Как да увелича КПД-то на едната гърда или ка&

  • 437
  • 3
Ето, че ме сполетя непредвидена ситуация. Едната гърда е зле стимулирана, пълни се малко, бебето не я харесва и и се сърди или просто биберонства, докато му дам другата. В момента храня на практика от една гърда, другата я имам само по паспорт. Обаче това не ми се струва редно да продължава така и моля за съвет и помощ.

Бебето я малко както се вижда. Тази ситуация е от 2 дни. Храни се по 8 пъти за 24ч с моя помощ, иначе сигурно ще ги смъкне на 7. В момента му давам и от двете гърди, а до преди 2 дни се нахранваше от 1 и ги редувах съответно. Сега винаги започвам от "лошата" гърда, той виси на нея като не дърпа активно или пък гълта, но много малко пъти. След 1/2ч се унася, но щом изпусне гърдата се събужда. Отново давам същата, бута я с език, дърпа се - абе не я харесва и му давам втората. Е тогава се започва истинското ядене. 15-20 минути активно сучене и гълтане. Заспива, пуска и следва цикъла газове-повръщане-хълцане-приспиване. Всичко трае 1,5-2 часа на всяко хранене. Следва сън около 2 часа и го събуждам, ако не се е събудил, за да започваме всичко отначало.

Видно е, че се въртя в омагьосан кръг. Някакви идеи как изляза от там и "лошата' гърда да престане да бъде недолюбвана? Да допълня, че всеки път опитвам поне в три пози - люлка, кръстосана люлка и футболна топка, с надежда да му е по-удобно да суче, обаче не би.

Сега смятам да подхвана с помпата поне 15тина минути за стимулация, но просто с помпа никога не ми се е получавало потичането на мляко. Просто за друго не се сещам.
Виж целия пост
# 1
Честито бебче!
С помпата е добра идея да стимулираш. Добре правиш и че започваш с лошата гърда. Може да си помагаш и с компресия на гърдата по време на хранене, погледни статията в библиотеката (ако не се ориентираш ще ти я извадя). Малко е детето, ще се върнете на хранене от двете гърди, само бъди настоятелна. Иначе за статистиката, при всички жени едната гърда е по млечна, всички бебетата си имат любима гърда, дали по млечната, дали тази от ляво заради по ясния шум от сърцето на мама, дали заради позата... Важното е като постигнеш равновесие да не забравяш и да не се изкушаваш да даваш все лесната гърда а да редуваш винаги.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора, Мери! Страшно ми е притеснено дали ще се получи този път скърменето, защото миналия не се справих, а дори само чувството за провал е убийствено.
Виж целия пост
# 3
Недей така, всичко ще е наред, само се успокой, нали сме насреща! Щом имаш желание ще се получи! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия