дали не е вредно?

  • 624
  • 1
Здравейте мами, пиша тук защото се надявам да имате повече опит и да споделите ако сте минали по същият пат. Проблемът ми е че след първото ми раждане не можах да си върна килограмите напълно.Наистина доста свалих през летните месеци с движение и по нискокалорична храна.Преди празниците малкият беше малко болен и аз се отпуснах меслех си ,че като си набивам сладко ще мога да издържа на напрежението и на безсънието.Ето ги вече 4те кила отгоре и сега какво newsm78 не мога да ги сваля вече.Тъй като и може би съм бременна (ще се поттвърди в петък)си мисля дали е проблем да спазвам някакъв режим и да се опитам да сваля едно 5-6 кила в началото на бремеността.Има ли такива от вас които са го правили и как сте го постигали?  bouquet
Виж целия пост
# 1
galimundi, не ми се струва лоша идеята да спазваш режим по време на бременността си. Но целта ти трябва да бъде осигуряване на необходимите хранителни вещества за бъдещото бебче. Ако се храниш балансирано и рационално, вероятно ще задържиш теглото си (може и леко да го намалиш) за известен период, няма да качваш излишно през последните месеци.

Ограничаваш ли се, изключи сладкиши, шоколад, бонбони, вафлички и т.н.; чипс, снакс, мазни и тежки меса. Хапвай истински храни, пий много течности и се движи.

Моя приятелка само в 7-я мес. напълня с 5-6 кг (до тогава се движеше 'по учебник') и препоръките на лекаря й бяха подобни. Сериозно я предупреди да избягва висококалоричните храни, с които си запълваше времето между храненията, а да наблегне на сурови и готвени зеленчуци, мляко, малко хляб и никакво друго тестено произведение. Успя да регулира наддаването, роди здраво момиченце и около година след това си върна фигурата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия