Ранно или късно захранване?

  • 2 369
  • 54
Моето бебе е на два месеца и половина. От самото начало е на адапте и толкова малко кърма че не си струва да споменавам. Нашата педиатърка вече ни съветва да включим сокче в менюто на детето. На мене ми се струва много рано а и сокчетата не са ли първия етап на захранването? Вие кога започнахте да давате нещо друго на бебето освен мляко. Може ли някой да ме насочи къде да намеря материали по въпроса кога и как е най добре да захраним детето?
Виж целия пост
# 1
За първи път дадох нещо различно от АМ на 5.5 месеца.Започнах с оризова каша и след 2 седмици-пресни плодове.Има достатъчно материали в библиотеката по захранване на форума.Моят съвет е да изчакаш Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей, дали детето е на АМ или кърма няма нищо общо със захранването. Ето няколко полезни линка, които могат да отговорят на въпросите ти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

Лично мое мнение е, че педиатри, които не са в течение на "новости" от преди 15 години свързани със захранването и храненето поставят под съмнение професионалната си компетентност като цяло. Крайно време е такива "лекари" да бъдат бойкотирани и заменяни с хора, които гледат на професията си сериозно и следят промените в областта.  

ПП Да ме прощават всички, които ще извадят от личния си архив "Аз му дадох сок на 40-тия ден и нищо му няма"
Виж целия пост
# 3
Сокчетата въобще не са захранване според мен. Запитай се - за какво точно сокчетата са му нужни на бебчето? кое е толкова незаменимо в тях дето го няма в АМ??
Иначе аз почнах да давам зеленчуково пюре в края на 4-ти месец.
Виж целия пост
# 4
Аз захраних сина ми след 4-я месец
Виж целия пост
# 5
И Тери беше на АМ от раждането с малко кърма за десерт до 3я месец.Захраних на 5м и 5 дни/пфууу още ги помня/с картофено пюре.Сокче дадох чак на 7м,но можеше и без него.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми е захранена на 1 месец със сокове но тогава всички деца ги захранваха по този начин, а сега бебка мисля да е захраня като навърши 4 м. със зеленчуково пюре и лекарката ни е против ранното захранване.
И двете ми деца са били на АМ още от началото с разликата че каката от втория месец е била на кисело мляко, а бебка ще си е храня с АМ поне до годинка.
Виж целия пост
# 7
нито ранно,нито кьсно!

сама трябва да решиш,кога е подходящия момент да захраниш детенцето си.

захраних дьщеря ми, две седмици преди да навьрши 6 мес.до тогава беше само на кьрма.сокове не сьм й давала.

започнах с картофено пюре,след седмица започнат да добавям морков,след още една тиква и т.н.

бавно свикна с льжицата,до 7-мия мес. хапваше по 20 гр.
Виж целия пост
# 8
Честно да си призная не знам по какво да преценя кога му е дошло времето.  Преди да възникнат проблемите с кърмата си мислех че ще е само на кърма до шестия месец. Не знам с адаптето как стои въпроса - мога ли да приложа същото. Бебко не е претенциозен - еднакво харесва и вкуса на кърмата и вкуса на адаптето и спокойно приема разните капки които му давам с лъжичка - вигантола и малтофера. Избутваше лъжичката в началото с език а сега си отваря устата и си я лапа нормално (предполагам просто свикна). Но по всичко това смятам че и сок да му дам ще го хареса. Колики вече нямаме - и тук няма да имаме проблем според мен. Много съм объркана. Отдавна развих скептицизъм към способностите на лекарите в БГ и най вече към ангажираността им към пациентите но това е вече друга тема Simple Smile.
Виж целия пост
# 9
И аз бях в голяма дилема, доста мнения на лекари чух, кое от кое по-противоречиви. Започнах със сокче към 4-я месец, след това зеленчуково пюре, после плодово, каша и сега като навърши 6 м. ще минем и на месни пюрета.
Виж целия пост
# 10
Сокчетата остави за по-късно според мен.Има доста инфо по въпроса.
Виж целия пост
# 11
За мен е абсурдно да се дават сокчета на тази възраст.
Дъщеря ми пропи сок на 1г.

По принцип захраних късно, на 5месеца, което на мен ми се струва ок.
Давай си АМ и не се притеснявай от нищо.
Започнах с оризова каша, после зеленчуково пюре, плодово, месно.
Виж целия пост
# 12
Информация по въпроса можеш да намериш страшно много.Пусни търсачката или просто отвори библиотеката Wink,форумът разполага с много статии и архивирани теми.
Така ще можеш да направиш твоя информиран избор.
Моето бебе за пръв път опита нещо различно от кърма на 5.5 месеца.
Сок никога не е пил.
Виж целия пост
# 13
На тази възраст е редно да не даваш нищо друго освен мляко.По-късно започни направо с пюре или каша,не със сок.
Виж целия пост
# 14
Извинявам се за въпроса но съм абсолютен новак във форума - как да отворя библиотеката и архивираните статии  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия