Капят ли ви бойлерите?

  • 29 282
  • 65
това ми  е въпросът. Не ме интересуват подробности, защо, как и т.н. Просто отдавна водя спор с майстори, а също с познати дали е нормално един бойлер да капе, независимо от причините. Темата не е бъзик, моля ви се Simple Smile
Виж целия пост
# 1
ДА,НОРМАЛНО Е!Има начин и да не капе/като се натегне винтила/,но е за сметка на риска да гръмне или да се повреди-ти решаваш.
Говорим за тези с водосъдържател не за проточен.
В последните 7-8 години се правят така.И аз на времето спорих спорих и накрая мъж ми се ядоса и се вдигнахме и при производителя със всичките документи на бойлера ..............няма да влизам в подробности.
Имали сме .ТЕССИ-2 БР
                  елдоминвест-2 бр
                  Аристон -1 бр
 и всички с една пъпка на предпазния винтил,от където се освобождава част от налягането при нужда/било то силно налягане във водопровода или просто прегрята водна пара/
Виж целия пост
# 2
Нашият не капе.
Предните две мнения ме карат да се притеснявам сериозно.
Виж целия пост
# 3
Старият ни капеше.Един ден спря да работи/пояснявам защо имаме нов/,а сега новият не капе. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Скоро имахме проблем с бойлера. Прокапа, даде накъсо и... купихме нов. Монтира го специалист. Новият не капе, а и  майсторът не каза, че трябва. 
Нашият е ТЕССИ . Имаме го от месец.   
 Хвърлихте ме в размисъл...  newsm78
Виж целия пост
# 5
Нашият не капе.
Виж целия пост
# 6
И у нас няма капещ бойлер. Но при майка ми бойлера капе и това се счита за нормално. Не знам защо.
Виж целия пост
# 7
Момичета,то не е задължително да капе постоянно ,дори може и никога да не се наложи да пропусне от там.Просто винтилите,с които бойлерите са фабрично комплектовани имат опция та като се надвиши налягането вътре в бойлера над определена стойбост да пропускат.Както казах това съвсем не е задължително да се случи,но ако се случи ви гарантира че вместо да гръмне само ще намокри банята.
 Пак казвам конструирани са така че МОЖЕ,но за да прокапе е НЕОБХОДИМО да е налице вътре високо налягане НАД определена стойност-само тогава може ДА СЕ НАБЛЮДАВА въпросното капане.
Може да ми вярвате защото за тази информация заплатих с голям резил.Бях убедена че са ни пробутали дефектен бойлер и се бях заканила да съдя производителя за това,че ги прави дефектни.....капещи.Не ми е лесно да си призная това надявам се да го оцените.
Виж целия пост
# 8
Нашият не капе.
Виж целия пост
# 9
И нашият не капе! И аз се интересувах, но mamamari много точно е дала отговор на въпроса и обяснение!
Виж целия пост
# 10
мамамари, защо да е резил. Аз съм убедена, че не искам мокра баня/килер/окачен таван/кухня.
Виж целия пост
# 11
мамамари, защо да е резил. Аз съм убедена, че не искам мокра баня/килер/окачен таван/кухня.


 Ами в БГ е така - никой нищо не ти обяснява, защото в магазините в повечето случаи гледат продавачките да са с дванайсетсантиметрови нокти и мигли, а не да дават техническа информация. Колкото до мократа кухня - никой не я иска, но е за препочитане пред липсващата от взрив такава. Не, не е нормално да капе или тече бойлера! Peace
Виж целия пост
# 12
В новата ни къща в кухнята всичко ново....от дърво.Още не сме се нанесли и един ден идваме и всичко залято и съсипано.Нямахме ни най-малка представа,за какво служи тазаи пъпка на винтила, но решихме ЩЕ СЪДИМ производителя за щетите-чисто нова кухня съсипана.
В последствие се оказа ,че предпазен винтил означава точно това-да пропуска над определено налягане.Трябвало е да се сложи една тръбичка и зад плочките да отвежда водата в канала.
Резила беше голям по две причини:1.Съсипах чисто нови щкафове.
                                                           2.Бях достатъчно глупава да го направя на скандал....та чак в завода да ида за да разбера колко точно съм глупава та да не знам такива елементарни неща.
 Всеки водопроводчик с гимназиално образование знаел.....пък аз  EmbarassedТака да се подредя.

п.п. А КОЙ ИСКА ВЗРИВЕНА КУХНЯ ИЛИ НЕ ДАЙ БОЖЕ ЖЕРТВИ?

За да падне налягането по водопровода в мазето се монтира някаква редукция-питай в железарията.
Виж целия пост
# 13
не би следвало да капе. предпазния вентил не трябва да сработва при нормална работа освен ако налягането в жилището не е твърде високо (например 1-ви етаж на 15 етажен блок) . разбира се всеки водопроводчик който монтира бойлета трябва д акаже че предпазния вентил трябва да се пробва през определено време (новите са с едно пластмасово лостче) .....
за протокола "теси" и не капе ...
Виж целия пост
# 14
А откъде точно ви капят бойлерите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия