Мнооого ме болят гърдите....

  • 2 323
  • 5
Здравейте!
Кърмя вече от почти 2 месеца, но от самото начало много ме болят гърдите. В началото го отдавах на слизането на млякото, регулиране на производството, но сега постепенно са се нормализирали нещата, гърдите са меки и не толкова напрегнати. Имам обаче болка и в двете гърди, както преди менструация. Болката е от външната страна по посока към мишницата. Менструация нямам, а болката продължава повече от месец. Гинеколожката каза, че е нормално при кърмене и да й се обадя ако имам зачервявания. Такива нямам. От това, което прочетох във форума, всяка болка на гърдите по време на кърмене не е нормална. И все пак...мен ме боли и е доста неприятно. На какво може да се дължи?
А, сега се сетих : изтръпват ми ужасно ръцете, докато спя. Като бях бременна също, но сега е просто страшно. По 1-2 минути не мога да ги раздвижа. Бебето като се събуди през нощта ако се е задавило нещо горкото аз с тези изтръпнали ръце докато го вдигна...
Виж целия пост
# 1
Здравей Grinning
Това, което описваш, наистина не звучи като нормалната ситуация. Искаш ли да опишеш малко по-подробно болките в гърдите конкретно - кога се появяват (преди или след кърмене), как ги усещаш, колко време продължават. Разранявания на зърната имала ли си в началото? Зърното променя ли си цвета по време на тези болки? Провокират ли се от нещо друго (напр. от студено) или само от кърменето? Лекувани ли сте ти и бебето с АБ около раждането и бебето има(ло) ли млечница?
Доколкото ми е известно на мен, тези изтръпвания на ръцете би трябвало да преминат след раждането - мислила ли си за една консултация с невролог?
Виж целия пост
# 2
Здравей,
ами болката е точно от външната страна на гърдите (и двете) от средата някъде до подмишницата, по-скоро е постоянна, но се променя интензитета, но не съм забелязала да има пряка връзка с момента на кърменето. Когато гърдите са пълни в тези области се напипват уплътнения, което си го обяснявам с това, че млякото се задържа. Когато бебето го изсуче тези неща изчезват. Болката не е пронизваща, но когато легна на една страна върху съответната гърда доста силно боли. Общо взето откакто съм забременяла та досега спя само по гръб. От това пък адски ми изтръпват ръцете, както вече казах. Тази болка я имах същата или подобна и преди да забременея, седмица преди да ми дойде цикъла. Ползвала съм един гел - прогестогел мисля че беше, според гинеколога се дължало на високите нива на прогестерон (не съм го изследвала специално, но и гела толкова помагаше...). Откакто кърмя не съм имала рани по зърната, цвета не се е променял, не ме боли повече от студено. На мен ми слагаха 3 вида антибиотик след секциото, защото имах температура. През това време съм имала коластра и съм кърмила. Млечница бебето няма, поне педиатъра не е казал да има. Аз не съм забелязала да има петна в устата.
Виж целия пост
# 3
Независимо от мнението на гинеколожката ти аз все пак бих предложила да отидеш директно на мамолог - ако гинеколожката не ти даде направление, можеш да идеш на частно, за да се погледне. И е хубаво наистина да проследиш това с ръцете, да не би да има връзка между двете неща и да става въпрос за някакво засягане на нерви, което да се усеща и при гърдите.
Известна болезненост може да има на тези места във връзка с кърменето, тъй като там обикновено е най-силно разрастната жлезистата тъкан и тя определено е чувствителна на натиск, дори лек, но все пак не би трябвало да те боли непрекъснато и силно - затова е хубаво да се види дали няма нещо, което да провокира тези болки.
Виж целия пост
# 4
Благодаря много за съвета. Ще видя какво мога да направя. Мислех си, че ще мине от самосебе си, но май ще трябва да отида на специалист. Благодаря още веднъж.
Виж целия пост
# 5
Освен на мамолог, съветва те да направиш и другото, за което Хедра е загатнала - да се консултираш с невролог. Особено щом си имала такива изтърпвания още по и преди бременността.
Може да се окаже, че няма връзка с кърменето. И наистина такива болки и изтръпвания не са в рамките на нормалното при установено и нормализирано кърмене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия