта се изплаща през месеца следващ подаването на молбата
 -молбата се подава задължително по постоянен адрес на майката
Виж целия пост
# 12
срокът е 3г.
Виж целия пост
# 13
Не искат личната карта на съпруга, само на майката.
Виж целия пост
# 14
-задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 

Хахахаха...
Това много ми хареса....

  Joy Joy Joy

Към авторката - вече са ти отговорили много точно...  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия