Глаукома?

  • 863
  • 2
Снощи разбрах от майка ми,че ходила налекар и Й открили очно налягане.И на двете очи има 23.Лекарите се съмняват за глаукома.....Вече един месец капе в очите някакви капки...
Аз обаче изпаднах в паника ooooh!  Cry
Откъде се взе тая глаукома?!...Нямал е никой в рода...Т.е наследствена обремененост няма.
Моля ви кажете ми лекува ли се глаукомата? И как?

Много искам да помогна на майчицата си! Ще направя всичко по силите си,само да си запази зрението.
Виж целия пост
# 1
На моят свекър поставиха диагнозата преди 2 месеца и аз порових в интернет за да прочета за заболяването. Докато не поставят окончателно диагнозата не изпадай в паника, а дори и след това недей!
Най-стресиращото в цялата диагноза е, че заболяването е необратимо в своето развитие и, в крайна сметка, води до загуба на зрение. Но знай, че има достатъчно добри лекарства, които значително забавят този процес.
Най-важното на този етап за нея е офталмолога да е къдърен!
Не зная от къде си, но се обърни към познати и приятели, сондирай мнения и майка ти да бъда консултирана от възможно най-добрия.
Ако диагнозата се докаже, което естествено не ти пожелавам, знай, че подлежи на диспансерно наблюдение от офталмолог, трябва да й се издаде рецептурна книжка,  с която да ползва намаление при закупупването на капките.
Потърси информация за заболяването първо в интернет, ще намериш щом и аз намерих. После лекуващия лекар ще ви даде разяснения. Глаукомата не е заболяване, което се онаследява. Възможно е да има връзка с кръвното налягане, но е възможно и да няма. Доколкото се запознах от инфо в интернет, причините на Глаукомата не са извесни със сигурност.
Само Не изпадай в паника, TheNMaster!
Успех!
Виж целия пост
# 2
Изчетох сума ти неща от Интернет,изчетох и темата,която е обсъждана тук в здравния форум....
Много ти благодаря за подкрепата  Hug Hug Hug Hug
Не можеш да си представиш,колко ми е нужна в момента! Аз съм много чувствителен и емоционален  човек....Майка ми е била винаги много здрава и не е боледувала...Затова сега изведнъж ми дойде като гръм от ясно небе....То и за нея е стрес,ама....
Засега не съм се панирала съвсем,само дето не спах и ми се разхлопа сърцето от нерви и плач....Много искам да има добри старини майчето ми...

БЛАГОДАРЯ ТИ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия