приготвяне на бебешка храна с прясно мляко

  • 2 163
  • 30
здравейте, моето дете е на 7 м и от днес го записах на млечна кухня, но се 4удя дали крем4етата се приготвят с прясно мляко и разуно ли е да му ги давам на тази възраст. мога ли да приготвям в домашни условия пудинг или кисел с прясно мляко.дайте съвет
Виж целия пост
# 1
Може. Според нашта педиатърка от 7 мес може прясно мляко, но не като напитка, а само в кремчета. В началото се разрежда с вода.
Виж целия пост
# 2
Според нашата педиатърка и според мен прясно мляко, дори и в кремче, не трябва да се дава, преди детето да е направило годинка.
А и защо ти е зор да му даваш от тези кремчета? Нищо полезно няма в тях...
Виж целия пост
# 3


 Аз лично до 1г. не бих дала прясно мляко.В БГ и Англия не ги препоръчват до тази възръст.
Виж целия пост
# 4
Не ги давай тези боклуци - нишесте, оцветено и подсладено Sick



 Аз лично до 1г. не бих дала прясно мляко.В БГ и Англия не ги препоръчват до тази възръст.

И аз Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Попитай на място-ще ти кажат какво мляко ползват/аз не бих давала кремчета все още/.
Виж целия пост
# 6
 И ние сме на тази възраст,но сме мнооого дале4 от кухня още- не бих й дала кисели и кремове- тя току що запо4на да яде месни пюрета и още не съм въвела основно глутен..
Не бързай с тези неща- после ще ги яде постоянно в д.градина,ако ходи....

Готви си й у вас разни бебешки пюрета- тя си е още бебе Peace ТОва е моят съвет HugУспех!
Виж целия пост
# 7
Аз дадох чак сега(след годинката) и то по малко,колкото до има вид кремчето.Прясно мляко само след термична обработка се дава,дори и да е пастьоризирано.
Виж целия пост
# 8


 Аз лично до 1г. не бих дала прясно мляко.В БГ и Англия не ги препоръчват до тази възръст.
Точно така Peace
Виж целия пост
# 9
Нашата педиатърка ми каза категорично, че прясно мляко, и кисело мляко даже, е добре да давам след 1 годинка. Това е препоръка и на повечето схеми за захранване. Смятам така да направя.
Виж целия пост
# 10
И аз мисля, че на седем месеца е рано за прясно мляко, та дори и под формата на кремче. Едва след като Алекс навърши годинка нашата педиатърка разреши прясното мляко под формата на кремче, мляко с ориз и т.н. Но дори тогава категорично предупреди все още да не му давам за пиене, защото било по-трудно смилаемо.
Виж целия пост
# 11
Може и ние от 7 месечна възраст ядем кремчета приготвени с прясно мляко Peace
Виж целия пост
# 12
Прясно мляко след годинката, преди това категорично не  Naughty
Виж целия пост
# 13
И ние от 7-мия месец сме на кухня и от тогава си папкаме кремчета с прясно мляко.А и в закуската ,която аз и правя винаги слагам прясно мляко.
Виж целия пост
# 14
Смятам да давам прясно млако след 1 годинка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия