Кърмя година и четири месеца... и имам отново коластра... що е то?

  • 732
  • 10
Кърмя вече близо година и четири месеца и тази вечер не можах да заспя, защото ме заболя гърдата (Основно от едната кърмя) и видях, че имам нещо като онова натрупване, когато примерно не си кърмил известно време и се втвърдява определен участък от гърдата и като се изцеди всичко става ок... е да ама не. Учудих се, защотот момата обикновено всичко изсуква. Днес бяхме на дълга разходка, но аз вече не кърмя чак толкова често.. но си помислих,че е от това. И отивам сега в банята да се цедя.. ами то тече коластра и то трудно. Възможно ли е да имам нещо запушен канал, по някаква причина ми спира кърмата ли.. не знам какво да си мисля. Тази коластра не ми се връзва. Някакви други идеи, или да правя горещи компреси и да слагам по-често детето на гърда по-често?
Виж целия пост
# 1
иди да те видят на ехо, може да е кистичка. боли ли те още? кожата променена ли е?
Виж целия пост
# 2
Кожата не е променена.. но си седи като натрупване и това вчера се получи. И млякото като консистенция е по-гъсто и жълтеникаво, точно като коластрата в началото на кърменето  newsm78
Виж целия пост
# 3
Всъщност колко често кърмиш и от колко време насам сте на този ритъм?
Виж целия пост
# 4
Ами кърмя на поискване и при приспиване. Сутрин и вечер и през нощта. И през деня 1-2 пъти. Момата яде три пъти на ден твърда храна. След 16 часа храната й е ссамо мляко, тъй като заспива рано и не мога да й въведа 4-то хранене. Това е от поне 4 месеца. Вчера носих по-тесен сутиен, дали не се е получило заради това? Имаше по-голямма пауза между кърменията, но аз и преди съм пропускала по 4-5 часа без изобщо да кърмя, но това се случва за първи път.  През нощта ме втресе. Но сега съм добре. Като кърмя сякаш се пооправят нещата, но не нацяло.
Виж целия пост
# 5
На твое място бих отишла веднага на мамолог.
Виж целия пост
# 6
може би се е получило запушване тогава, щом се оправя от кърмене...  newsm78
Виж целия пост
# 7
Лоша работа, Кекле!
Ако и утре е така в понеделник се изстрелвай на лекар да не стане беля. Пробва ли с топли компреси? newsm78
Виж целия пост
# 8
какво стана?
Виж целия пост
# 9
Щях да пиша и по-рано  Simple Smile Ами аз не бях много запозната с нещата, дето са ми се случили , поразрових се тук и там и по всичко изглеждаше,че съм имала запушен канал. Оправих се за около два дни, даже и лецитин си купих, но не стана нужда да пия, поне не по предназначение за случая ми.. иначе си се води хранителна добавка, както прочетох. Както и да е, отока в гърдата ми беше нараснал по едно време и се зачерви кожата, но правих масажи и топли компреси.. не бях особено настоятелна там... и много кърмене.. и се оправих. По всички личи,че е било запушен канал, а млякото е мило гъсто точно поради тази причина, до сега не ми се беше случвало и не знаех какво е това запушен канал, е вече разбрах.. благодаря за съветите ви Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Кекле, радвам се, че се е разминало!  Hug (да нацуняш Тедката)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия